Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy nincs olyan hogy megsértelek, csak hogy megsértődsz?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 12:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nem.
2021. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem,miért is lenne ez így?


Ha én azt mondom neked,hogy buta vagy,mint a föld,akkor nem sértelek meg?

2021. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Az áldozat a hibás! Minek volt ott?
2021. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha én valami pitiáner dolog miatt lehordalak a sárga földig és mindenféle ocsmányságokat vágok a fejedhez, akkor nem én sértelek meg? Dehogynem.

De persze olyan is van hogy én nem mondok semmi sértőt, hanem te veszel magadra feleslegesen valamit, ez esetben fennáll a kérdésben leírt lehetőség. De helyzete válogatja hogy épp melyikről van szó.

2021. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értünk egyet, mert te akkor sértődsz meg jogosan, ha a viselkedésem sértő rád nézve.


Lehet úgy is megsértődni, hogy nem is neked szántam egy mondatot, csak te magadra vetted, na ez az az eset, amire a kérdésedet vonatkoztatni szeretnéd, ettől azonban még létezik, sőt gyakoribb az első verzió, amikor is a sértő szándék fennáll.

2021. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Es olyan is van, hogy en ugyan nem sertodtem meg, de ordas nagy durvasag akkor is.
2021. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

A megsértődéshez két fél kell.


1. Aki sértőt mond a másikra.

2. Aki ezen megsértődik.


A sértő állításokhoz viszont elég egy fél is, lásd 1-es pont.

2021. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem értek egyet.

Ilyen esetben az indíték, a szándék nem számít. Lehet, hogy amit mondok, az szerintem nem sértő, de onnan kezdve, hogy a másik megsértődött, ott igenis végülis én sértettem meg a másikat, mert nem voltam tekintettel az ő helyzetére és nem gondoltam át, hogy mit mondtam. Innentől kezdve én vagyok a felelős azért, hogy ebből tanuljak és legközelebb ne sértsek meg másokat ilyen módon.

Persze van olyan is, hogy valaki a semmin, vagy az igazságon is megsértődik, meg olyan is, hogy valaki a durva sértést is vállvonva fogadja, de alapvetően szerintem indítéktól független az, hogy megsértünk-e valakit vagy nem. Egy ember tanulja meg viselni a mondanójának a következményeit és tudja azt jó ízléssel előadni vagy ha azt nem jól fogadják, akkor abból tudjon tanulni és tudjon bocsánatot kérni.

2021. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7-es-nek:

Kiegészíteném azzal, hogy a sértődéshez is elég lehet egy fél, ha megsértődsz valamin, ami nem is volt sértő.

2021. ápr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, hallottad már azt a fogalmat, hogy becsületsértés?

A büntetőjogban, illetve a szabálysértési jogban a becsületsértés egy szabadság és emberi méltóság elleni bűncselekmény, illetőleg szabálysértés.

A szankció kiszabásánál adott esetben a szándékot is vizsgálni kell.

2021. ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!