Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen képesség, tudás hiányáb...

Milyen képesség, tudás hiányából fakad ez?

Figyelt kérdés
Némely napokon azon veszem magam észre, hogy magamat állítom be a legrosszabb helyzetbe, mikor nem így van. Pl ma kaptam egy lecseszést, amit abszolút tökéletesen jogosan kaptam meg, és egészen addig éreztem úgy magam, hogy én nekem most a legszarabb a világon, amíg tudatták velem hogy retek cefetül mennek a dolgok, szóval legyek észnél. Tehát, van rá látásom a közvetlen munkakörnyezetemre, a munkahelyemre, és mégis voltam olyan okos, hogy én, amikor elbaltáztam valamit, és megkaptam érte a 1000%-os jogos lecseszést, még én éreztem magam a legszarabbul, annak ellenére, hogy világszerte vagy más emberek a környezetemben jóvolta szarabbul mennek a dolgok, mint nekem. Nem az önsajnáltatást keresem, hanem azt, hogy önmagában mi az ami hiányzik, ami alapján én ezt így gondolom? Kritikus gondolkodás, helyzeti átlátás, vagy mi ez?

2021. ápr. 7. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül, mindenkinek a maga baja a legnagyobb.
2021. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ebben semmi. Mindenkinek más a legnagyobb problémája. Van akinek a betevő falat, másnak hogy milyen ruhát vegyen fel.

Ettől még lehet együttérzést mutatni a rosszabb helyzetben levők felé, pont ezért vagy rendben. Pont ez empátia, aminek nem vagy híján. Akiben ez nincs meg, nem gondolkozik el rajta, nem hallgat a környezete intésére, önző.

2021. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!