Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Benneteket zavar, ha valaki...

Benneteket zavar, ha valaki nem tartja be a szavát?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha valaki azt mondja, hogy "délután megteszem neked ezt", vagy "holnap megteszem neked azt".

Persze mindenkinek közbe jöhet valami, és szól hogy "nem volt időm, ekkor vagy akkor késő lesz-e". Viszont vannak olyan esetek, mikor az ember nem tarja a szavát, még csak nem is szól, esetleg a "halasztott szavát" sem tartja be. Benneteket nem zavarnak az ilyen helyzetek?

Személy szerint én ha azt mondom hogy ekkor megteszem neked azt a valamit, akkor megteszem. Kezd egy kicsit lankadni a bizalnam az emberek felé. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?



2021. ápr. 8. 10:37
A kérdező szavazást indított:
Igen, nagyon zavar, ha az emberek nem tartják a szavukat.
Zavar, de nem kerítek neki nagy feneket, ez van.
Nem hiszem el, amit ígérnek, így nem csalódok.
Nem zavar, ha nem tarják a szavukat, megértem.
34 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar mert már megszoktam.
2021. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen viszonyban vagyunk. Ha a párom vagy közeli barát, akkor nem csak zavar hanem rosszul is esik. Ezeket szeretem minél hamarabb tisztázni, mielőtt visszafordíthatatlan sérelmekhez vezet. Mondjuk a barátaim nem ilyen típusok :)

Más embereknél is idegesít, de nem csinálok belőle nagy ügyet, hiszen nincs köztünk bizalom amit elveszíthetnének. 1-2 ilyen húzás és onnantól kezdve leírtam az illetőt, többet nem kérek tőle szívességet és nem is hiszek el neki mindent amit mond. Persze van, hogy valaki a körülmények áldozata lett és önhibáján kívül nem tudott megtenni valamit, ha ez a helyzet áll fenn, akkor más a helyzet és megértő vagyok, de ez azért elég ritka valljuk be.

Én csak olyan dolgot ígérek meg, amit biztosan be tudok tartani és addig nem is foglalkozom a magam dolgaival amíg nem teljesítettem az ígéretet. Ritkán ígérek, de akkor legalább nem csinálok segget a számból. Nem nehéz, nem tudom egyeseknek miért nem megy.

2021. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mindenkit zavar. igaz mar megszoktam
2021. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2, "Nem nehéz, nem tudom egyeseknek miért nem megy." - ezzel teljesen egyetértek!!! Nekem egyszer pont egy ebből fakadó vita vetett véget a legjobb barátságomnak. Bajban voltam, az illető meg nem tartotta a szavát, én meg nem tudtam megérteni, sőt, a mai napig nem tudom megérteni.
2021. ápr. 8. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tud zavarni, pláne, ha károm keletkezik belőle. Mint például a napokban, egyik csoportfeladatnál valaki megígérte, hogy az egyik részt megcsinálja, erre leadás előtt 2 órával, sokszori felszólítás után volt hajlandó írni. Akkor meg odaböfögte, hogy nem tudja megcsinálni. És még elnézést sem sikerült kérnie.. Az ilyenek nagyon tudnak zavarni..

Valamint, amikor hozzám közeli ember játssza ezt el, olyankor csalódott is vagyok és rosszul is esik.

Ha tudom, hogy valamit nem tudok kivitelezni, szimplán nem ígérem meg. Ha meg mégis ígérek valamit, alap, hogy tartom magam a szavamhoz. Itt csúszik el a dolog, hogy sokaknak ez nem számít és egy vállrándítással letudják a dolgot..

2021. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Zavar. Ha nem biztos, hogy meg tudja csinálni, inkább ne ígerje meg.
2021. ápr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Zavar, de nem tudok ellene mit tenni. Néhány ilyen eset után nem hiszek többet az adott személynek.
2021. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Fel vagyok rá készülve, nem okoz csalódást, ha nem tartják be, sose állok úgy hozzá mások ígéretéhez, hogy biztosan segíteni fognak. (Még a közeli barátoknál sem.)

Azt mondanám, nem zavar, de nyilván jobban örültem volna, ha tényleg segít, csak nem csalódtam, mert készültem rá.

2021. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!