Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi kell ahhoz,...

Szerintetek mi kell ahhoz, hogy egy fiúból Férfi legyen?

Figyelt kérdés
Elsősorban belső tulajdonságokra gondolok

2021. ápr. 8. 14:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az, hogy tudjon felelősseget vállalni, éretten gondolkodjon és elhagyja a gyerekes, felszínes viselkedést, fejlett érzelmi intelligenciával rendelkezzen, tiszelettudóan bánjon másokkal, főleg a nőkkel szemben. Mégpedig azért, mert ezek azok a tulajdonságok, amik a legtöbb fiúban még hiányoznak.
2021. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%
11 Vajon miért hiányoznak? Gondolom a nő/nők-töl is függ mennyi tiszteletet fognak kapni, amúgy sok dolog kell hozzá, de már sokan leírták előttem is.
2021. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
26%

A 24 éves srác vagyok, 9-es válasz az enyém.


Ezt most miért kellett lepontozni egyeseknek ? Oké, az 1. kommentem full trollkodás volt, törölve is lett, de a 9.kommentemet tényleg tök komolyan írtam, komolyan is gondolom. Nem tudom mi kivetnivaló van benne, szerintem semmi rosszat nem írtam .....

2021. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

#9:

Ilyenek talán utoljára a lovagkorban léteztek.

2021. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
11%
Elárulnátok, hogy mi kivetnivaló van a 9-es kommentemben ? Full komolyan írtam, semmi sértő nincs benne, erre lepontozzák... Már komolyan sem írhatok semmit ? Nem hiszem el...
2021. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
10%
15-ös, mindent leírtál csak azt nem, hogy szereti a sört és van pocakja.😫
2021. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
De akkor bocsánat, hogy meg mertem szólalni... 9-es voltam.
2021. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%

33/F

(Figyelem, a következő válasz elolvasása könnyen sértődő snowflake-ek és feministák számára nem ajánlott)

Egy férfi:

1. Vállalja a felelősséget a saját döntéseiért és tetteiért.

2. Olyan életcéljai vannak amelyek egyrészt reálisak, másrészt nagyobbak őnála és a megvalósításukhoz fejlődnie kell. Nem, nem álmai vannak (az az álmodozók sajátja) hanem céljai. Ambíciózus, és nem egy perspektíválatlan senki.

3. Nem hagyja hogy letérítsék a kijelölt útjáról. Még a nőknek sem. Ha egy nő csatlakozni akar az utadon akkor csak tessék, de ő egy vendég az életedben ahogy te is az övében. Győződj meg róla hogy nem jön semmi "hoppá terhes lettem" helyzet és addig nem horgonyzol le amíg el nem éred amit akartál. Az úticél nem változhat mert akkor előbb-utóbb ő is elhagy "nem az vagy már akibe beleszerettem" szöveggel (amivel egyébként igazat mond, a nők olyanokhoz vonzódnak akiket nem tudnak irányítani).

4. Elfogadja hogy az élet nem fair és nem politikailag korrekt (ahogy ez a válasz se). A látszat (és a nagy társadalmi érzékenység) ellenére semmi se az. A nő attól nő hogy létezik, a férfi attól férfi amit cselekszik. Ha megnézed egy fiatal lánynak a lába előtt heverhet a világ, egy fiatal srác meg max. fizikai munkára vagy háborús időkben ágyútölteléknek jó a társadalom szemében. DE. Ugyanaz ami a fiatal lánynak megadatik az első felnőtt éveitől kezdve neked is valóra válHAT (és még több is) csak 10-15 évvel később (a fiatal lány pedig hirtelen rád is máshogy fog nézni), HA fejleszted magad megállás nélkül testileg, lelkileg, karrierben, hozzáállásban, mindenben és követed a 3. pontot. Állíts fel szigorú napirendet, olvass a sztoicizmusról, legyél élet- és "harcképes" mert a nemek közti egyenlőség ellenére ha pl. betörnek hozzátok még mindig neked kell megnézned ki az, nem az asszonynak. Ne vedd be a szöveget hogy egyformák vagytok mert sok helyzetben nem vagytok azok. A férfiak őrizték a táborok határait évezredeken át amíg a nők táplálták a tüzet és ezt egy pár évtizedes ideológia nem fog semmissé tenni, és ahogy látod nem is áll szándékában. (Említettem már hogy ez a válasz nem polkorrekt?)

5. Egy férfi autonómiára, önellátásra törekszik, az 1-es pontban leírt célt is eszerint tűzi ki. Minden férfiban benne van a függetlenség iránti vágy mert férfinak lenni egy alapvetően individualista dolog, magasabb rizikó mellett magasabb lehetséges jutalommal. A kollektivizmus általában véve a nők sajátja és nekik is kedvez inkább. Mi ha összeverődünk egy közös projekt stb. miatt ott a kompetencia az elsődleges jobb esetben. Ha nem az akkor hagyd ott a "bandát", főleg ha munkáról van szó. Ha pedig egy csupa férfi társaságba nők is kerülnek figyeld meg hogy változik a dinamika és a hangsúly a kompetenciáról a kollektivizmus felé.

Ajánlom még elolvasásra:

dr. Csernus Imre: A férfi

dr. Jordan Peterson: 12 szabály az élethez

Ryan Holiday: Az akadály maga az út, Az egyensúly a kulcs

dr. Robert Glover: No More Mr. Nice Guy

Jack Donovan: The Way of Men

Rollo Tomassi: The Rational Male könyvsorozat

2021. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Felelősségvállalás
2021. ápr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#18


Nagyon jó!


Tetszik ez a -mindkét nem irányába- elfogulatlan írás :)


Kívánom neked, hogy ne találja meg a válaszod a sok vadfeminista (mert lepontoznak), ugyanis nagyon jót írtál!


F

2021. ápr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!