Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lelkiismeretfurdalásom van,...

Lelkiismeretfurdalásom van, ha nem adok borravalót a futárnak, hogyan tudnám ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés
Egy ideje egy nagyon kedves futár hozza ki a rendelt termékeket. Mostanában elég sokat rendeltünk és többször volt itt. Az első két alkalommal nem adtam borravalót és szarul éreztem magam. Mindig van valami kedves szava, türelmes, beszélgetős. Engem ezzel le lehet kenyerezni és ilyenkor 400-500 Ft borravalót adok, de volt már hogy többet. Pedig valószínűleg többet keres, mint én. Kártyával fizetek, akkor is mint egy nagyszülő az unokának, viszem a zsebemben a pénzt. Utána meg lúzernek érzem magam. Volt már más is így?

2021. ápr. 12. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet ,hogy ez azt mutatja ,hogy magányosnak érzed valahol magad vagy szimplán túl kevés kedves szó ér és mivel a futár barátságosan áll hozzád szeretnéd valamivel megköszönni?

Szerintem úgy lépj ezen túl ,hogy mond meg neki ,hogy nagyon értékeled ezt a pozitív hozzáállását és legyen szép napja mert megérdemli , hidd el ilyen reakcióval feldobod a futár napját :)

2021. ápr. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
A futárok fizetésébe bele van kalkulálva a borravaló.
2021. ápr. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
"Nem lehet ,hogy ez azt mutatja ,hogy magányosnak érzed valahol magad vagy szimplán túl kevés kedves szó ér és mivel a futár barátságosan áll hozzád szeretnéd valamivel megköszönni?" Igen, bennem is ez fogalmazódott meg. :D Köszönöm a válaszokat, megpróbálom majd akkor kedvességgel legközelebb, mivel a hónapban is kell majd rendelni jó párszor.
2021. ápr. 12. 00:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit , sok sikert ! :DD
2021. ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Dolgoztam pár hónapot futárként és nagyon sajnálatos, hogy a jattot a legtöbb futár elvárja, sőt megy a felháborodás, ha nem kap.


Soha nem éreztem csalódottságot, ha nem kaptam, hiszen a szolgáltatásért ő ki fizette azt az összeget. Kedves dolog, ha adsz, de ne érezd kötelezőnek. Néha kaptam 2 ezer forintot is borravalónak és nagyon hülyén éreztem magam, nem akartam soha elfogadni. Egész egyszerűen nem kell. 200 forint egy szép gesztus, ha mindenképp adni akarsz. Amit viszont utáltam, az az aprózás 10-20 forintokkal és az 500-ból 100 forint visszakérés. A jatt nem jár, akkor sem ha megkérdezik ha kedves a futár és igyekszik.

2021. ápr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki a kapuig a csomagért!:)
2021. ápr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez engem is zavar, ezért rendelek ilyen boxokba vagy szállítási pontokra. Olyan elvárás-szerű a borravaló, nekem meg nincs kedvem még plusz egy 500 ast hozzányomni, mikor így is van vagy 1200 az átlagos szállítási díj.
2021. ápr. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy fogom fel az egészet, hogy a borravaló alapvetően nem jár, elvégre a szolgáltatásért fizetünk, ennek ellenére, ha felhozzák az ajtóig, akkor én szoktam adni minimum pár száz Ft-ot (nagyobb értékű, nehezebb dolog rendelése esetén akár 1000-2000 Ft-ot is), de ha nekem kell lerohannom a kapuig, akkor nem adok semmit.
2021. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a részleteset az ötös válaszolótól külön! Természetesen kimegyek a kapuig, itt nincsen ilyen beengedős cucc. :)
2021. ápr. 12. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!