Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért okoz sokaknak lelkiismer...

Miért okoz sokaknak lelkiismeret-furdalást, ha nem ad vagy nem tud valamit adni a kéregetőknek?

Figyelt kérdés
Mit kell feleslegesen bánkódni egy teljesen vadidegen ember sorsáért? Nem te tehetsz róla, ráadásul megoldani sem fogod a problémáját.
2020. aug. 11. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Mert szeretne adni, ha lenne miből.
2020. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Mert valószínűleg tisztában van azzal, hogy milyen az, amikor kb. vagy szó szerint semmid sincs. És szeretne segíteni. Sokszor az ilyen emberek azok akik minél inkább segíteni szeretnének.
2020. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem pl. ma azért volt lelkifurdim, mert adtam.

Bejött a hivatalba egy férfi, rámutatott a hátrébb álló feleségére, hogy csak neki tudnánk-e valamit enni adni.

Én meg odaadtam azt a két kiflit, amit a munkatársamnak vettem reggel (csak úgy). Később a munkatársam kereste a kifliket, akkor jutott eszembe, hogy bocs, odaadtam... De nem haragudott, mert amúgy volt kajája, csak hülyén jött ki az egész.

Vsz. jobban éreztem volna magam, ha nem látom még messziről, ahogy kritikusan nézegetik a kifliket, mint aki másra számított.

2020. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs, miért lenne? Nagy részük ingyen élő. Aki tényleg csöves az nem is kéreget általában csak valahol ül aztán adsz ha akarsz, de nem szólít meg. Itt nálunk ez van. Aki leszolit azon mindig látom hogy ennek van lakhatása. Nem is úgy néz ki mintha csöves lenne. Csak nem megy el dolgozni. Egy nap csinálja ezt hat órán keresztül akkor akár 16 ezret is kereshet. Tudtátok?? Ha heti 5-6 nap csinálja meg kap egy fizetést. Sőt többet is.
2020. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amióta egy alkesz "elesettnek tűnő" öregnéni lehúzott, azóta nem szívesen adok senkinek. Pedig lehet tényleg van olyan akinek szívesen adnék.

Viszont amikor 20-40-es emberek jönnek tarhálni attól rosszul vagyok. Általában ignorálom őket, de van amikor felhúznak, akkor visszakérdezek, hogy szerinte nekem honnan van a pénz? Amikor látom hogy megvan keze lába, életerős emberek... és akkor "csak" pár száz forintot tarhál... na de 1 nap hány embertől? Amúgy itt a patyolatba állandóan emberhiány van, igaz a munka se a legjobb, meg a fizetés se, de legalább becsülettel juthat pénzhez.

2020. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki így gondolkodik, akkor végül is hót mindegy, hogy az embereken (azaz rajtunk kívül) vannak-e különböző segélyszervezetek, stb.-k.

Engem már volt, hogy átb×k ezzel a kéregetéses dologgal, így nem adok, de a munkámból-, és a mentalitásomból adódóan nem nézem le se a szegényt, se azt, aki mégis ad számukra valamit...

2020. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Engem vmiért felvidít ha valaki boldog. Ha adok egy hajléktalannak szállást vagy ételt, akkor boldog tőle. Nekem sokat jelent ez. És lehet h nemtudok egy saját házat adni neki de szerintem az is boldoggá teszi ha egy meleg takarót adok neki. :)
2020. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!