Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez azért lenne mert szeretem...

Ez azért lenne mert szeretem magam sajnáltatni? Vagy ez milyen pszichológiai jelenség?

Figyelt kérdés

Egy közeli hozzámtartozóm súlyos betegséggel fekszik kórházban, de mondták az orvosok, hogy fiatal szervezet, meg fog gyógyulni.

Az elején tiszta ideg voltam,sírtam de kezdek megnyugodni az orvosok szavára. Viszont akár hányszor hív egy rokon vagy ismerős és érdeklődik akkor elsírom magam, és panaszkodom. Ha letesszük a telefont meg abba marad a sírás és bűntudatom lesz. Rossz ember vagyok?



2021. ápr. 12. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Igen, és ez elég visszataszító dolog. Mindenképpen szabadulj meg ettől, mert konkrétan undorító, emberhez nem méltó viselkedés. Keress egy jó pszichológust, és kérd a segítségét.
2021. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pedig tudom, hogy negatív dolog és semmi ilyen szándékom tudatosan nem volt. Miután letettük a telefont zavarban voltam, abba maradt a sírás és szégyeltem magam, mert már jobban voltam.
2021. ápr. 12. 22:16
 3/3 anonim válasza:
100%
Szerintem nem kifejezetten. Én is hasonlón mentem keresztül és én is úgy voltam vele, hogy ha már meg is nyugodtam, de jöttek a kérdések én is elérzékenyültem és sírtam. Pusztán mert felzaklattak a tények. Lehet ez van veled is. A bűntudatot lehet a zavartság érzése, hogy rokon, barát, ismerős előtt sírtál. Meg az is, hogy ezt gondolod magadról. Szóval én nem hiszem, hogy sajnáltatod magad, csak a stressz hatása.
2021. ápr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!