Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez álszentség? Ha igen, akkor...

Ez álszentség? Ha igen, akkor mit tanácsoltok helyette?

Figyelt kérdés

Vannak tulajdonságaim, amikről sok embernek nem kell tudnia, és ebbe barátok is beletartoznak. Ilyenekre gondoljatok, hogy hiányos empátia, közönyösség, enyhén beteges dolgok. Az a lényeg, hogy olyan az igazi személyiségem egy része, ami nem mindenkinek fér bele. Ezért ezt nem osztom meg másokkal, csak akkor, ha érzem a másikon, hogy nem fogja elijeszteni.

Mondok egy példát, valakivel valami rossz történik, és én együttérzést mutatok felé. De jelen van ott egy másik ember is, aki tudja rólam, hogy valójában ezt csak megájtszom. Ilyenkor ő álszentnek tart? Te az ő helyében annak tartanál? Nyílván ha valakinek valami lelki baja van, akkor nem tehetem meg azt sem, hogy ignorálom, és azt sem mondhatom meg, hogy habár érzelmelieg hidegen hagy, hogy mi van veled, de szívesen segítek, szóval mi a baj. Mert ez így nagyon rosszul hangzik. Viszont ha ez a színlelés álszentség mások szemében, az sem jó. Akkor taktikát kell váltanom, de nincs jobb ötletem. Mi a véleményetek?



2021. ápr. 13. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyen tulajdonságaim. Pl. a halál, egész egyszerűen már-már hidegen hagy, ha bárkinek bárkije meghal. Ez ez élet része, tetszik vagy sem. Na most az empátia viszont túlteng bennem, így valóban őszinte részvétemet fejezem ki, de nem a halott miatt, hanem a gyászoló miatt, mert ugyan nem értem, miért van úgy kiakadva, de együttérzek vele, mert látom, hogy készen van.


Mellesleg az ismerősök is ismernek annyira, hogy tudják az alap tulajdonságaimat. Megjátszani sosem fogom magam. De attól még, hogy mi a véleményem egy adott dologról, attól még lehetek együttérző TELJESEN ŐSZINTÉN.


Szóval a kérdésedben felvázoltak alapján, nem hinném, hogy a közeli barát álszentnek gondolna.

2021. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Ez jó hír.
2021. ápr. 13. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!