Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy férfinak vagy egy nőnek...

Egy férfinak vagy egy nőnek könnyebb az élete?

Figyelt kérdés
Miért?
2021. ápr. 14. 13:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%

#19

Azt tudom, ugye annyira nem is nagyon hallottam ilyeneket, majd nem is tudom már hogy az egyik feminista ismerősöm mondta, tényleg nem tudom miről beszélgettünk akkor. De tényleg mikor ebbe nem látnak semmi brutálisat, mert hogy ez szokás... Tényleg elképesztő egy dolog.

Nem mentem bele a dologba mert nem volt kérdés és nem akartam védő beszédet se írni magamnak, mert ugye idegen vagyok, azt gondoltok amit akartok, de itt szerintem pont aktuális.

Én amúgy egy 185centis (többek szerint) túlságosan is kigyúrt srác vagyok. Soha életemben nem bántottam nőt, sőt... Ha ilyet láttam, akkor bele is szóltam, még akkor is, ha a párja volt az illető. Nem tudom mi kell ahhiz hogy valaki attól érezze magát férfinak, hogy a gyengébbet bántja. Ha egy gyengébb gyerekkel kerülök konfliktus hegyzetbe, akkor is én nem akarok inkább balhét, mert nem bántok soha magamnál gyengébbet. Szóval az alap erőszakot se nagyon tolerálom. De aki tényleg nőket, kislányokat bántalmaz, az nagyon durva. Ezeket a hagyományokat nem tisztelni kellene, hanem elfelejteni és büntetni.

De ez is, hogy ártatlan kisgyerekeket kasztráltatni... A pedofilokat, erőszaktevőket, na azokat talán. Ha lenne erre petíció azt támogatnám is. Sajnos ismerek olyan lányt akinek csak a szerencsén múlt a dolog. Utána hónapokig én kísérgettem mindenhova, mert annyira félt. Az ilyenek nem valók a társadalomba.

De ez ugye megint másabb jellegű téma. Emiatt is mertem azt mondani, hogy a nőkért azért jobban kiállnak, mert magam is példa vagyok rá. Ha vonaton is látok egy nőt szerencsétlenkedni a táskával akkor segítek neki, sőt néha mire oda érnék esetleg, már más segített is. De mikor az egyik srác nem tudta felrakni a táskáját, hozzá nem szólt a kutya se. Ha nem lettem volna ott, fel se bírja rakni. Én voltam az egyetlen aki megkérdezte, hogy nem-e kell segíteni. A lányokkal, nőkkel mindenki azért előzékeny, udvarias, de fiúknál, férfiaknàl kissé másabb a helyzet.

2021. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
13%

"Számtalan olyan vallás, és társadalmi forma van, ahol alacsonyabb rendű a nő."


Neked milyen hátrányod van a vallásból nőként?

Neked milyen előnyöd van férfiként a vallásból?


Magyarországon mennyi muszlim nő van savval leöntve?


Ezek az általánosítások, hogy muszlim nők savval vannak leöntve nevetséges.

2021. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nem fogsz itt reális választ, vitát látni, mert ha itt nem a nőket ajnározod, rögtön lepontoznak fél tucatnyian. Ezt sokan már inkább nem vállalják be, és a saját kis véleményüket megtartják maguknak.
2021. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
85%

#22 a kérdező nem pontosította, hogy kizárólag Magyarországon érdekli a helyzet.

Bocs, hogy a Földön lakó összes nő legalább felét is számba vettem.

2021. ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
17%
Azért jó elnyomottnak és megalázottnak lenni, mert úgy van miért küzdened és picit komolyabban vesznek?
2021. ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
49%

Nem pontosította, hogy csak Magyarország érdekli, Ez igaz. De te az egész világra ráhúzol egy általánosítást.

Ez nagyon legalja...

2021. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
66%
Az a másik legalja, hogy érvek ellen nem tudsz máshogy fellépni, csak fikázással..
2021. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
69%

#26. Általánosítás? Nem hinném, csak tényeket közöltem. De ez még csak a jéghegy csúcsa, sokkal-sokkal több borzalom van a világon, ami nőket érint, mint amiket linkeltem.

Például hallottál már a Magdolna mosodákról? 1996-ban zárt be az utolsó, olvass csak utána.

1945? Szovjet katonák bevonulása során elképesztő méretű nemi erőszakot követtek el magyar nőkön.

Indiában óránként négy nőt erőszakolnak meg.


De tessék, itt egy friss cikk:

[link]

2021. ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!