Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy férfinak vagy egy nőnek...

Egy férfinak vagy egy nőnek könnyebb az élete?

Figyelt kérdés
Miért?
2021. ápr. 14. 13:50
A kérdező szavazást indított:
Férfinak.
Nőnek.
57 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem a nőknek.

Nyilvan van havi vérzés, ez borzalmas lehet, cserében bármennyire is utolsó lezüllött valaki akkor is talál magának párt.

A 30as korosztálybol a nők saját bevallásuk szerint hisztisek,lusták,igénytelenek,idegbetegek stb.(tiktokon vannak videók is!) És ezek a mérgező problémás csajok lazán találnak egy srácot aki a tenyerén hordozza őket.

Ugyanakkor nekünk férfiaknak erőseknek kell legyünk,kedvesnek,határozottnak, figyeljünk rájuk,tervezzünk minőségi időt, legyünk függetlenek , önnállóak rengeteg kivánsága van jópár nőnek és még így is csak akkor van esélyed,ha minden klappol.

Van egy mondás angolul: A broken woman can find a strong guy, but a broken guy will never find a woman"


Mindemellett a nőknek is nehéz lehet megfeleljenek a társadalomban. Övéké a gyerekszülés minden fajdalma, a háztartást ők vezetik leginkább, a család összetartó szerepét is maguk viselik.

Ettöl függetlenül szerintem mindent egybevéve nekik könnyebb..

2021. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
39%

A férfi könnyebben tud változtatni a fizikai és a biológiai oldalán, kevésbé macerás a szexuális élete, és kisebb valószínűséggel lesz megbélyegezve társadalmilag. Ettől függetlenül a női nem szebb. A férfiben semmi szép nincs, legfeljebb jól tud kinézni ruhákkal, meg ha ápolja magát, de ennyi. Szinte az összes nőnek van egy alapértelmezett szépsége, ha tesz is ennek a fenntartásáért. Nőként egyébként egyszerűbb lesz ismerkedni, mert a nőnek elég csak magát adni, a férfinek ennél többet kell nyújtania ahhoz, hogy lenyűgözze a szebbik nemet. Viszont a nők abban vannak még nehéz helyzetben szerintem, hogy egy férfiról nagyon soká (és nagyon nehezen) derül ki az, hogy milyen valójában. Sokszor évek múlva derül csak ki, hogy a férfi egy undorító féreg. A nőkről sokkal hamarabb (akár az első percekben) kiderül, hogy esetleg hajlamos lenne-e hűtlenkedésre, agresszióra, vagy bármi elítélendőre. A férfi ebből a szempontból veszélyesebb.


Tisztázásképp: Nincs semmilyen szélsőséges nézetem és nem tartozok szélsőséges csoportokhoz.

2021. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Én nőként úgy gondolom, hogy rengeteg férfinál és nőnél könnyebb életem van, rengeteg másik nőnél és férfinál pedig nehezebb.
2021. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
Abszolút nem a nemük határozza meg.
2021. ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Férfinak.

Társkeresésben én nem nagyon látok különbséget, legalábbis heteroszexuális kapcsolatban ugyanannyi nő van mint férfi. Nem tudom, hogy homoszexuálisok között férfinak vagy nőnek könnyebb.

Munka: férfiakat komolyan veszik könnyebben, illetve könnyebben felveszik egy állásra

Társadalom: férfiakkal szemben mintha kicsit kevesebb lenne az elvárás, külsőre és belsőre is. Nagy átlagban a férfitól annyit várnak, hogy legyen tiszta, dolgozzon, és lássa el magát. A nő ezen felül is legyen igényes, házimunka, gyereknevelés, érzelmi "házimunka". Manapság mondjuk ez már határozottan javulóban van, de összességében még mindig a nők felé tolódnak az ilyen elvárások szerintem. Egy férfit könnyebben látnak szimpla emberi lénynek idegenek. Kevesebb férfit ér nemi erőszak.

Egészség: a férfiak nem menstruálnak, nem szülnek, nincs ciklusuk, sok fertőzésre kevésbé fogékonyak, nagy átlagban erősebb a fizikumuk, stb.


(Persze nyilván van, amiben könnyebb a nőknek, de összességében szerintem több dologban élveznek előnyt a férfiak.)

2021. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
98%

"A férfiben semmi szép nincs"

Hátö, nem láttál még férfiidolokat? Festmény, film, szobrok, egyéb ábrázolás. Koronként változik ugyan, de nagyon is szépek tudnak lenni a férfiak is.

2021. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
35%

Egy pasi úgy néz ki ahogy. Ha ronda akkor ronda, ha sminkel akkor búza, nem tud az ilyen mit kezdeni.

Ha egy lány ronda, akkor is tud magával mit kezdeni. Basszus, hát van aki ragasztószalagot is használ a sminkeléshez, hogy vékonyabbnak tűnjön. Alak formáló harisnya, melltartó, bugyi. A lányok/nők ott csalnak ahol tudnak. De ők nem rondák, mert ők szépek, lehet akkor már nem ha le mossák a sminket, de mindennel tudnak valamit kezdeni. Ellenben a férfiaknak nincs ilyen trükk. Úgy néz ki ahogy. Az összenőtt szemöldökkel lehet valamit kezdeni és kész. Míg a nők kompletten új alakot faraghatnak maguknak.


Ha a nők azt mondják, (feminácik) hogy a fiúkat már baba korban kasztrálni kellene akkor megy a háborgás egy picit és annyi. Ha egy férfi mondana ilyesmit a gyengébbik nemre, már az utcára se léphetne ki, mert nyílvánosan lincselnék. Szegény gyenge nő ha megvádol valakit nemi erőszakkal, akkor szinte biztos a börtön. Ha egy cégnél nincs elég női alkalmazott, akkor megy a bünti. Figyelni kell mit mond előttük az ember, nehogy akaratlanul is kétértelmű legyen, mert akkor is mehet esetleg a feljelentés.

Nem azt mondom, hogy minden nő ilyen, hanem azt hogy a nőknek alapvetően többet is adnak a szavukra, meg eléggé sok jogot vívtak ki maguknak, amiből mi kerültünk hátrányba. Szóval alapvetően nőnek lenni jobb.

2021. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

"Ha a nők azt mondják, (feminácik) hogy a fiúkat már baba korban kasztrálni kellene akkor megy a háborgás egy picit és annyi."

Ki mondott ilyet és hol??? Mert szerintem abszolút felháborító. Írom ezt feminista nőként.

2021. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

"Szegény gyenge nő ha megvádol valakit nemi erőszakkal, akkor szinte biztos a börtön."

Hol? Engem is zaklattak már, az égvilágon semmi nem lett belőle. Egy barátnőm konkrét nemi erőszakot élt át, mikor feljelentést tett volna, lebeszélték hogy úgyse lesz belőle semmi. Ott van annak a hölgynek az esete is, akit bucira vert a katona párja, most nem jut eszembe a hölgy neve. Ott se lett semmi az ügyből.

2021. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

olvastam egy pár emberkét arról panaszkodni hogy a nő sminkelhet a férfi nem.

Hát ez is egy eléggé nagy hülyeség.

A sminkre nincsen ráírva hogy csak nők használhatják.

És ha le b..iznak érte.

A nőket is k..vázták már le mert kisminkelték magukat.

Ha neked tetszik akkor miért nem sminkelhetnél nem értem.

Egyébként néha annyira lennék férfi.Ha csak egy napra lehetnék férfi akkor biztos elmennék a sötétben egyedül sétálni.

2021. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!