Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Öngyűlöletből kiút? Tapasztalat?

Öngyűlöletből kiút? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Légyszi ne csak annyit írjatok, hogy menjek pszichológushoz. Gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi. Kinek sikerült meggyőzni magát, hogy szerethető? Hogyan?

2021. ápr. 18. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Isten mindenkit szeret. De az emberek ezt nem hajlandók komolyan venni. :(
2021. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lett párom, és elgondolkodtam hogy ha ő el tud fogadni és tud szeretni, akkor szerethető vagyok. Ha pedig szerethető vagyok, akkor miért ne tudnám én is szeretni magam?

Nem mondom hogy ettől minden problémám elmúlt és önimádó lettem, de sokat enyhült az önutálatom.

2021. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Múlt év végén nagyon mélyre kerültem lelkileg az önmarcangolás miatt. Volt egy pillanat, amikor vettem egy mély levegőt és azt mondtam, hogy ez így nem mehet tovább. Vannak emberek, akik szeretnek és úgy, ahogy vagyok. Fontos vagyok nekik és törődnek velem.

Tudatosítottam magamban, hogy senki nem tökéletes és titkon mindenki ugyanazokat a kis harcokat vívja meg magával, csak éppen más életszakaszban.

Ami pedig leginkább segített az a felismerés, miszerint saját magammal kell leélnem egy életet. Én ismerem a legjobban magam, én vagyok életem első percétől az utolsóig magammal és nem tehetem meg, hogy cserbenhagyjam magam. Kibékültem a belső “kicsi énnel” és megígértem neki, hogy soha többet bánok vele így.

Ez egy folyamat, nem azonnal érezhető a változás.

2021. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

En a kutyamtol tanultam meg szeretni magam.


Fogadj be ideiglenes orokbefogadassal kutyakat es tanitsd nekik a behivast,stb alapparancsokat. Meg keress gazdit.

2021. ápr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma a 2-es hasonló válaszokkal, véleményekkel, hogyha az adott kapcsolat véget ér, úgy fogod érezni, hogy 1 ember szeretett igazán, de már ő sem, tehát nem érek semmit. Én is éreztem így és ez nagyon nem jó. Nem mások által kell szeretni magunkat, hanem ezt az utat egyénileg kell végigjárni és megtanulni szeretni magunkat. Különben ez egy örök körforgás.
2021. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!