Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó nekem, ha szomorú...

Miért jó nekem, ha szomorú vagyok?

Figyelt kérdés
Annyi bántást kaptam már, hogy nem tudok pozitívan gondolni az életemre. Akkor érzem magam ,,jól'', ha bántanak, ha szomorú vagyok, ez elég hülyén hangzik. Megeröltető boldognak lennem és úgy érzem, hogy nem érdemlem meg, hogy boldog legyek. Rosszul érzem magam, ha boldog vagyok. Miért van ez? Valami nagy gondok vannak velem? Más is érez hasonlóan?

2021. ápr. 20. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:

f/l?

hány éves vagy?

2021. ápr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

a szomorúsághoz is hozzászoktál, az elején sokkal rosszabb volt, mostmár csak a konstans állapotra törekszel.

ilyen lenne a boldogság is, az elején nagyon fura és idegen, de ehhez is hozzá lehet szokni.

2021. ápr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
23/L
2021. ápr. 20. 08:03
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Na miért? Vmi oka csak van h csinálod.
2021. ápr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én van hogy teljesen közömbös vagyok mindennel, gondolatba a középső ujjamat mutatom és azt ismétlem hogy k*pja be minden és mindenki. Persze ez azért is van mert mostanában folyamatosan csak csalódok, az emberekben, a lehetőségekben, az internetben, a társadalomban, egyre inkább azt érzem hogy valami nincs rendben ezzel az egésszel.

Régebben pedig boldog voltam, örömmel jöttem haza, motivált voltam, jó kedvűen keltem fel, afféle "bármire képes vagyok" érzéssel. Most meg alig várom azt hogy visszafeküdhessek aludni, mert utálom a valóságot, rengeteg célom van, de amióta ez a hülye vírushelyzet is van kiveszett belőlem a tenni akarás. Nem el lustultam, hanem közömbössé váltam mindennel kapcsolatban.

2021. ápr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 pelgrim ***** válasza:

A szomorúság nem jó, se neked se másnak. Az ember alaphangulata vidámság, de ez a hangulat nagyon hamar megsérül, már az életünket is sírással kezdjük. Az lenne jó, ha sérelmunkön azonnal túl lennénk és végleg megfeledkezhetnénk róla, hogy azonnal visszatérhetnénk az alaphangulatunkba. Úgy téve elkerülhetnénk hogy szokássá, állandó állapottá váljon a szomorúság, és a boldogság sem okozna rossz érzést, bűntudatot és nem kerülne erőfeszítésbe.

Igen, mások is éreznek hasonlóan, de nem hinném, hogy valami nagy gond lenne veled, mégse lenne jó, ha ez így maradna. Ajánlanám tegyél szert nagyobb önismeretre határozottab, erősebb öntudatra, önbizalomra, akkor könnyebben túlesel az esetleges sérelmeken és nem csak könnyebben megbocsátasz azoknak akik megsértettek, hanem egyre ritkábban fog bántalmazás érni.

2021. ápr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Duli-fuli törp is megmondta: a zsörtölődés segít a gondon.
2021. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!