Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szomorú vagyok-->sokat eszek,...

Szomorú vagyok-->sokat eszek, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon szomorú szoktam lenni, valamint nagyon le vagyok terhelve, és ilyenkor sokat eszek csokit, édességet. Csak ez vigasztal.

Olvastam, hogy az édes íz boldogsághormonokat szabadít fel, ezért érzem magam jobban tőle. Ha egy nap nem viszek be elég cukrot a szervezetembe, kimerült vagyok, szomorú, fáradt, és nincs kedvem semmihez.

Tudtok ajánlani valamit, ami nem édesség, és boldogabb lehetek tőle, elveheti a figyelmemet a gondjaimról?


2016. ápr. 7. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Önkontroll. Kiegyensúlyozott étekzés melett sokkal több energiád lesz, mint amit a nasizásból származó cukor.
2016. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sportolj valamit, és hagyd el azonnal az édességet, az első pár nap iszonyatos, de utána már nem is fogod kívánni, nálam ez bevált. Ne legyen otthon semmilyen édesség.

Ha nagyon kivagy, menj sétálni, bringázni, most olyan szép a természet, ott is boldogsághormon keletkezik.

Gyümölcsöket egyél nasi helyett, narancsot, banánt, almát, kivit, és majd jönnek a tavaszi gyümölcsök.

2016. ápr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lassan kortyolgass ÉDESÍTŐSZERES szörpöt. Ennyit tudok mondani. Az édes, de nem hízlal. Esetleg cukormentes kólát.
2016. ápr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vitaminhiányod is lehet. B vitaminokból vigyél be többet a szervezetedbe. Gyümölcsökkel, eritrites eperrel pótolhatod az édes íz hiányát. Igyál kakaót, édesítővel, és mazsolás túrót szintén eritrittel és egy csipet vaníliás cukorral ízesítve.
2016. ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!