Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi ideig képes egy ember...

Mennyi ideig képes egy ember élelem/víz nélkül túlélni a legideálisabb becslések szerint? Milyen fázisokon megy keresztül a halál beálltáig?

Figyelt kérdés

Konkrétan ha csak valami nem ment meg, akkor lefekszek meghalni. Ez a feltevés. Próbálok mellé valami elméleti sztorit csatolni és akkor lehet pontosabb válaszokat kapok. Valami olyan helyen rekedsz akár a természetben akár egy épületben stb ahonnan nem tudsz kijutni. De mondjuk tegyük fel mielőtt elmentél volna, szóltál hogy ha nem térnék vissza mondjuk 35 napon belül akkor itt keressetek. Szóval 35 nap múlva jön a felmentősereg, neked egy dolgod van addig nem meghalni.


Tegyük fel, hogy olyan a hőmérséklet, hogy nem veszítesz vizet izzadással stb, a vizeleted is mondjuk ameddig lehet újra visszajuttatod a szervezetbe. Azt is tegyük fel, hogy az emésztőrendszeredben már semmi vagy nagyon minimális táplálék van, így nem maradt más energiává alakítható dolog, mint a saját zsírszövet majd izomzat stb lebontása a végletekig.

Szintén tegyük fel, hogy olyan helyzetben vagy ahonnan a viz vagy élelemszerzésre biztosan nincs lehetőség illetve hazajutni sem. Tehát a legjobb stratégia mondjuk legyen a kivárás.

Lefekszel és nem mozogsz, semmit nem csinálsz amivel energiát használsz az alapvető vegetáláson kivül, vagy alszol vagy ébren pihensz, próbálsz minnél több energiát megtakarítani, mintha a telefont kapcsolnánk vészüzemmódba maximálisan energiatakarékosra kapcsolnánk.


Ilyen helyzetben mennyi ideig maradnál életben és mik befolyásolnák a hátralevő időt? Van e esetleg valami amire nem gondoltam vagy nem vettem számításba?


Illetve milyen érzés lenne így gyakorlatilag ahogy a legelején írtam, lefeküdni meghalni, hagyni lekapcsolni energia híján a szervezetet.

Milyen szakaszai vannak egy ilyen halálnak, milyen sorrendben milyen funkciók állnának le, stb stb?


Mindkét kérdés egyformán érdekelne, igazából egy nagy kérdés az egész.

Jó lenne ha valaki leírná, egy ilyen helyzetbe került ember min megy keresztül, mivel bírhatja ki a legtovább és mit él át a haláláig?

Milyen érzés lehet amikor egyszerűen csak kikapcsol a szervezeted mert elfogyott az energia?



2021. ápr. 21. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Folyadék nélkül hamarabb meghal az ember, mint viz nélkül. Halucináció, szédülés, gyengeség...

A vese még ugyanugy dolgozik, a szervezet elvonja a sejtekből a vizet, emiatt izomgörcsök jöhetnek, a vér besűrűsödik, vérrögök alakulhatnak ki.

Valoszinüleg elveszted az eszméletedet, mielőtt meghalnál.

A 35 napot nem bírnád ki, 4-5 nap után meghalsz.

Étel nélkül 30-40 napig kibírod.

Én egyszer csináltam azt, hogy 5 napig nem ettem semmit, első két napon a megszokott étkezések idejében éhes voltam, görcsölt a hasam, minden bajom volt, a harmadik naptol kikapcsolt az éhségérzetem, és csak azért ettem az 5.napon este, mert a kedvenc kajámat főzték:D

2021. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Bear Grylls 3-as szabálya: 3 perc levegő nélkül, 3 nap víz nélkül, 3 hét élelem nélkül.
2021. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És egy másodperc se a kameraman nélkül:D
2021. ápr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog nem meghalni, masik dolog maradando szervi karosodast szenvedni.
2021. ápr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá az Alone című (History Channel) amerikai sorozatra, abban pont ezt mutatják be - kitesznek 10 embert limitált eszközökkel a vadonba teljesen egyedül (külön-külön) és az nyer, aki a legtovább bírja fizikailag és mentálisan. Építeniük kell menedéket, találniuk kell vízforrást és csak azt esznek amit találnak, vadásznak vagy halásznak. Van olyan is, akinek az a stratégiája, hogy szinte semmit nem csinál és nem éget felesleges kalóriát. Nem teljesen témába vágó, de érdekes lehet számodra.
2021. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Víz nélkül 3, maximum 4 nap. Úgyhogy a 35 az mindenképpen esélytelen.
2021. ápr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!