Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire primitív az...

Miért ennyire primitív az online viselkedéskultúra? Miért nem tudnak az interneten is úgy viselkedni az emberek egymással, mint a valóságban?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Mire gondolsz pontosíts?
2021. ápr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arra, hogy az interneten sokkal agresszívabbak és primitívebbek egymással az emberek elenyésző véleménykülönbség esetén is, mint a valóságban. Fenyegetések, krvaanyázás, pocskondiázás. Úgy fest, mintha az internetes közösség "nem lenne valóságos", és mindent meg lehet tenni, következmények nélkül. A gyakori kérdéseket is sokan arra használják, hogy random idegeneken leverjék a napi feszültségüket. Ugyanezek az emberek meg a valóságban nem ugranak ki a kocsijukból, és verik agyon a kereszteződésnél bénázó tanulóvezetőt például.
2021. ápr. 23. 13:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a számítógép biztonsága mögül, főleg anonimitásban olyat is megenged magának az ember, amihez a való életben gyáva.
2021. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De miért hagyják ezt? A modernizációval egyre fontosabb szerepet tölt be a szociális média, az online közösségek, hogyan működhet a fejlődés, ha a bunkóval hadonászó barlanglakó szintjén viselkedés elfogadott ezeken a platformokon?
2021. ápr. 23. 13:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A valóságban is ugyanilyenek, ha a másik nem tud visszaütni. Nagyon kevés olyan ember van, aki azért viselkedik tisztességesen, mert az beülről jön neki, és nem azért, mert valamiféle retorziótól tart.
2021. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én semmivel nem viselkedem másként a neten, mint a való életben.

Itt is, ott is udvarias, sokszor kedves vagyok, ha nincs igazam valamiben itt is, ott is belátom.

Ellenben ha valaki provokál, belém köt, agresszív bunkó, akkor itt is és a való életben is gond nélkül kiosztom.

2021. ápr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ezek a fotelhuszárok.
2021. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A valóságban is ugyanígy viselkednek az emberek! Véletlen nekimentem valakinek az utcán, bocsánatot is kértem, mégis elkezdett k.rvaanyázni. Elmentem ügyetintézni, kiderült, hogy nem tudják ott elintézni, olyan bunkó stílusban küldtek el, hogy csak pislogtam meglepetésemben. Az orvostól kérni ajartam időpontot, erre nekiállt kiabálni, hogy neki mára már tele van a hócipője a betegekkel. :(
2021. ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez pontosan így van! Nyilvá nem mindenki, én is ellenoéldának vallom magamat. De nagyon sok embert felbátorít az, hogy nem látszik közvetlenül, hogy nem kell a masik szemébe néznie, hogy nem látja a verbális jeleket amik a kommunikáció nagyrészét alkotják. Nem is gondolnak bele feltétlenül, hogy tényleg van mögötte valaki. És úgy gondolják, hogy ezért nem felelősségre vonhatóak ami egyébként természetesen nem igaz, és igencsak elítélendő pármilyen ilyen tett. Valamiért úgy érzik, hogy ott nem kell igényesnek lenniük, pedig de, és ez mwg mindig nagyon sokmindent mond el egy emberről.
2021. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ez olyan mint hogy megölöd a GTA ban a kurvákat miután szexeltél velük, és aztán elszeded a pénzét. Élőben sose tenne ilyet az emberek 99%-a, de GTA-ban szerintem 80% tuti ezt csinálja :D Egyrészt poén, másrészt mert megtöröd az élet unalmas dolgait, szórakoztat is... Én pl játékokban imádok pofázni másoknak, meg veszekedni, de az életben meg amúgy meg sem szólalok mert nem érdekelnek nagyon az emberek... az interneten mindenki egy álca mögé bújuk, mondjuk azt nem tudom hogy melyik az igazi énje az embereknek, a való életbeni vagy az internetes.
2021. máj. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!