Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek illedelmes,...

Hogyan legyek illedelmes, viselkedéskultúrát ismerő és alkalmazó ember, úgy, hogy közben nem veszítem el önmagam?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és jellemző rám, hogy sajátos utakat járok. Nagy az érdeklődésem, egyszerre többminden elvonja a figyelmemet, ritkán lehet lekötni valamivel. Nagyon szeretek nevetni és mosolyogni, szeretek huncut lenni másokkal. Ezek óvodás korom óta jellemzőek ezek rám, én nagyon szeretem magamban ezt.


Viszont mostanra azt vettem észre, hogy bár könnyen barátkozok és az embereknek először pozitív véleménye van rólam - mégis egy idő után eltávolodnak tőlem, mert alapvető társasági szabályokkal nem vagyok tisztába. Nemigazán akartam ezeket megtanulni, mert mindig egy szabad akaratú és természetű ember voltam és azt hittem, a szabályok betartása közben elveszteném önmagam.


Szeretnék ezen változtatni, hogy felnőttként tudjak úgy viselkedni, ahogy az elvárható, mégis megőrizném a gyermeki tulajdonságaimat is. Sok emberrel találkoztam, akik kiszámíthatóak, egyértelműek, mégis megőrizték ékességeiket - csak azt nem tudom neki hogy ment. Adna nekem valaki tanácsot?



2014. szept. 1. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Önuralom gyakorlással és alkalmazkodással, ami egyidejű a hely-ember-alkalommal, és mindez egyszerre. Az alkalmazkodás nem azt jelenti, hogy feladod magad, hanem csak azt veszed át, ami a te értékrendeddel egyenértékű, a többit elutasítod, de önuralmat gyakorolsz, és egyenességgel és őszinteséggel zárod le, ha elfajul. Vagy megtanulod a hallgatás törvényét.Zársz is, és hallgatsz is.Még ha az adott pillanatban a hallgatással károd is származik, de hosszútávon előnyöddé válik, mert tudod, hogy nálad az igazság.
2014. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És mindennemű vulgaritást kiiktatsz a beszédedből. Elárulom, a mai világban ezt a legnehezebb elsajátítani, hosszú hónapok és évek, mire a kamszkori magadra pakolt szleng buliszöveget levetköződ magadról.

Ehhez több energia kell, mint egy sima önuralom megtartáshoz.

2014. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És még egy nagyon fontos. Egy társaságon belül is, keresd a tiszta embereket és társaságukat.(lelkileg)

Ha az egész társaság negatív, akkor meg csak a kötelező formaságokat tartsd be, és csak a társadalmi kötelező társalgást alkalmaz, és ügyelj arra, hogy beszéltesd a másik embert.Igy könnyebb távolságot tartani és neked csak udvariasan válaszolgatni kell.Témát is simán tudsz zárni, egy szimpla visszakérdezéssel, ha te nem óhajtasz az adott dologról csevegni az általad nem egyenes embernek tartott féllel.A figyelmét eltereled és már ki is vontad az addigi beszélgetésből.

2014. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*már ki is vontad az addigi beszélgetésből önmagad.
2014. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb talán az, ha találsz valakit, aki úgy viselkedik, ahogy leírod, hogy te szeretnél, és mintát veszel róla, megkérdezed őt. Megfigyelésből sokkal átfogóbb képet tudsz kapni.

Alapvetően ha képes vagy megadni a másiknak a tiszteletet, fontosnak tekinteni, odafigyelsz rá, ez már egy olyan alap, ami után a többi magától adódik többé-kevésbé. Tekints rá úgy, hogy az illedelmesség azon alapszik, hogy a másik ember jól érezze magát a környezetünkben. Tehát egy hasznos tulajdonság. Angol etikett könyvet ismerek, magyarul nem tudom, létezik-e ilyen. Érdemes lenne ilyenre is rákeresni. A gyakorlás pedig minden jártasság fejlesztésére érvényes, és miután rájössz/megfigyeled, hogy jobban reagálnak rád az emberek, amikor használod ezeket a szabályokat, szinte magától "beléd épülnek".

2014. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány?
2014. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
lány vagyok :)
2014. szept. 17. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!