Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A néger szó most akkor pejorat...

A néger szó most akkor pejoratív a magyar nyelvben? Nagymamám használja de nem bántólag, szerinte nem az.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 25. 23:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ő eletenek nagy reszeben nem vomr azy termeszetes volt.
2021. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt az, termeszetes volt
2021. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Extraliberálisként mondom, hogy szerintem nem.


Már alapból van egy nyelvi korlát, tehát nem angolul tanulunk történelmet. És nem is megyünk bele abba, hogy a földesúr minek hívta a rabszolgát. Az én nagyimnak is volt egy kis négerbabája, ami azért volt néger, mert fekete volt, nem azért, mert a nagyi náci volt.


Viszont ha találkozik a nagyim feketékkel, és megkérik, hogy ne négerezzen, de ő csak mondja, hogy de ő nem rosszból mondja, az már problémás. De az is olyan szinten, hogy ha valaki Krisztinek hív, én meg megkérem, hogy Krisztának, de erősködik, hogy Kriszti, az csak paraszt.

2021. ápr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Régen nem volt, de ma már az. Nálunk Magyarországon nem volt előzménye ennek, de nyugaton igen. Ott a néger szót a 19.sz. -tól a fekete rabszolgákra használták. Ezért ma már nálunk is negatív jelentése lett. Amúgy próbáld megmagyarázni egy nálunk élő fejetének hogy nem rasszizmus miatt negerezed le. Nem fogod tudni. Pont azért amit fentebb írtam.

[link]

2021. ápr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem, és a magyarban sosem volt az.

Ha pejoratív értelemben használták, "nigger"-t írtak. Ezt csak most nem képesek felfogni a megmondóemberek.


El kell olvasni pl a Tamás bátya kunyhóját

2021. ápr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Nigger,néger,szerecsen,afrikai, afroamerikai.


Voltak ezek már minden.


Most épp feketék néven vannak bejegyezve.

2021. ápr. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy néger ismerősöm nem vette annak, mivel hogy őt idézzem, az is.

De minden szónak a jelentése szándéktól és szövekörnyezettől függ. Például sportkommentátort soha az életben nem hallottam még csak enyhe utalást se tenni valaki bőrszínére (mondjuk egy versenyzőt nem úgy különböztet meg a másiktól, hogy kettejük közül a fekete, hanem hogy a rövidebb hajú). Viszont mindenkinek más a sértő, és ha egy fekete megkér hogy légyszi a néger szót hanyagoljuk, akkor udvariasan kérdezd meg hogy mit kéne helyette használni. Például nők közül is van aki degradálva érzi magát bizonyos szavaktól (pl MILF), mert az életében annyi hátranyos megkülönböztetés érte már egy olyan dolog miatt amiről nem tehet. Ez olyan mint mikor gyerekkorodban csúfoltak azzal hogy girhes, és nem szeretsz bizonyos, a súlyodra irányuló szavakat.

2021. ápr. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Negro, negar, nigger stb, tehát több szó is volt a alsóbrendű emberek, rabszolgák megnevezésére, nem csak egy. Nálunk csak azért nem volt negatív jelentése mert mert nálunk nem élt sok fekete. Emlékszem hogy a városban ahol felnőttem egyszerűen nem élt fekete ember. De nem is tanultunk ezekről a dolgokról az iskolában se, sőt internet se volt még akkor, tv-ben meg csak pár csatorna volt. A kérdező nagymamája még korábban nőtt fel. Mondhatni a "tudatlanságunk" miatt maradt meg sokáig ez a néger szó nálunk.

De ma már amikor tisztában vagyok ennek a szónak az igazi jelentésével, történetével már én se használom a néger szót. Mert most már tudom hogy tény hogy eredetileg ennek a szónak minden változatát az alárendelt emberekre használták. Ezt nem lehet szépíteni.

2021. ápr. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Sunshinedoll ***** válasza:
79%
Magyarországon nincs benne a történelemben a pejoratív, kulturálisan is sértő jelentése, így én azt mondom, hogy nem sértő, bár se társadalomtudományi szakember, se fekete nem vagyok, csak max az általam olvasott szakmai dolgokból tudok tájékozódni. Én személy szerint kerülöm a "néger" szót a magyarban, már csak azért is, hogy véletlenül se érezze azt valaki, hogy az angolban pl. elfogadott lehet.
2021. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

"Én személy szerint kerülöm a "néger" szót a magyarban, már csak azért is, hogy véletlenül se érezze azt valaki, hogy az angolban pl. elfogadott lehet."

Ez nevetséges. Mi itt magyarul beszélünk, biztos a kérdező nagymamáját nagyon érdekli, hogy angolul nem helyes ezt kimondani. Magyarul nem pejoratív, ez a fekete emberek neve. Annyira nem jelent semmi rosszat, hogy volt olyan nevű édesség hogy Négercsók, és olyan nevű mentolos cukorka, hogy Negró.

2021. ápr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!