Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "néger" szónak a magyar...

A "néger" szónak a magyar nyelvben sosem volt pejoratív töltete, mégis egyes emberek azzal próbálják feltölteni. Ez miért van? Miért akarnak egyesek, főleg a médiában, egy teljesen ártatlan jelzőt pejorativitással feltölteni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 4. 16:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Mert a feketék számára ez pejoratív.
2020. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Mert a cigányok ügye már rómák, a négerek pesig afromagyarok.
2020. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 nemaRendőrség ***** válasza:
65%
Fekák oszt csókolom
2020. febr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Nigerek
2020. febr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nem ismerem a néger szó történetét Magyarországon, de itt megkülönböztetnék két alapvető eredetet, illetve annak lehetőségét. Azt, hogy eleve pejoratív születésű-e a szó, avagy sem, csak egyesek olyan érzelmekkel kezelik. Mert nagyon nem mindegy. Lehet, hogy csak úgy ejtik, és akkor a szó maga nem olyan. Egyébként is szerintem akik negatív jelleggel használják, majd átírják egy másik szóra, akkor később az új kifejezésnek is lehet, hogy ugyanolyan negatív jelleg fognak kölcsönözni. Tehát semmit sem oldott meg a dolog.


Ha jól tudom, csak annyit jelent, hogy "fekete", semmi mást. Egyébként tény, hogy egyesek valóban negatív felhanggal használják, de az nem a szón múlik, mert más kifejezést is ugyanúgy negatívan használnának adott esetben.


Ha nem gúnyos eredetű a szó, és ha jól tudom a néger nem az, akkor egyszerűen nem negatív. Legfeljebb ahogyan valaki mondja lehet negatív.

2020. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Szerintem a feketéket kellene megkérdezni erről, hogy nekik milyen, nekik hogyan hangzik és ők mit szólnak a kifejezéshez. Végső soron őket érinti konkrétan. Ha ők gúnyosnak vélik, akkor már nyilváníthatjuk annak miattuk, ha nekik semmit sem jelent így akkor meg hagyjuk az egészet a csudába.
2020. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Tekintve, hogy Magyarországnak soha sem voltak se gyarmatai se fekete rabszolgái szerintem a feketék bekaphatják az önérzetességüket. Ha nem tetszik nekik, nem kell idejönni.
2020. febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Oké, akkor meséld el, hogy hogy keletkezett ez a szó; kik alkották, milyen szándékkal, és hogy át lehet-e venni egy önmagában is rasszista szót úgy, hogy teljesen elhatarolodunk a jelentésétől...

Attól, hogy itt nem volt akkora fekete elnyomás (bár itt is betettek pár feketét az állatkertbe, hogy a magyarok nézegethessék őket) még nem jelenti azt, hogy a szó "tiszta",mikozben nem az.

Könnyebb lenne megértetni, ha magyarokra is lenne egy ilyen szó, amit anno direkt a degradalasunkra találtak ki, és amit manapság az egész világ akar használni - annak ellenére, hogy tudják, hogy ellenünk találták ki.

De sajnos/hála istennek nincs ilyen szó, szóval hagyatkozz az empátiádra, vagy a józan paraszti eszedre ahhoz, hogy megiteld a helyzetet.

2020. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
A néger szó a nigro latin melléknévből ered ami semmi egyebet nem jelent mint feketét. Az a feketék egyéni szoc problémája, hogy szégyenlik a bőrszínüket. Nekem semmi bajom sincs azzal, ha fehérnek hívnak, de tőlem akár rohadt sápadt disznó helyi megfelelőjének is hívhatnának Nigériában, Kongóban vagy Csádban a saját nyelvükön, az ő nyelvük az ő joguk.
2020. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Amikor egyszer egy órán fordítottunk magyarra és én azt mondtam a magyar negfelelőjeként az egyik szónak, hogy néger, majdnem összeestek, hogy ezt meg mertem tenni.


Pedig én is azt hittem odáig, hogy a néger nem rosszindulatú jelző.


Azóta én össze vagyok zavarodva, nem is használom már ezt a szót. Gondolom mások is amiatt vannak így, mert ezt bevelték beléjük.

2020. febr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!