Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sz3rintetek elérhető cél ha...

Sz3rintetek elérhető cél ha huszon harminc valahány éves koromban amerikába/angliába szeretnék menni ott letelepedni és anyanyelvű párt szerezni? Az ehez szükséges nyelvtudás elsajátitása?

Figyelt kérdés

Mennyire szeretik a külföldieket?

Milyen a bevándorlás politikájuk?

Válaszokat előre is köszönöm



2021. ápr. 26. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Ahhoz, hogy érdemben lehessen válaszolni, tudni kellene a korodat, ugyanis nem mindegy, hogy 12, 19 vagy 22 éves vagy.


Emellett ahhoz, hogy külföldön be tudj illeszkedni, igen jó nyelvtudás, folyamatos beszédkészség kell.

Másrészt feltétlen kell valami értelmes szakma, mert mosogatókkal nem igazán akar senki foglalkozni.

Egyik helyen sem szeretik a "külföldieket" általánosságban, akit elfogadnak, azt viszont utána nem úgy tekintik, mint külföldit, hanem X országból való munkatársat, szomszédot vagy havert.


Arra azonban gyakorlatilag semmi esélyed, hogy odavalósi párt találj, ilyen téren elég zárkózottak.

2021. ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Angliáról tudok írni.


A külföldieket nem szeretik. "Britain is for the brits" (Ami a legnagyobb gyarmattartóként ironikus) Hetente megkérdezik tőlem hogy mikor megyek haza. Persze, akivel jóban vagyok, az nem csinálja ezt, de ott is érződik azért hogy én külön vagyok az "övéiktől". Lásd: "Jah, és amúgy mindenki meg van hívva a holnapi házibuliba. Te is Fanni."


A bevándorlókat főleg az aljamunkára szeretik, de még azt sem mindig mert "elveszik a munkát"


De ezt soha nem mondják a képedbe..


Az időjárás/kaja szar, és a pasik modortalanok meg csúnyák. (A nők sem szépségek, de engem ez kevésbé zavar)


De a fizu meg az egyetemi oktatás kiváló, azt ajánlom.

2021. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1 16

2 és ha szembe megy veled egy brit és beszélgetésbe elegyedtek akkor képes kiszűrni az akcentusod?

2021. ápr. 26. 18:51
 4/9 anonim ***** válasza:

A Brexitre azert szavaztak elsosorban, mert eleguk lett abbol, hogy sajat allampolgaraikkal egyenloen kelljen kezelni a Kelet-Europabol arado uj unios tagokat.

Udvarias irtozattal ereznek. Part pedig nem szerezni kell. En nem akartam idekerulni, de ugy alakult, hogy egy angol ferfit ismertem meg.

Szerintem perspektiva az lenne, hogy jol beszelj nemetul, es fel labbal otthonmaradva Ausztriaban vagy Nemetorszagban dolgozz.

2021. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De miért vannak ekkora ellenszenvel azon külgöldiek ellen akik normális emberek és semmi rosszat nem csinálnak?

Általánosítás?

Rasszizmus?

Beléjük nevelik?

2021. ápr. 26. 19:02
 6/9 anonim ***** válasza:

5: similis simile gaudet


Hasonló a hasonlónak örül. Ősi római bölcsesség.


Nem kell itt mindenféle libs-bunkó rasszistázást meg egyebeket lóbálni....

Alaptulajdonság. Mindenhol, minden népcsoportnál.

2021. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját népcsoportjához húz nyilván. Azt látják, hogy a rengeteg beáramlott ember él ugyanazokkal a jogokkal, kedvezményekkel mint amikkel ők, és veszélyeztetik az ő megélhetésüket úgymond, vagyis az álláskeresési lehetőségeiket. Nem csak Angliával van így, hanem szinte minden más országgal.
2021. ápr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Angliában élek 15 éve.

Én nem tapasztalom, hogy utálnának mert külföldi vagyok. Lehet azért nem mert normális munkahelyem van nekem, és a férjemnek is.( ő is magyar) Bizonyos fajta rasszizmus van bennük, de nagyjából annyi mint otthon a magyarokban.

A kérdésedre a válasz:

Mindegy, hogy Anglia vagy USA a célod. Ma már csak pontrendszerrel tudsz kijönni. Ma már kell a munkavállalási vízum. Kell a jó nyelvtudás.

2021. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb, ha kint szerzel végzettséget, de az baromi költséges dolog vagy olyan tudással, végezettséggel mész ki, ami kint is hasznosítható (pl nemzetközi pénzügyi, banki ismeretek, orvos, IT). Folyékony, választékos nyelvismeret alap, ha csak egyszerű mondatokban hebegsz-habogsz, akkor nincs esélyed.

Barátnőm az egyetem alatt kint volt az USA-ban 12 hétre, mint camp leader, igaz, hogy főleg európaiak voltak, de volt lehetőség helyiekkel is megismerkedni, meg utána még utazgatni egy kicsit.

Bár hozzá kell tenni a bevándorlókat sehol sem kedvelik, ahol nagyobb a nemzeti öntudat.

2021. ápr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!