Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvtudással...

Felsőfokú angol nyelvtudással melyik nyelvet a legkönnyebb elsajátítani: spanyol, olasz, francia?

Figyelt kérdés

Angolból aktív felsőfokú tudással rendelkezem.

NÉMET:

Gimnáziumban 4 évig tanultam németül, majd abból érettségiztem is. De azóta nem használtam a nyelvet. Örültem, hogy megszabadulhattam tőle. A hangzása nekem nagyon durva, erős. A hosszú, összetett szavak, névelők kikészítettek. Tudom, hogy Európában fontos nyelv. De utálom.


FRANCIA:

Már többször nekifutottam, de úgy érzem, képtelen vagyok megtanulni. A hallás utáni szövegértésem nulla. Egyszerűen nem értek meg semmit. Írásban jobb vagyok belőle. De a beszéd és hallás utáni szövegértés nagyon kedvemet szegte. Tudom, hogy ez is fontos nyelv, de motiválatlan lettem a sok újrakezdés és kudarc miatt.


OLASZ és SPANYOL:

Ránéztem Duolingón mind a két nyelvre. Pár kisebb lecke és dal alapján azt érzem, hogy a SPANYOLt szeretem. Tetszik a nyelv hangzása, könnyebben meg is értem. Régebben szavesen néztem spanyol sorozatokat (persze magyarul). Azok most is érdekelnének. De van-e értelme angol után második nyelvnek a SPANYOLt tanulni?


Mit célszerűbb tenni?

1. Praktikusságot nézni és ha a nyelv nem tetszik is, esetleg utálom, de mégis azt tanulni második nyelvnek?


2. Olyan nyelvet választani, ami kevésbé fontos, viszont tetszik, szeretném?


Már munka mellett tanulnám, felnőttként, szabadidőmben.

Egyelőre nincs olyan kényszer, hogy egy adott nyelvet kell munkához/sulihoz megtanulni.


2017. máj. 29. 16:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha semmilye kényszer sincs, akkor nem is értem a kérdést. Nyilván azt tanuld, amelyik tetszik, több sikerélményed lesz benne, és később jól jöhet még az a spanyol.
2017. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!