Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy nagyon félénk, visszahú...

Ha egy nagyon félénk, visszahúzódó személyt kedveltek meg (itt most nem szerelemre gondolok), és időközben az illető megváltozik, bátrabb, nyitottabb lesz, akkor ugyanúgy tudnátok szeretni később is?

Figyelt kérdés
Légyszi őszinte válaszokat írjatok, egy regényemhez kell. Kezdő író vagyok, és ez lenne az első, úgyhogy egy kicsit félek is tőle, ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre a fent említett témában. :)

2021. ápr. 27. 14:00
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
ez attól függ, lent kifejtem
27 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nekem kicsit fura lenne. Én is visszahúzódó, csendes ember vagyok, és ha egy hasonló természetű barátom hirtelen megváltozna, egy idő után szerintem óhatatlanul eltávolodnánk. Persze, attól függ, mekkora a változás. Ha hirtelen egy nagyszájú partiarc válna belőle, akkor alighanem bukna a haverság, egyszerűen a különböző igények miatt. Ha csak valamelyest barátkozóbb, nyitottabb lenne, de az alaptermészete megmaradna, akkor a barátságunk se szenvedne csorbát, sőt, lehet, hogy én is nyitottabbá tudnék válni általa.
2021. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha csak ennyiben változna, az egyáltalán nem zavarna. De egy ilyen változásnak lehet valami oka. És azt el tudom képzelni, hogy ez a bizonyos ok már nem tetszik.

Pl ha valaki mondjuk 8-12 éves korában visszahúzódó, csendes, de kamaszkorában meg simán rolót egy órát, lesz önbizalma vitázni stb, az egy normális változás.

Ha megtetszett neki egy drogos "rosszfiú" (mint ahogy kezdő történetekben az lenni szokott) és miatta változik, máshogy kezeli a korábbi kapcsolatait, elzüllik stb, az már zavarna.

2021. ápr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom a következő: az egyik legjobb barátnőmmel középiskolában barátkoztam össze, ő akkor olyan volt, amit írsz, félénk, csendes, visszahúzódó, pirulós.


Középsuli után is barátok maradtunk, történtek dolgok, ő időközben teljesen kivirágzott, magabiztos, szókimondó (nem tapló stílusban), sokat (extrém)sportol, több barátja van, kb rá sem lehet ismerni ilyen szempontból, viszont ettől függetlenül a barátságunk ugyanolyan szoros, alapjaiban ugyanaz a kedves lány, akit megismertem és nagyon büszke vagyok rá.

2021. ápr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
3-asként folytatom, szóval igazából szerintem az a lényeg, hogy az alapvető személyiség ne tűnjön el/forduljon az ellentettjére. Ezen felül az ember változhat.
2021. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


#2, nem lesz drogos pasi a láthatáron, az [link] oldalról tanulok, már lassan az összes cikket elolvastam, és rendszeresen gyakorlok mellé, úgyhogy nem egy Wattpadról szabadult kisgyerek vagyok. Ettől függetlenül kezdőnek tartom magam.

2021. ápr. 27. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5 Akkor jó, ne haragudj a túl korai következtetés miatt. De a mérték és az ok szemléltetéséhez talán így is megteszi a példa.
2021. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!