Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Használsz sminket? Mikor...

Használsz sminket? Mikor használsz, mennyi ideig készíted mit érzel mielőtt felrakod a sminket és miután elkészültél a sminkkel? Ha nem tudnál sminket felrakni valami ok miatt és úgy kéne elmenned egy olyan helyre ahova egyébként raknál h éreznd mgd?

Figyelt kérdés

férfi vagyok szal nem sminkelek csak kíváncsi vagyok mit éreznek ilyenkor a nők...


a kérdésre válaszoljatok kérlek és a lelki folyamatokra vagyok a leginkább kíváncsi ami a sminkeléshez kapcsolódik, akár 2000 szót is írhatsz elolvasom


2021. ápr. 28. 21:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem sminkelek, max a szememet húzom ki picit alkalmakra. Sajnos nem vagyok szép, még sminkkel sem, akkor meg minek töltsek el vele egy csomó időt?
2021. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem sminkelek. Nem szoktam hozzá, sosem csináltam, nem is tudom hogyan kellene.

Persze voltam már kisminkelve, de akkor nagyon úgy éreztem, hogy valaki más vagyok, vagy hogy azt gondolják majd, hogy ezt valaki miatt csinálom.

Plusz zavar is, pl félek, hogy elkenődik stb. Sokkal jobb ha szellőzik a bőröm plusz nem kell este órákig vakarni.

Mikor kisminkelnek, akkor is szépnek tartom magam, sőt kifejezetten vonzónak, de nem éri meg igazán.

Pl szalagavatón kisminkelve egy osztálytársam, meg egy pár alkalommal poénból, de én bárhová elmegyek nélküle. Több szalagavatóm pedig nem lesz. Talán esküvőre még majd kisminkelem magam, az elég különleges alkalom ehhez. De nem feltétlenül, simán férjhez megyek smink nélkül is, nem tartom fontosnak.

2021. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Szinte mindig sminkelek ha megyek el valahova, kb 40 perc, nem szeretek smink nélkül lenni, mert nem tetszik az arcom nélküle. Sminkkel érzem teljesnek a megjelenésem.
2021. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmakra, rendezvényekre sminkelek, ha ehhez még ki is kell öltözni. Hétköznapokban csak akkor sminkeltem, amikor szerelmes voltam és csak addig, amíg tetszeni akartam az illetőnek vagy amíg reméltem, hogy tetszem neki.

Volt akinek éveken át sminkeltem, de annyit ócsárolta a külsőmet, hogy végül kidobtam a szemétbe a sminkkészletemet. - Minek sminkelsz? Nekem attól nem vagy szebb? - stb...stb...

Minimális sminket rakok fel, ha felrakok, szempillaspirál, szemhéjamat kihúzom, egy kis púder a szemhéjra és pici az arccsontra.


Ha egy nő alapból nem sminkel, aztán egyszercsak elkezd rendszeresen sminkelni, akkor elképzelhető, hogy tetszeni akar valakinek és nem feltétlen az aktuális párjának.

2021. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szoktam sminkelni, változó, hogy mennyire erősen és milyen gyakran. Nem sminkelek minden nap, boltba, ügyintézni eljárok smink nélkül, dolgozni kikenem magam.


Lelki vetülete nekem nincs a sminkelésnek, régebben nagyon szerettem kísérletezni vele meg játszadozni, ma már úgy vagyok vele, hogy fölöslegesnek tartom, hogy új cuccokat vásároljak, ami vagy jó vagy nem, ma már csak bevált termékeket használok s nem vásárolgatok sminkcuccokat feleslegesen és olyan sminket csinálok, amit meg tudok csinálni, nincs energiám reggel munka előtt kísérletezgetni pl., mostam már le eleget késésben egy új alapozót, ami okádékul állt a fejemen, úgyhogy inkább nem.


Mondjuk munkába készülődéskor szeretem azt a reggeli rutint, hogy hangoskönyvet olvasva, teát szürcsöve arcot rajzolok magamnak, de igazából ennyi.

2021. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
50%

Ha a lelkembe akarsz vájkálni hát megkaphatod. Ugysem ismersz.

Már tini koromtol mindig sminkeltem, nagyon erösen. Ennek az a gyökere, hogy mindig is rondának tartottam magam, és rosszabbnak másoknál, de egy harcosnak is, aki nem adja fel. Amugy nem lettem volna ronda, csak külsö tényezök tettek alám: folyamatos stressz, adrenális kimerültség, amelytöl alvás közben a nyelved rossz poziciot vesz fel, nem kapsz levegöt és nyitott szájjal alszol. Ettöl lesz a boszi arc. Másik, hogy sokat sirtam és a perioral fat és buccal fat nevü arc zsirpárnákat ez szerintem állandová tette, az arc also harmadán, ami folyamatosan fáradtak, mérgesnek és öregebbnek mutatja az embert. Még az is volt hogy a nagymamám hátra feszitette a hajam minden nap és ettöl magas lett a homlokom. A fogaim is csálék lettek, és sokszor az oldalamon aludtam, amely aszimmetriát eredményezett. Tehát, egész tini korom keservesen el lett b.szva ezek miatt. Nagyon erösen sminkeltem a szemem hogy ez az alternativ stilus elüsse a hangsulyt a rondaságomrol.

Sokan mondták utolag fiuk h szerintük szép voltam..na mindegy. Szerintem nem.

Aztán elmentem krválkodni hogy pénzt szerezzek plasztikai mütétekre. Krválkodni még igy is jo voltam, mert nagyon értek a férfiakhoz és észrevettem hogy a csunyákat is szeretik. Meg a testem jo volt és ahogy mozogtam és beszéltem, stb. Utána megmütettem mindent amit csak lehetett, de még mindig nem tökéletes.

Én smink nélkül soha, sehová nem megyek. Strandra sem. Sehová. Van, hogy sminkbe alszom, mert amikor felkelek, szépnek akarom látni magam. Azt szeretem, ha ugy nézek ki mint egy gyönyörü játékbaba, hibátlan aecbör, pici orr, hatalmas szemek, duzzadt száj, szemöldök tökéletes ivben mint egy felröppenö madár szárnyai. Néha gyönyörünek látom magam kifestve, de legtöbbször már okénak,nem pedig rondának. Az elért szépségem az eröm szimboluma, hogy legyöztem az átkot, a gyengeséget, a kiszolgáltatottságot, a genetikai hibákat, a 3d világ sz.rját! Van, aki self made billionaire, én self made beautynak tartom magam. És jo, hogy eljött a kitárulkozás kora a social mediában, mert ezek a majmok leleplezik a saját rondaságukat pénzért, és ez megnyugtatott, mert láttam hogy más sem tökéletes.

Még mindig mindig sminkelek és örökké fogok is. Már smink nélkül se vagyok kbaszott ronda, söt, de védtelennek érzi magát a böröm, és sztem az alapozo megvédi a kosztol, mint egy ruha. A kifestett énem az igazi, tündöklö, szeretetet és szépséget sugárzo én.

Van, hogy megszalad a kezem, de olyan boldoggá tesznek a szinek. Mintha a folyamat alatt önmagadat szeretnéd. Ez egy rituálé, amelx mindennél fontosabbá vált és megnyugtat. Szerintem ápoltsági kérdés is, hogy ne csillogjon az arcod, stb. Már a történelem elötti idökben is sminkeltek, és spirituálisan más állapotba kerültek töle. Pl Egypt. Egyes afrikai törzsekben a férfiak is festik magukat hoditás vagy vadászat elött. Naná hogy spirituális dolog ez.

Ha nem engednék, akkor gyilkolni is tudnék. Börtönbe is azért nem akarnék menni többek között.. meg nem teremtek olyan helyzetet hogy ne lehessen. Egyébként a smink, illat, hosszu haj, ékszerek hosszu köröm az istennö energia megnyilatkozása, aki elnyomja magában az beteg lesz.

Nézd meg a banki dolgozokat stb. A reklámokban az átlagember ábrázolást. Sminktelen, hajtalan, polo gatya. Ezzel akarják az embert megtörni és atudat alattiba juttatni h ez a helyes. A francokat! Az igazi nö kapcsolatban áll istennöi énjével és egyesül az isteni férfival. Kihagytam valamit?

2021. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
a 6-os válasza lenyűgözött, mindenkinek köszönöm a kérdésre szánt idejét, szívesen olvasok még több hozzászólást
2021. ápr. 28. 22:29
 8/16 A kérdező kommentje:
uhh... most vettem észre mindenki lepontozza a 6-ost... miért?
2021. ápr. 28. 22:29
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem szoktam sminkelni, mert őszintén szólva feleslegesnek érzem. Ezt most öntelten hangozhat, de én sokkal többre tartom a sportot és az olyan egyszerű trükköket, hogy igyál sok vizet és szebb lesz a bőröd. Alapvetően is elégedett vagyok magammal és a környezetemtől is inkább pozitív reakciókat kapok, szóval nem érzem szükségét, hogy időt és pénzt öljek bele napi szinten.


Ritkábban, valami ünnepségre (szalagavató, összejövetel, előadás) szoktam valami szolidabbat feltenni, és hasonló módon tekintek rá, mint egy karkötőre vagy nyakláncra, ugyanúgy kiegészítő. Mivel egy-két barátnőm nagyon lelkes a téma iránt, hagyom, hogy egyikük sminkeljen ki, mert nekik ez úgyis fontosabb és úgyis tudják, hogy mi illik hozzám.

25/L (ha számít vagy érdekel)

2021. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

#8

Mert elég egyértelműen troll válasz, ne legyél ennyire könnyen átverhető.

2021. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!