Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehetne megoldani,...

Hogyan lehetne megoldani, hogy egy Androidos telefonnal készített képet a telefon a kép elkészültét követően azonnal átküldjön bluetooth használatával a mellett lévő laptophoz usb-vel csatlakoztatott pendrive meghatározott mappájába?

Figyelt kérdés

A képek nagy felbontású, 4-5 Mp méretű képek.

A bluetooth mellett esetleg még a mobil internet lehet alternatíva, mert a fényképezés helyszínén (ami változó) nem mindig van vezetékes internet és wifi.


Jól gondolom, hogy kellene egy program a telefonra (android) és kellene egy a laptopra is, ami kezeli a bluetooth-on érkező adatokat?



#programozás #Android #bluetooth #mobilinternet #telefon-laptop közötti kommunikáció #kép átküldése laptopra
2019. dec. 14. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne egyszerűbb használni bármelyik felhő szoftvert, merthogy mindegyik tudja alapból ezt mindenféle varázslás nélkül?
2019. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Konkrétan mi értesz a "felhő szoftver" megfogalmazás alatt, és abban hogyan lehetne megoldani, amit én szeretnék?


Fontos a telefonnal elkészített képek közvetlenül az elkészültük után (tehát egyesével) AZONNAL elérhetőek legyenek a laptophoz csatlakoztatott pendriveon, mert egy a laptopon futó excel táblában kerülnek további feldolgozásra, egyesével.


Az nem járható alternatíva, hogy az elkészült képek a fényképezés befejezése után egyszerre kerüljenek átvitelre/letöltésre a pendrivera.


Elnézést, ha kissé kacifántosan fogalmaztam, de nem vagyok informatikus.

2019. dec. 14. 10:23
 3/12 A kérdező kommentje:

A "felhő szoftver" eléréséhez feltételezem folyamatos internet kapcsolat is szükséges.

Mint írtam is, biztosra csak azt lehet venni, hogy a telefon mobil internet kapcsolata rendelkezésre áll. De ez is csak akkor használható, ha az adott helyszínen (ipari környezet) nem korlátozzák valamilyen módon a mobil internet működését.

Illetve nem tudom, mennyire gyorsan lehet megoldani mobil interneten keresztül a 4-5 Mp-s képfájlok átvitelét.

2019. dec. 14. 10:28
 4/12 anonim ***** válasza:
az,hogy azonnal tehát !magától! átkerüljön a laptopra sajnos nemigen megoldható. Nehezen tudom elképzelni,hogy alapban benne lenne ez a feature bármelyik fényképező appban. Ehhez kell egy egyedi progit írni. Annyira nem egy nagy dolog. De amit írt fentebb a hozzászóló szerintem is az a jó. Pl. csinálj egy autosync et google drive ra (azt írtad net van). Szerintem alapban is van ilyen a telón,de van egy csomó progi play en. pl. foldersync . Ugyan így beállítod a laptopon is az automata szinkronizálást a google drive -al és így megoldható. Csomó ilyen felhő alkalmazás van,pl. one drive ot is használhatsz. Ha bluetooth on keresztül szeretnéd akkor ahhoz szerintem egy egyedi program szükséges. Valakinek meg kell írnia.
2019. dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát.

Igen, az lenne az ideális számomra, ha "magától" történne a kép áthelyezése, de az sem baj, ha egy indító gombot kell ehhez megnyomni. csak az lenne problémás -gyorsaság szempontjából- ha az egyes képek elkészülte után a telefonon menük között kellene válogatni és csak több lépésben lehetne megoldani, hogy a kép átkerüljön a telefonról a laptopra.

Szerintem a folyamatot amúgy is tovább lassítja, hogy nagy méretű fájlokról van szó.


Nem ismerem a "autosync et google drive". De jónak tűnik.

- Ha ez be van állítva telefonon is és a laptopon is, akkor az egyes képek elkészülte után a szinkronizálásnak köszönhetően maguktól kerülnek át a képek, egyesével a telefon-Google Drive-laptop útvonalon?

- A szinkronizálás automatikusan történik vagy időközönként automatikusan vagy csak gombnyomásra/utasításra?

- Mennyire gyorsan hajtatódik végre a szinkronizálás?

- Mennyi időt vehet igénybe 1 db képfájl szinkronizálása?


- A szinkronizálással közvetlenül a laptop egy adott mappájába kerül a kép, vagy csak a laptop is rálát a Driveon lévő mappára?

- Ahhoz, hogy a laptop egy saját mappájába is elérhetőek legyenek a képek, szükséges azokat letölteni a Driveról?

- Vagy a szinkronizálás lényege, hogy a laptopon beállítható, hogy a szinkronizálás során melyik mappába kerüljenek a képek?

2019. dec. 14. 11:08
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

AZONNAL

hát ez bluetooth al nem kivitelezhető :D

néhány sec kellesz neki és ez romlik távolsággal


4g lényegesen gyorsabb tud lenni


a felhős megoldás a legegyszerűbb

2019. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

valaki ingyenes IT tanácsadót keres :D


a szinkronizálás általában a mappában való módosítás hatására indul el és ha nem qrva szar a neted akkor gyorsabb mint a bluetooth

2019. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A BT-ot ehhez felejtsd el.

Én így tudom elképzelni:

- egy wifi router, amin egy hálózatban van a telefon és laptop

- egy egyszerű szerver alakalmazás a laptopra, ami fogadja a fotókat

- a telefonra egy másik alkalmazás, ami figyeli a Fényképek mappát és megpróbálja feltölteni a szerverre az új fotókat

2019. dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"wifi router, amin egy hálózatban van a telefon és laptop"

Ezt csak saját irodai/otthoni körülmények között tud működni, de a képeket különböző helyszíneken (többnyire ipari környezetben) kell készíteni.

Itt jó esetben csak a mobiltelefon mobil internetje áll rendelkezésre. Ha éppen nem korlátozzák az adott helyszínen.


Szimpatikusnak tűnik az általatok javasolt felhő szolgáltatás, Drive alternatíva.

Nem vagyok informatikus, de szerintem a telefonon és a laptopon szükséges "autosync et google drive" beállításokat magam is végre tudom hajtani. Aztán jöhet a tesztelés nagyméretű képekkel.

Így legalább gyakorlatban is átláthatom, hogyan működik amit javasoltatok.


Köszönet mindenkinek hozzászólásáért!

2019. dec. 14. 11:35
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"""

"wifi router, amin egy hálózatban van a telefon és laptop"


Ezt csak saját irodai/otthoni körülmények között tud működni, de a képeket különböző helyszíneken (többnyire ipari környezetben) kell készíteni.


Itt jó esetben csak a mobiltelefon mobil internetje áll rendelkezésre. Ha éppen nem korlátozzák az adott helyszínen.

"""

Oda teszed a routert a laptop mellé, megvan a saját hálózatod... na mindegy, ha nem értesz hozzá, mindegy is.

2019. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!