Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért büszke valaki arra,...

Miért büszke valaki arra, hogy kamasz és gyermekkorában nem lógott a neten, ha még nem is volt az ő idejében erre lehetőség?

Figyelt kérdés
Folyton ezt hallom sok 40-50 év felettitől, hogy ő fiatalkorában nem lógott állandóan a neten. És mindig azzal a kiegészítéssel, hogy mert nem volt. Akkor miért olyan hű de nagy érdem, hogy nem csinálta, ha amúgy nem is lett volna rá lehetősége? Nem azért nem csinálta, mert eldöntötte, hogy na ő nem, hanem mert nem volt opció az, hogy na ő igenis azt fogja csinálni.
2021. ápr. 29. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Mert megragadtak a múltban és képtelenek elfogadni hogy megváltozott a világ
2021. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, én 46 vagyok, és pont leszarom, hogy a mai gyerekek mit csinálnak. Nekünk nagyon jó gyerekkorunk volt azzal, hogy egész nap kint bandáztunk, de ahogy egyes mondja, megváltozott a világ. Ha nektek ez jó, hogy monitor előtt töltitek a gyerek- és kamaszkort, akkor hajrá. Csak aztán jön a sok rinyagép a gyakorira, és panaszkodik, hogy zárkózott, nincs barátnő, a csajok kinevetik, nincs élete, elmúlt a tinikora és kimaradt a csajozás, bulizás stb. Azért normálisabb szülő ezt megpróbálja féken tartani, a kevésbé normális meg ráhagyja a gyerekre, mondván addig sem kell vele foglalkozni. Régen is volt persze ilyen, csak akkor a tévé tették le őket.
2021. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Mert kell valamit mondjon, hogy ő miért jobb mint más, és csak ennyire futotta.
2021. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én fiatal vagyok, 20 éves. Bőven lett volna lehetőségem netezni tini-/gyerekkoromban. De covid előtti időkben nem neteztem kb semmit. Gimi alatt már azért néha kellett, de általánosban telóm se volt. (Utolsó évben kaptam, de az se tudott sokat)

Nagyon rosszul esik, amikor az idősebb korosztály szidja a gyerekkoromat. Jó gyerekkorom volt, jobbat elképzelni is nehéz. És ezért hálás vagyok a szüleimnek, és büszke is vagyok rá. Hogy bunkert építettem, bandáztam, fára másztam, és nem ismertem a számítógépes/telefonos játékokat.

Mindenki lehet büszke a gyerekkorára. Az idősebbek is. Úgy gondolják, hogy nekik jobb volt. Lehet, hogy valakinek az a jó, ha a neten nő fel.

2021. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem kel velük foglalkozni ez te magadal törödj mert neked már nem lesz nyugdij.Én azt láttom sok 50 éves panaszkodik meg napról napra él ez luxus.A mai fiataloknak mindent félre kel rakni mivel nem lesz nyugdijuk és ők nem fognak 60 évesen siránkozni hogy, dolgozni kell.Meg aki másal foglalkozik az eleve beteg a saját életemre nincs idöm.Ezek meg azzal folalkoznak mit csinál egy fiatal az ilyeneknek vannak ki találva a semmire kelő celebek.Másal csak akkor kel foglalkozni ha akadályoz ki tűzőt célban.De az egész arra megy ki hogy, idegesitsenek tudod már nincs Monika,Balázs müsor ők meg ezzen nőttek fel.Múltkor meg is mondtam az egyiknek nézen vissza ilyeneket rólam meg száljon le ha ezzen nőt fel utána már hozzám se szól.Mert ezek úgy veszik ha valaki nem bunko az gyengeség jele mert igy nőtek fel.
2021. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal fiatalabb vagyok mint 50, de nagyon örülök, hogy nem ezzel ment el a gyerekkorom hogy nyomtam az internetet. Tudtam örülni a labdának, hogy együtt játszottunk kinn, homokoztunk, hogy egész nap bicikliztünk, és csak este mentünk haza mert kezdődött a mese. Mozogtunk, és nem az internetet meg a telefont nyomtuk állandóan. Kinn voltunk, mozogtunk, jól szórakoztunk. Nyugodtan le lehet pontozni, de szerintem akkor is hasznosabb! Örülök, hogy nem ebbe a technikába születtem bele.
2021. ápr. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát én pl alapesetben nem sok időt töltök monitor előtt. Max, ha egyedül utazok és olvasok a telón, vagy ilyesmi, vagy hétvégente játszottam pár órát, ha nem volt jobb dolgom.

Most online oktatás van, alsó hangon minimum 4 órám van megtartva, tehát a képernyő előtt töltött időm ott kezdődik, hogy négy óra naponta minimum, de lehet nyolc is, ha minden órán meg van tartva, és akkor ebbe még nem volt benne az, hogy gépén kell beadandót csinálni többnyire, akkor ugye kolis vagyok, tehát barátok messze laknak, tehát csak online tudunk kapcsolatot tartani. Könyvet olvasni sem mindig papír alapon szoktam, például a kötelezőket soha nem papíron olvastam, és nekem erre a tanévre közel húsz kötelező olvasmány volt.(tizenegyedikes magyar nyelv és irodalom fakultáció miatt) És akkor a családtagjaim, akik közel vannak és normálisak, azokkal max öt órát tudok naponta eltölteni úgy, hogy képernyő nélkül, mert akkor vannak otthon, akkor nincs már órám. Viszont például ők is leülnek a tv vagy ilyesmi elé. Meg meg néha rajzolok is, de ahhoz is szeretek képeket nézni az arányok miatt, tehát technikailag az is képernyő előtt töltött idő. És abból az öt órából, ami nem képernyő előtti, abból 4 és felet a nagymamámmal töltök, mert ő például nem szakít félbe, mert sorozatot néz, vagy játszik. Anyuval max akkor tudtok fel órát eltölteni képernyő nélkül, ha kutyát sétáltatunk, de akkor is ki van azon, hogy neki ehhez miért kell jönnie. Apu is panaszkodik, hogy folyton a képernyőt lesem, ehhez képest ő ugyan azt csinálja, csak a tvvel. Konkrétan köszönő viszonyban vagyunk úgy, hogy egy háztartásban élünk.....

És akkor ha megyek egyedül vagy a kutyával sétálni és összefutok anyu valami ismerősével akkor valahogy mindig szóba kerül, hogy én mennyit ülök a gép előtt, meg bezzeg ő nem ezt csinálta ennyi idősen. Persze, csak ő elmeséli, hogy rá kíváncsiak voltak a szülei, tehát nem pisszegték le, hogy nézik a tvt (mondjuk lehet azért mert nem volt), meg neki nem volt digitális oktatás, ami alapból 1-10 óra is lehet egy nap alatt a beadandókkal meg mindennel együtt.

Konkrétan digitális oktatás előtt heti max 16 órát voltam képernyő előtt, úgy, ebben benne volt a beadandó készítés, a kötelező olvasmány elolvasása és a szórakozás is. Most meg inkább össze se számolom, hogy mennyi órát töltök képernyő előtt. De igazából lényegtelen, mert mind a két esetben azt hallgattam az idősebbektől(tanárok, rokonok, szülők, ismerősi kör), hogy bezzeg ők nem ültek ennyit a képernyő előtt, mert nem volt... Mintha olyan nagy cucc lenne nem a képernyő előtt lenni, ha nem muszáj mondjuk suli miatt, és különben sincs rá lehetőség...

2021. ápr. 29. 09:39
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem azokról beszélek, akik azt mondják, hogy jó volt a gyerekkoruk, és nem cserélnék le a mostani gyerekkorra. Ezzel nincs semmi baj szerintem.

A baj azzal van, amikor valaki okoskodásnak és kioktatásnak mondja ezeket.

2021. ápr. 29. 09:50
 9/12 Metionin ***** válasza:
63%
Mert lehet vele bezzegelni. Arról persze hallgatnak, hogy ők a tévén lógtak meg azon ami épp akkor volt.
2021. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pont, hogy úgy vettem észre, hogy az ilyen "bezzegazénidőmben" típusú emberek mindig elfelejtik hozzátenni azt, hogy az ő idejükben nem álltak rendelkezésre ezek a lehetőségek, hanem csak úgy vaktában szidják a mai generációt és istenítik a sajátjukat.
2021. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!