Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek a munkától, hogy vegyek...

Félek a munkától, hogy vegyek bátorságot hozzá?

Figyelt kérdés
Nos lehet butaság, de régóta megrögzült bennem ez a valami ami mindig meggátol, hogy elkezdjek dolgozni rendesen és nem mondjak fel úgy pár hónap után vagy hét után, mert nehezen tudok beilleszkedni bárhova, félek az emberektől, új helyektől, új dolgoktól. Eddig csak 9 hónapot tudtam egy huzamban végig dolgozni de közben nagyon volt a menekülhetnék onnan, mert akkor még járhattam suliba (ez könnyebb volt nekem mint a munka több okból is) de ha munkáról van szó mindig kerültem, 2 évet jártam még nappalira, hogy halogassam a dolgozást mert nappalin tudtam tanulni. Azóta lemondtam sok munka megbeszélést, félek a kezdéstől, nagyon megszoktam így 1 év alatt lassan, hogy egész nap itthon vagyok, akkor kelek amikor akarok, nem kell mennem sehova. Holnap lenne egy tök közeli munka, így közlekedés miatt nem kell aggódnom, (félek a sötétben de ezt az utat ismerem) kedves hölgy beszélt velem, viszont bolti eladó ami nekem tetszett régen amikor dolgoztam mint sima árufeltöltőként de most minden lesz szerintem. Elején itt is remegtem, féltem, hogy sok ismeretlen ember van körülöttem és nem egy megszokott brigád de idővel megszoktam és megkedveltem sőt jól csináltam de ez évekkel ezelőtt volt és félek, hogy megint sokkoló lenne elsőre újra rendesen dolgozni de emberek között. Eléggé introvertált vagyok, kissé csendes, és félek mások véleményeitől de ez idővel javult míg a boltban dolgoztam csak az eleje nehéz. Holnap ha sikerülne is a munka, nehezen fogom megszokni a mindennapi tevékenységeket. Mostanában azért próbálok naponta elmenni valahova, de a reggeli kelés kikészített mindig. Hogy vegyem rá magam, hogy igenis muszáj dolgozni mert nem lesz pénz és ez a munkanélküliség rossz nagyon? (elején buli volt de később már depresszióm is lett tőle...)Megpróbálok csinosan öltözködni, de már voltam pár interjún így ezt legalább megszoktam..Szeretnék amúgy bolti dolgozó lenni de az introvertáltságom és ez a berögződés miatt félek, hogy csak a negatív oldalát fogom látni.

2021. ápr. 29. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy idő után könnyebb lesz,megszokod a dolgokat és 💩 fogsz sok mindenre is,ha újra ki szakadsz a munkából és az emberektől is távol tartod magadat akkor újból kell kezdened mindent amit felépítettél. (Nálam legalább is így van)

Nincs valami problémád? (pl amit már régóta el nyomsz magadban,bánt az a dolgot,rossz élmény a múltból) Ezeket a dolgokat le kell zárni,ha egyedül nem megy akkor pszichológus,aztán hidd el sokkal jobb lesz.

Vedd úgy az egészet hogy holnap egy új életet fogsz kezdeni,tiszta lappal indulhatsz.

Feküdj le aludni és pihend ki magadat,legkésőbb 23-kor feküdj le.

Sok sikert.

Jó éjt. 🙂

2021. ápr. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Én amikor ilyen gondolataim vannak, azt mondom magamnak: Na Gizi, te is jól ellustultál. Emeld meg végre a ménkű nagy seggedet, oszt irány dógozni! Ha tetszik, ha nem. A világ nem azé van, hogy minden tetszedjen neked. Azért jön vegyesen a jó és a rossz, hogy a jót tudjad megfelelően értékelni!
2021. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%

Szimplán lusta vagy és jobb egész nap dögleni.

Sokan vannak így, nincs ezen mit szégyellni. 🤷🏻‍♀️

2021. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3.nem csak lusta hanem konkrétan félek az emberektől!

nem ismersz így nem mondhatsz rólam kész tényeket...

régóta van ez hogy félek az emberektől iskolában is...

sokan vagyuhnk így és nem a lustaság!

🤷🏻‍♀️

2021. ápr. 30. 15:49
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
Miért, talán megesznek a munkatársaid?
2021. ápr. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-nem de ebbe nem akarok most belemenni amilyen stílussal válaszolgatsz!

🤷🏻‍♀️

2021. ápr. 30. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!