Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok,mikor valaki...

Mit gondoltok,mikor valaki gyakran beszél másokról a hátuk mögött (kritizálja, kibeszéli őket) ? Mi a véleményetek erről a tipusú emberről ?

Figyelt kérdés
2021. máj. 1. 16:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha engem valami zavar, akkor a felszínre szoktam hozni, tehát ilyen téren nem tudok tanácsot adni.
2021. máj. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Amíg nem rólam beszél és nincs rovásomra se, addig nem érdekel.

Viszont ha rólam beszélnek az se érdekel, sőt azt tudom ilyenkor hinni, hogy valamiért irigyek rám. Tehát szintén nem érdekel.

2021. máj. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Erről a típusú emberről? Szerintem nincs ilyen típus. Minden ember ilyen. Aki azt állítja, hogy még senkit soha nem beszélt ki a háta mögött, az szimplán hazudik.
2021. máj. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Mi a baj ezzel? Én beszélek másokról, de azt a véleményemet vállalom. Ha kérdezik mondom szemtől szembe is. És nem viselkedek máshogy. De miért ne lehetne beszélni emberekkel emberekről?
2021. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
3, ez is igaz, de elég nagy végletek vannak. Mondjuk ha okot ad rá valaki és elmesélem a háta mögött, hogy bunkó volt velem, de nagyon ritkán beszélek ki másokat (és inkább azt is akkor, ha okot ad rá), az azért teljesen más, mint akinek lételeme, hogy másokról fröcsögjön, ráadásul kellemetlen helyzetbe is hozza mások előtt, a szemébe nem vállalja, sőt, lehet, hogy nem is mond igazat.Láttam én már olyat is, aki hazudik másról a háta mögött.
2021. máj. 1. 16:24
 6/16 A kérdező kommentje:
4, az a baj, hogy 90%-ban negativan beszélnek ilyenkor az emberek, nem dicsérik az illetőt.
2021. máj. 1. 16:27
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Én is ilyen vagyok. A szemébe is megmondom, de ha valaki kérdez róla, akkor annak is megmondom hogy ez meg az a bajom vele. Hirtelen persze itt terem most a sok csak a szemébe mondom ember, de azok is ha elgondolkodnak, mindenki beszél mindenkiről. A hétköznapokban beszélünk más emberekről, soha nem az a téma, hogy mit vettünk a boltban, és hogy süt a nap, vagy esik az eső, hanem hogy mit csinál x és y.
2021. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#6 Na igen, nekem volt pont egy ilyen munkatársam, több mint 2 évig. Úgy imádta kavarni a kakit, hogy egyfolytában kávé és cigi szünetekben azokra panaszkodott, akik épp nem voltak ott. Amikor valaki kérdőre vonta volna, akkor elkezdte kimagyarázni magát, hogy nem így volt, hanem úgy, nem ezt mondta, hanem azt. Annyira elviselhetetlenek és idegesítőek tudnak lenni az ilyen ballaszt dead weight emberek, akik csak arra vannak, hogy legyen egy pletykafészek, aki mindenkit kioszt, hogy falra lehet mászni tőlük.
2021. máj. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én kerülöm a pletykás embereket, mint a tüzes vasat, én se állok neki pletykálni, van többmillió más téma, ami sokkal érdekesebb. Mi is megbeszéljük a barátaimmal, hogy kivel mi a helyzet, de nem állnánk neki fikázni a másikat ha nincs ott és nem tudja magát megvédeni. Nekem az nem elég, hogy a szemébe is elmondanám (és el is mondom), de sose a háta mögött és sose másoknak.
2021. máj. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt van pár fontosa dolog. Egyrészt a szándék. Másrészt az, hogy árt e ténylegesen a másiknak. Ezekkel van a gond, azzal, hogy beszél rólad, akár kritikusan azzal még nincs. Mert tényleg mi másról beszélnénk mi emberek mint egymásról, hogy mit gondolunk, hogy látjuk egymást? De nagyon nagy különbség van a között, hogy valaki jót akar neked, és úgy beszél kritikusan arról amit csinálsz, hogy szerinte baromság, meg nem is akar kéynszeríteni, hogy csak úgy élhetsz ahogy szerinte jó vagy baj van veled. Meg tényleg van olyan, ahol ez a beszéd nem jó szándékú és árt az embernek.


Itt a különbségek nagyon finomak, és fontos, hogy mennyire erős a kapocs és a bizalom.


Engem ha a barátaim beszélnek rólam nem zavar, mert erős ez a kapocs, nem is fontos, hogy tudja mit, akár azt is mondhatják, hogy kreténül élek, mert tudom, hogy attól még szeretnek. De el tudok képzelni olyan szitut, ahol nem ilyen ez, és régebben volt is ilyen, ahol éreztem, hogy nincs meg ez és nem feltétlen jó a dolgo, hanem szinte így kerülök ki ettől a társaságból. Vagy munkahelyen rosszabb lesz a pozícióm emiatt.


Szóval szerintem részletek a fontosak. És nem a hátad mögött amit kifogásolhatsz, hanem a szándék, meg hogy ha árt ezzel neked.

2021. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!