Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az angolok tényleg rideg,...

Az angolok tényleg rideg, maguknak való emberek?

Figyelt kérdés
Nekem ismerőseim éltek kint és mind azt mesélték, hogy csak bevándorlókkal, főleg kelet-európaiakkal lehetett barátkozni. Az őshonos angolok nagyon távolságtartóak, egy alap udvariasság megvan, amíg azt érzik, hogy a hasznukra vagy, de nem engednek közel magukhoz, ott nincs olyan, hogy épp elfogyott a tojás, átugrom a szomszédhoz kölcsönkérni, mindenki elfordul, csak magának él.

ápr. 27. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Walesben pedig még ridegebbek.
ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Dehogy is, csak, mint minden normális ember, megválogatják, hogy kivel ismerkednek.
ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

„...mind azt mesélték, hogy csak bevándorlókkal, főleg kelet-európaiakkal lehetett barátkozni”


Ez nyílván igaz, de emellett kérdés hogy van-e egyáltalán olyan európai ország, ahol a bevándorlók/vendégmunkások nem másodrendűek a bennszülöttek szemében. Nem hiszem hogy az angolok barátságtalanabbak mint a németek vagy a franciák.

ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam az UK-ban 4 évet és ez teljesen igaz.

Cseverészni lehet velük, de egyébként nem tudsz közel kerülni hozzájuk kelet-európai migriként.


Kinti magyarokon kívül egy indiai és egy japán kollegával voltam jóba, angolok kb. az időjárásra szorítkoztak.

ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár még nem próbáltam, hogy átugrok hozzá tojásért, de az én főnökömről, aki angol, nem tudom ezt elképzelni. Inkább a pozitív sztereotípia megtestesítője, az a végtelenül tapintatos, türelmes, kedves ember.


De nyilván itt is meg ott is vannak ilyenek. Egészséges ember meg persze, hogy tartózkodó az idegenekkel, ez sok helyen így van, pl. Svájcban különösen.

ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, azok. 7 évet éltem kint, és viszonylag jó helyeken is dolgoztam, tehát voltak angol kollégáim, főnökeim is. Tudom, miről beszélek.
ápr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy egy szír menekült vagy egy maláj bevándorló felteszi ezt a kérdést a magyarokról, te mit válaszolnál? Remélem világos, hogy hova akarok kilyukadni.
máj. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!