Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden negatívra emlékszel...

Minden negatívra emlékszel amit veled tettek? Pláne a hozzád közel állók? Érdemes ezt “megőrizni” magadban?

Figyelt kérdés

Vagy inkább el kéne engedni? Mi az a határ neked amit “elengedsz” és mi az amit “megőrzöl” magadban és esetleg mindig keserűen emlékezel vissza rá?

Érdemes szóba hozni a hozzám közel álloknak ha valamivel megbántanak? Esetleg átbeszélni hogy ne maradjon tüske senkiben?



2021. máj. 2. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az marad meg bennem a leginkább, ha az emberek olyannal szúrnak oda, ami engem már zavar magamban/magamon egyébként is. Ha ezt nem elfogadhatatlan stílusban teszik igyekszem elengedni, de ha tudják, hogy ez valami olyan dolog, ami engem igenis bánt, ha szóvá van téve, eszembe sem jut elfelejteni, ilyenkor mindig egyre lejjebb csúsznak a szememben. Néhány ilyen és nem vagyok rájuk többet kíváncsi. Nekem ez ad lelki megnyugvást. Nem vagyok hajlandó folyton felejteni.
2021. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes, nagyon el kéne engedni, mégis mindent megőrzök. Képtelen vagyok megbocsátani. Magamnak sem tudok sok hibámért. Másoknak sem. Gyenge vagyok hozzá. Mindenkinek azt kívánom, hogy legyen nálam erősebb és engedje el a gyűlöletet, mert elsősorban saját magát bántja vele, másodsorban szeretteit.
2021. máj. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 palfydanka ***** válasza:
100%

Sokszor ezeket az emlékeket nem feltétlenül direkt, tudatosan jegyzed meg, hanem a tudatalattid. Ezek a vakuemlékek. Ha valami nagyon jó/de jellemzően inkább rossz/ történik veled, akkor minden apró dologra emlékszel, olyan mély nyomot hagyott benned. Ezeket az emlékeket nem tudatosan jegyzed meg, és nem is igazán tudod elengedni, inkább majd csak az idő múlásával halványodik.

Én pl. tisztán emlékszem a pillanatokra, amikor anyukám hívott, hogy tatámnak eljött az idő. Emlékszem mi volt rajtam, milyen nap volt, milyen volt az idő, hanyas busszal mentem haza, hol ültem, kik voltak a buszon. Ezek apró részletek, amik megmaradnak egy erőteljes emlék hatására

2021. máj. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elengedni semmi negatívat nem szoktam, de nem is beszélek róla, felesleges, számomra helyrehozhatatlanok. Nálam a bocsánatkéréssel sem ér senki semmit, eső után köpönyeg
2021. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Mindent érdemes elengedni. Ha keserűen visszagondolgatsz rá, azzal csak újra és újra megtörténik az esemény az elmédben. Megerősíted azt a gondolati útvonalat, és egyre többször fog eszedbe jutni újra.


Ha nem ezt teszed, akkor ez olyan, mintha valaki nálad hagyott volna egy üveg arzént, azzal az üzenettel, hogy iszogasd - te pedig néhanapján kortyolsz belőle egy "jót".


Az ilyen tüskéket önismerettel, elfogadással illetve azzal tudod feldolgozni, hogy a bántás néha arról szól, aki bántja a másikat, ha pedig betalál, akkor az egy olyan terület, amelyen fejlődnöd kell.

2021. máj. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Nagyon is érdemes. Csak igy tudod gyorsan és biztonságosan megutálni a világot meg várhatolag magadat. Ki ne hagyd!
2021. máj. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem emlékszem. Vagyis de, tudom, hogy mi történt, de olyan halovány, mintha csak álmodtam volna. És nem szokott eszembe jutni.

Boldog vagyok.

2021. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
100%
Emlékszem sajnos mert túl jó a memóriám. Attól, hogy az ember idővel túlteszi magát a dolgokon, még nem biztos hogy felejt is.
2021. máj. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszem az összesre, hanem csak azokra, amik valamilyen oknál fogva nagyon rosszul/mélyen érintettek. Például, amikor 100%-ot nyújtok és látványosan közlik velem, hogy ez messze nem elég, pedig tényleg a legjobb formámat hozom. Vagy, amikor valaki rajtam vezeti le a frusztrációját, és szándékosan meg akar bántani, le akar járatni mások előtt, pedig többen is mondták, hogy semmi rosszat nem tettem. (friss példák, de természetesen van ennél rosszabb is)

Főleg a hozzám nagyon közelállóké tud megmaradni, mert nem szeretem, amikor valaki csalódást okoz.

Szerintem el kéne engedni, mert csak saját magamat teszem vele tönkre, meg a túlagyalással, és mégsem sikerül. Ez talán egyfajta védelmi mechanizmus is, mert így, hogy emlékszem rá, amikor újra eljátsszák velem (megtörtént eset), már jól le tudom reagálni és jobban fel tudom mérni a helyzetet.

Általában meg szoktam bocsájtani, nagyon csekély a kivételek száma, de a nagy botlásokat nem tudom elfelejteni.

Ami a megbeszélést illeti, nagyon emberfüggő. Olyan tapasztalatom is van, ahol meg lehetett rendesen tárgyalni a történteket, ahogy olyan is, ahol inkább még egyszer nekem estek..

2021. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!