Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy nézne ki a te idealizált...

Hogy nézne ki a te idealizált társadalmad?

Figyelt kérdés
Tehát ha rajtad múlna, és végtelen erőforrásod lenne milyen társadalmi rendszert építenél ki?

2021. máj. 3. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Minden jó csaj az enyém lenne, a többit meghagynám a népnek.
2021. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem hiába buktak el a filozófusok által kifejlesztett rendszerek. Ha az embereker akárták önkényesen kitenni, hogy megfeleljenek a rendszernek, akkor megfélemlítést használtak, mert mindig volt aki többet akart, szabadabb akart lenni. Ha a kapitalizmust nézzük, hogy ezt megengendjük az embereknek, akkor ez elfajul és akkor nem lesz igazságos.

Hogy a kérdésedre is választ adjak, az ideális társadalmat kiskoruktól vitakészségre, meg a legalapabb pszichológiai tudásra nevelném, hogy megértsék a saját működésüket. A meditációs gyakorlatokat pedig annyira eldogadottá és egyesseknek rutinná tenném, mint a vallásos rendezvényeket, miséket. Az okatató csak az utat adná meg, hogy hogyan érjék el. Evel ellehetne érni egy olyan szinten, ami megtalálható néhány országnak, néhány eldugottabb részén. A médiából kizárnám a politikai, reklám befolyást. Minden ilyent ami manipulál. Az embereket nem megmondanám mit tegyenek, hanem hagynám őket gondolkodni.

Néhány generáción át a pénzforgás is megmaradna, de nem menne át kapitalizmusba. Lennének rétegek, de nem drasztikus különbségek. Felső, legfelső talán.

Most leírtam volna, hogy az emberek válasszák meg a saját vezetőjüket... mintha nem lenne így... Inkább úgy fogalmaznék, hogy KIválasszák.

2021. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Direkt demokrácia és kapitalizmus fékekkel.
2021. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Jogosítványhoz és tanfolyamhoz kötném mindenek előtt a gyerekvállalást - nem, nem érdekel, ki akad ezen fenn. Nem attól lesz valaki alkalmas szülő, hogy vannak szaporítószervei.
2021. máj. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

Erre a kérdésre komolyan csak idealisták fognak válaszolni.

Az idealistákból pedig még soha az életben nem lett vezető.

2021. máj. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mernék ilyet tervezni, mert valószínűleg nem látom át a teljes világot, szerintem senki nem teszi, így lehet, hogy azzal, hogy megoldok egy problémát, egy nagyobbat generálok.

És ha van is egy jó ötlet, ott a rengeteg kérdés, hogy ezt hogy valósíthatóm meg (akár csak elméletben hogyan ellenőrzöm pl azt, hogy nem b.sznak azok, akik nem "vizsgáztak", vagy ha sehogy, akkor kötelező lesz az abortusz? Vagy kötelező lesz lemondani a gyerekről? Stb)

Minden megoldás rengeteg kérdést vet fel.

2021. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

4#

Abból a szempontból jó lett volna, hogy akkor talán belőled se neveltek volna fasisztát.

2021. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

2#


Én bármibe lefogadnám, hogy egy napot eltöltenél a tibeti szerzetesek között, már üvöltenél, hogy miért nincs internet meg a meki.

2021. máj. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
7-es jaj hagyjuk már... Köze sincs ehhez a dolgoknak. Egyszerűen túl sok megnyomorított, tönkretett gyereket ismerek, és nekem sem volt túl könnyű gyerekkorom, maradjunk ennyiben. Nem csak a szülőknek, a gyerekeknek is vannak jogaik, pl. bántalmazásmentes gyerekkorhoz. Aki akarja megérti... Egyébként csak kötelező lenne a védekezés, már az is rengeteget segítene.
2021. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8 as válaszoló, nevetek, mert igazad van. De nem Tibetet teremtenék a világból. Amiket leírtam, úgy érzem, hogy boldog életem lenne attól.

Lenne internet, miért ne lenne? Csak nem politikai befolyásoltság alatt. Ami itt inkább a TV re igaz. Szerintem engem kevésbé befolyásol a média, mint az átlag embert, ugyhogy ebből nem éreznék hiányt, hogy iránymutatást kérjek, banális példa de influenszerek által.

Gyors éttermekben szinte soha nem eszem, de dohányzom ugyhogy ez is jogos. De akkor meg áttérnék valami pszichoaktív szerre:))

2021. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!