Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a többségi társadalmat...

Miért a többségi társadalmat okolják a romák rossz helyzetéért? Nem értem, hogy miért őket okolják, amikor az olyan helyek, ahol arányában sok roma, és kevés "magyar" él sokkal lepukkantabb, szemetesebb, élhetetlenebb?

Figyelt kérdés
ha a többségi társadalom a felelős, akkor az lenne a logikus, hogy akkor élnek jobban, ha minél kevesebbet érintkeznek a többségi társadalom tagjaival? Mert az elnyomja őket, és rossz hatással van rájuk?
2017. ápr. 21. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
nekik az a környék nem élhetetlen hanem maga a paradicsom így valóbban jobb lesz az életük ha eltűnnek a parasztok
2017. ápr. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

Ha már feltettél egy ilyen kérdést, akkor megkérdezem, te alkalmaznál egy romát is? Gondolom nem, és akkor itt a magyarázat, miért olyanok azok a települések, amilyenek.

Ha kivándorolnál pl Japánba, és nem költözhetnél el onnan soha, beleütköznél egy csomó előítéletbe, nem akarnának alkalmazni sehová, lehet, megértenéd a helyzetet...

2017. ápr. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon sok roma mocskos, trágár, nem akar, vagy nem is tud dolgozni, annyira buta, megbízhatatlan, semmi nem jó neki, stb, és emiatt a normálisabbak is sokkal nagyobb hátránnyal indulnak a munkaerőpiacon mint a magyarok.


Mindez azóta van hogy megszűntek a gyárak, bányák ahol nagyon sokan dolgoztak, és azóta rádásul felnőtt egy generáció, aki szinte nem is látott még dolgozó embert, felnőtt a segélyeken, ez neki a normális.

Kivételek persze mindig vannak, csak róluk meg nem nagyon hiszik el hogy valóban alkalmasak bármire is...


Én sokat ismerek aki rendes, dolgozó ember, vagy muzsikus. Igaz ők pestiek, vagy környékbeliek, keletieket nem ismerek...

2017. ápr. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2#

Igazad van. Tényleg rengeteg pénz kell ahoz, hogy a szemetet ne csak kiborítsák az utcára. Annak is csak anyagi akadályai vannak, hogy ne ott szarjanak, ahol épp állnak.

2017. ápr. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A többségi társadalmat csak a lakosság egy igencsak kisebbségi rétege okolja ezért a problémáért.És ők is jól megfontolt érdekből .
2017. ápr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
# 2 természetesen alkalmaznék. A személyes felvételi beszélgetésen, találkozón, próbafeladatok során nagyon hamar kiderül, hogy a normális romák (ők is nagyon sokan vannak, ez tény) közül való-e vagy sem, mennyire motivált stb. és hogy mennyire alkalmas az adott munkára, ha tévednék esetleg, arra van a 3 hónap próbaidő, mint mindenki másnál.
2017. ápr. 22. 10:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azert, mert ha oket okolnák olyan miatt, amiben temyleg ok a felelosek, az rasszizmusnak szamjtana -.-

És ez a leggazabb dolog ami az orszaggal tortenhet, mert lassan mi leszunk (magyarok) itt a kisebbseg, amilyen aranyban szaporodnak.

Es nekik all feljebb minden, rajuk nem lehet egy rosszat se szolni, mikozben ok pocskondiazhatnak mindenkit, mert ok a ciganyok, oket nem lehet elitelni mert bottal megvernek jaa

2017. ápr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az zavar, hogy ezeket mi, tisztességesen dolgozó fehér, magyar emberek tartjuk el. És igen, emiatt lehet okolni engem, mert ha nem ilyen mentalitással állnék hozzájuk, biztos jobb lenne a világ.

Na nem vagyok rasszista, több alvállalkozónk és beosztottam is van közülük, aki becsületesen, tisztességesen megdolgozik a pénzéért és igenis példa értékű lehetne az alja számára, de sajnos nekem az a meglátásom, hogy ez a ritkább. Fáj, hogy én érzem magamat rosszul, mert nem merek este elmenni egy-egy sötétebb, hangoskodó társaság mellett. Hogy engem néznek ki a tömegközlekedésről, mert nem bírom elviselni a dikkkmáánt, meg a rikácsoló Rikárdózást. Hogy olyan zenét kell hallgatnom, amit ezek szeretnek, mert a suttyók nyeregben érzik magukat.

Azért adnám nekik a csok-ot, hogy minél kevesebb gyereket vállaljanak, avagy egyet se. Míg a magyarok vállaljanak minél többet, bizony. Előre sajnálom leendő gyermekemet, akinek 3 osztálytársából 2 biztos, hogy roma lesz.

Amíg a romák alá tesz a kormány, mert igen számos szavazót tudhatnak magukénak, ha nekik jó, addig én nem várok csodát és sajnos igen, itt már okolom a társadalmat.

2017. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!