Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Összességében milyen pasinak...

Összességében milyen pasinak tartanád őt? (Férfi, női voksok is jöhetnek, NEM ismerkedési célzatú a kérdés!)

Figyelt kérdés

-35 év körüli

-értelmiségi gondolkodású

-mérsékelt, konzervatív világszemléletű

-humán érdeklődésű (természettudományok, csillagászat, történelem, művészetek, antropológia, vallástudomány)

-egészségtudatos, szenvedélymentes

-természetkedvelő

-szeret gondolkozni, beszélgetni, megvitatni, értelmezni

-szeret sportolni

-nem járatos műszaki területen

-nem bulizós, nem laza, nem jópofa társasági ember, de van humora

-alapból barátságos, nem gyanakvó, jóhiszemű, de nem naiv

-nagyon szigorú erkölcsi, morális értékrend mentén gondolkozik, régimódi elvek mentén, fontos neki a tiszta lelkiismeret, a becsület, a szeretet, a felelősségteljes gondolkodás

-erős egyéniség

-nehezen kér bocsánatot, de közvetve elismeri, ha téved

-nem bánt meg szándékosan senkit, de olykor figyelmetlen, és érzéketlenül, túl erősen fogalmazza meg a gondolatait

-fárasztó szóviccek, helyzetkomikumok jellemzik a humorát, obszcén poénokra nem vevő

-otthonülő, de nem kocka, kirándulásokra, csendes kultúrprogramokra kapható

-nincs nagy baráti köre, leginkább a párkapcsolatára fókuszálna

-abszolút monogám, romantikus, hűséges egyéniség, házasságpárti, aki egy életre választ párt, ha rajta múlik

-a modern technikát csak mértékkel engedi be az életébe, inkább tartozik ilyen szempontból az analóg, mint digitális generációhoz

-igényli a csendet, az egyedül tölthető időt is, szeret családi/történelmi témájú regényeket olvasni és sorozatokat nézni

-külsőre nézve a hétköznapokban inkább klasszikus, öltönyös, inges-zakós típus, 21 századi szemmel nézve kissé karót nyelt.

-értelmiséi foglalkozású, de nem karrierközpontú, érdekérvényesítő, inkább szemlélődő, elméleti egyéniség

-egyrészt makacs, elveihez ragaszkodó, hajthatatlan ember, másrészt viszont toleráns mások másfajta szemléletével szemben is, érdeklődő, de nem "térít", de nem is "téríthető", alapelve az "élni és élni hagyni".

-spirituális szemléletű, a fogyasztói társadalom értékrendje idegen tőle

-rend- és tisztaságszerető, felelősségteljes, de lustaságra is

hajlamos

-igényes önmagára, de nem metroszexuális vagy márkafüggő

-külsőre, karakterre rá hasonlít:

https://www.youtube.com/watch?v=DBK6LfGR4a8



2021. máj. 4. 22:54
A kérdező szavazást indított:
10/0
10/1
10/2-3
10/4
10/5
10/6
10/7
10/8
10/9
10/10
40 szavazat
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Írhatnál kicsit bővebben arról, hogy számodra mit jelent értelmiségi gondolkozásúnak és konzervatív értékrenddel bírónak lenni, mert az általad felsorolt dolgok közül keveset tudnék kötni a kettő közül bármelyikhez is.
2021. máj. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
(Ugyanez az "erős egyéniségre" is vonatkozik.)
2021. máj. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
89%
Nem szavazok mert ez a pontrendszer baromság. Vannak jó tulajdonságai, pl a hűséges és hogy rendszerető, de a filozofikus gondolkodásával nem tudnék azonosulni, akár csak a modern technika kerülésével, ugyanis én nő létemre bolondulok ezekért, most épp a robotika megszállottja vagyok. Mivel a gondolkodásmódunk nagyban eltér: ő spirituálisabb, én abszolút materialista vagyok, nem kezdenék vele kapcsolatot.
2021. máj. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján nagyon szimpatikus vagy, de nem tudhatom milyen rossz tulajdonságaidat hagytad ki
2021. máj. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Magamra ismertem 😂
2021. máj. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
#4 igyekeztem őszinte lenni, és őszintén beleírni jót-rosszat, mivel nem ismerkedés lenne a cél, hanem látni, objektívan arra lennék kíváncsi, milyennek látszom az emberek szemében. (Milyen esélyeim lennének egy társkeresőn például a későbbiekben.)
2021. máj. 4. 23:54
 7/47 A kérdező kommentje:

#1-2

Számomra meg őszintén szólva éppen Te tűnsz fogalmi zavarosnak kissé. Annál is inkább, mivel ez nem csupán önjellemzés volt, mások is ide sorolnak, akik ismernek engem.

Számodra mit jelent a mérsékelten konzervatív, az értelmiségi gondolkodás, vagy az erős egyéniség?

2021. máj. 5. 00:12
 8/47 A kérdező kommentje:
Köszi a 10/10-est, bárki is volt! Jól esett egy ilyen magas pontszámot kapni, kinek ne esne jól... :)
2021. máj. 5. 00:17
 9/47 anonim ***** válasza:
84%

"Számomra meg őszintén szólva éppen Te tűnsz fogalmi zavarosnak kissé."

Milyen barátságos reakció. :D

Nem tudom, hogy téged milyen emberek ismernek, saját magát majdnem mindenki "mérsékelten" tartja konzervatívnak vagy liberálisnak. Ha hozzád hasonló emberekkel veszed körül magadat – márpedig miért ne tennéd, főleg, hogy saját bevallásod szerint keveset érintkezel másokkal –, nyilvánvaló, hogy ők nem fognak szélsőségesnek látni téged.

Mind a három fogalom olyan, hogy simán használható eufemizmusként olyasmire, amit ha kerek perec írnál le, egyből más megvilágításba helyezné a személyiségedet. Pl. Kovács Ákos sem hinném, hogy kifejezetten radikális jobboldaliként gondolt magára, amikor a női princípiumról beszélt, ő csak "a józan ész" nevében tett megállapítást, de az én büdös libernyák szememben már bőven a "nem akarnék tőle semmit" kategóriába helyezte magát ezzel. "Értelmiségi" sem leszel attól, hogy szeretsz gondolkodni (lol), a "pórnépre" elefántcsonttoronyból letekintő, eltartott kisujjal teát szürcsölő emberek hivatkoznak így saját magukra rendszerint, illetve azokra, akikben ugyanezt az attitűdöt vélik felfedezni. Erős egyéniség lehet az is, aki kitart az elvei mellett, meg az is, aki agresszívan érvényesíti a saját érdekeit, elnyom, dirigál, vagy éppen odacsap, ha valami nem tetszik neki, de ezt megint csak nem fogja a bemutatkozásába belefoglalni senki.

2021. máj. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
88%

"Te tűnsz fogalmi zavarosnak kissé."

Ebben semmi negatív nem volt. Fogalmi zavarosnak tűntél a számára. Úgy érezte, mintha zavarban lennél a fogalmakkal.

2021. máj. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!