Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha érzem, hogy egy segítő...

Ha érzem, hogy egy segítő jellem vagyok, csak még éretlen vagyok, akkor hogyan segíthetném elő, hogy fejlesszem a segítői képességeimet?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok és már fiatalabb korom óta érzem, hogy van bennem egy tanítói vagy segítői véna, ami még nagyon éretlen, de idővel ki fog bontakozni. A lényeg, hogy a megfelelő időben szeretnék embertársaimnak segíteni, ha a kellő bölcsesség és átlátás birtokában leszek. Mit javasoltok, milyen hétköznapi gyakorlatokat csináljak, hogy elősegítsem a képességeim finomodását? Milyen tanácsot tudtok adni ahhoz, hogy elérjem a célom és segítő legyek? Pszichológiát nem szeretnék egyetemen tanulni, de így meg úgy érzem, hogy nincs ehhez egy kitaposott út.
2021. máj. 5. 22:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a pszichológia szak édeskevés lenne erre. Ahhoz hogy igazán tudj segíteni másoknak, ilyen intézmények nem fognak segíteni, mert teljesen alulmaradottak, nem tudják miről szól az ember. Van bőven elég könyv és tanulási lehetőség, hogy fejleszd magad ezen a téren.


Mit jelent neked a segítői képesség?

Akármit csinálsz, úgy tanul az ember, ha megpróbálja, kap egy eredményt. Leellenőrzi az eredményt, megnézi a hibákat, majd kijavítja őket. Hát akkor, gyakorlatban mondjuk elkezdesz a gyakorin kesergőknek segítséget nyújtani. Én ezt tettem 15-16 éves koromtól kezdve. Magamat is elemeztem, saját metódust találtam ki erre. Magam megértésével másokat is megértettem könnyedén.


Ehhez nem kellett egyetem, csak józan, logikus gondolkodás. De mindenképp jó, ha olvasol róluk. Végtelen könyv van erről, ahogy írtam, de főleg a személyiséggel foglalkozó könyvek a jók, és a kommunikációval, hogy te magad jól kommunikáld ki, olyan nyelvezetben, amilyet a másik személyiség megért. Például, MBTI-t ha megnézed, akkor tudod, hogy mindegyik típusnak van egy "démonja", egy gyenge képessége. Valamelyik típusnak a gyengéi az emberekkel való beszélgetés, az érzelmeskedés, valakinek pedig a logikus gondolkodás, egyedüllét, az élet értelmének a megtalálása. Egyiknek simán megy valami, ami a másiknak pedig rettentő nehezen. Ha ezeket megtanulod, magadban is, és másokban is felismered, máris sokkal könnyebben tudsz nekik tanácsot adni, mert egy térképed lesz a személyiségükről.


" hogy nincs ehhez egy kitaposott út"

Nem nehéz kitaposni magadnak ezt az utat.


"A lényeg, hogy a megfelelő időben szeretnék embertársaimnak segíteni, ha a kellő bölcsesség és átlátás birtokában leszek"

Mindig tudsz segíteni embertársaidnak, azoknak, akik alattad vannak. A legfelsőbb tudás a legjobb, de aki csak egyel magasabbat kap, az is jól jár, és örülhet neki.


Ha akarsz még tanácsot, akkor rám írhatsz, ha van konkrét kérdésed.

2021. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!