Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki számít normálisnak?

Ki számít normálisnak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem meg ,mert az emberek mindenkire használják ezt a jelzőt . Most akkor senki se lenne normális vagy? Nem tudom remélem értitek mit akarok mondani . A válaszokat előre is köszi
2021. máj. 6. 21:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint azt a jelzőt , hogy nem normális
2021. máj. 6. 21:07
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem a hozzám hasonlók a normálisak, más furának tart, minden nézőpont kérdése :)
2021. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát ez a dolog is szubjektív értem . Köszi
2021. máj. 6. 21:12
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Pl. itt sokak szerint nem vagyok normális, mert nem oltatom be magam, miközben évek óta egészséges, mozgásban gazdag életmódot folytatok, odafigyelek testi és lelki egészségemre. Beteg is ha egyszer vagyok egy évben saját figyelmetlenségem miatt.

Egy év alatt nem tudok róla, hogy megfertőződtem volna ezzel az igen veszélyes vírussal, de lehet, hogy egy köhögéssel át is ment rajtam.


Én magamat teljesen normálisnak tartom.


(Nem kérek a propaganda által hajtogatott érzelmi manipulációs szövegekből. Köszönöm.)

2021. máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Olyan létezik ha egy nem normális beteg ember (papírja is van róla) tartja az egészségest betegnek?
2021. máj. 6. 21:18
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Összességében mindenki "normális" - hiszen azok a körülmények, amik értéky azoknak pont egy olxan személyiségű embert "kellett" létrehozniuk, mint amilyen az adott illető. Minden okkal történik, minden hatással van, befolyásol. Mindenki "normális", csak mindenkit eltérő hatások értek, ami aztán az ő személyiségét eredményezte.
2021. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Az hogy ki számít normálisnak az teljesen szubjektív megközelítés és általában viszonyítás kérdése is hogy kihez viszonyítjuk a normalitást.

Olyan mintha azt kérdeznéd ki számít gazdagnak? Egy minimálbérért dolgozó embernek lehet már az is gazdagságnak számítana ha lenne 20-30 millió forintja. Egy magasabb pozícióban dolgozó embernél pl. egy vállalat igazgatónál a gazdagság már lehet több száz milliónál kezdődne hisz lehet havonta megkeres 3-4 milliót vagy akár még többet.

Egy erősen önbizalom hiánnyal 30-as életkorú férfi aki a gátlásosságából fakadóan még soha nem mert kezdeményezni egy nőnél sem, az egy egészséges önbizalommal, normális értékrenddel rendelkező férfihoz viszonyítva nem teljesen normális. Azonban egy súlyos mentális betegségben szenvedő emberhez képest aki ön és közveszélyes ahhoz képest normálisnak tekinthető.

2021. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Aki eltér az átlagtol az adott helyen.
2021. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Általában azt hogy ki normális, és ki nem az, azt az adott társadalmi normák szerint határozzák meg. Aki azoknak megfelel az normális, aki nem tartja be ezeket az írott, íratlan társadalmi normákat, szabályokat az devianiáns viselkedésnek, magatartásnak minősül.
2021. máj. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes téma ez a normális-nem normális kérdés, főleg itt a gyakorin, ahol kérdések és válaszok sokaságából egy olyan világkép rajzolódik ki, miszerint vannak a normális emberek és vannak az idióták és ez a két halmaz teljesen más dimenzióban van.
2021. máj. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!