Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van késztetése a velem...

Miért van késztetése a velem kapcsolatba kerülő embereknek, hogy megölelgessenek, megsimogassnak?

Figyelt kérdés

40+ - os nő vagyok, rendezett életem van. A szeretteimtől, családomtól jól esik, ha megölelnek, odabújnak. Viszont a problémám az, hogy ez a jelenség folyamatosan jelen van az életemben a kollégák, vagy felületes ismertségek esetében is. Nem tudom, mi okozza, kollégák simogatják meg a fejem, a vállam vagy épp ölelgetnek, puszikat adnak. Ez engem nagyon kellemetlen helyzetbe hoz, viszolygok, viszont nem tudom kezelni a szituációt. Érthetetlen számomra, hiszen nem vagyok egy gyámolításra szoruló személyiség, látszatra sem. Mi váltja ki ezt az embertársaimból? Nekem ez sajnos lassan őrületes szorongást okoz. Ha jobban figyelnének, észrevennék rajtam az undort, de nem figyelnek. Próbáltam mondani, jelezni, de sajnos erre energiám nincs. Miért váltom ki ezt az emberekből?

Rosszul vagyok, gyomorgörcsöt okoz, igyekszem kerülni a kollégáim.

Kérek szépen segítséget, mi lehet az oka, hogy szüntethetem meg. Volt már kitörésem, régebben, amikor betelt a pohár.

Köszönöm.



2021. máj. 7. 05:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden reggel fogmosás után,helyett 3-4 gerezd fokhagyma.
2021. máj. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Azért a jelen problémámra egy picit komolyabb válaszokat szeretnék. Heccnek jó volt, szerencsére a humorom a helyén van 🙂
2021. máj. 7. 06:16
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Vannak ilyen cuki kisugárzású, kedves, szép, jó illatú emberek, akiket jó megölelgetni. Engem pl senki nem akar, pedig néha jól esne. Úgy nézek ki, mint egy viking hentes, de rendes ember vagyok. Csak 186 cm/110 kg. Az emberek inkább átmennek a túloldalra ha meglátnak, a gyerekek pedig megállnak a növésben.
2021. máj. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Próbáltam mondani, jelezni, de sajnos erre energiám nincs.":

Volt ilyen kollégám nekem is, ez volt a mániája az érintkezés. Ne próbáld, hanem amikor kimondod ezt, hogy neked ez nem jó, nem tetszik, nem igényled, akkor határozottabban, erőteljesebben mond ki:

"Ne haragudj, de én ezt nem szeretem, nem igénylem, így inkább mellőzd ezt. Köszönöm".

De lehet azt is mondani nekik, hogy kb.: "Azt javaslom, hogy mielőtt megérintesz valakit, kérdezd meg, hogy megérintheted-e?".

Nekem sikerült az erélyes beszólás, nem is műveli velem az illető.

2021. máj. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan emberszerető kisugárzásod van, meg valószínűleg kedvesnek és fiatalosnak tűnsz.


Nekem is hasonló szokott lenni, csak a következő módon. Mindenki úgy mondja a nevem, hogy a keresztnevem+kicsinyítő képző. Ezt simán friss ismerettségnél is, meg olyan helyzetekben is, ahová nen igazán illik. Pedig a környezetemben másokkal nem csinálják ezt, meg olyanokkal sem, akiknek ugyanaz a neve, mint nekem. Szerintem ez azért is van, mert fiatalabbnak nézek ki a koromnál.

2021. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Munkatársaid simogatják a fejedet, válladat; ölelgetnek, puszit adnak? Miféle munkahely az????

Ha olyan tested van, hogy 20-30 éves nők is örülhetnének neki, és férfi kollégák simogatnak, ölelgetnek, akkor értem. :-))) Bár munkahelyen akkor is furcsa az ilyen közvetlenkedés.

2021. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Aranyos, és szeretetteljes lehet a kisugárzásod. 5-ös válaszoló: a kérdező nem karót nyelt, és főleg nem autista. Ha javasolhatom, csiszolj a modorodon, (és kérj elnézést a kérdezőtől), mert bántó és sértő volt a megjegyzésed. Könnyű látatlanban kommentelni úgy, hogy közben nem kell belenézned a másik szemébe. Így az ember mindig bátrabb. Kedves kérdező: ha az érintés/buksizás (utóbbi olykor még zavaróbb lehet) nem esik jól, finoman közölheted az illetővel, hogy ne haragudjon, de ez és ez most nem igazán esne jól - közben légy vele kedves, mosolygós, és tedd hozzá, itt most nem az ő személyéről van szó, egyszerűen ez most senkitől nem esne jól, ma ilyen napod van. Az is megoldás, ha határozznak mutatkozol ilyen helyzetben. A szemkontaktus, és a mosoly, a határozott kisugárzás és a kedvesség egyvelege szavak nélkül is képes ugyanezt kiváltani sértődés nélkül.
2021. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jogom van véleményt nyilvánítani, és semmiképp nem kérek érte bocsánatot.


Amúgy is biztosan sántít valami a sztoriban, ilyen nincs hogy valakit mindenki fogdos meg puszilgat.

Gyanítom a kérdezőben valami nem stimmel, azért veszi ennyire tolakodásnak ha mondjuk valaki puszival üdvözli stb.

2021. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
U.i: persze hogy nem a szemébe mondom, az autisták képtelenek a szemkontaktusra :DD
2021. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!