Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van a "dögöljön meg a...

Miért van a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" beálíltottság a magyarok többségénél?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy rettenten irígy, utálkozó, gyűlölködő emberek vannak. Tipikus mivel nekem sz*r, ezért neked is legyen sz*r. Ha meg kicsit is jobb életed van mint nekem már utállak.


Ezt háromszor tapasztaltam, de nagyon:


1: van hobbim. Motorozok, azon belül veterán motorokat gyűjtök, újítok fel és járok kiállításokra velük. Megveszem rozsdás vacakként, és általában 1-2 év alatt felújítom patika állapotra. Most egy pannonián dolgozom. Mindezt diákmunkán szerzett pénzemből, és üzletelgetésből. olcsón megvettem drágán eladtam.

Ezért is állandóan beszólogatnak. Hogy "minek" meg "ez hülye minek motorozgat, tanuljon inkább" a "kapáljon a földeken"-t nem is említem :D egyébként 4.2-es átlagom van. 10.o. Köszi ;) Ezt mind azok mondogatják, írkálják, akiknek sem idejük, sem pénzük nincs hobbira.


2: apukám mercivel jött értem a suliba. Nagyszülőktől örököltünk egy házat vidéken. Eladtuk, kereken 50M Ft-ért. Ebből 30-at elköltött apa a házunkra, és 15-öt egy új GLC mercire. Egyszer volt, hogy mentünk valahova délután és írta nap közben, hogy értem jön, már bepakolt.

Na, másnap már ment a pletyka, hogy sofőröm van, meg milliárdos vagyok, meg így meg úgy. Jézusom egy 15mFt-os autóról beszélünk. Ez "semmi". az osztálytársam anyjának a lexus-a drágább.


3. Facebook. Egy poszt megjelenik, hogy így él egy influenszer: Alatta több ezer gyűlölködő komment. Mindegyik azt mondja, hogy minek így minek úgy, minek minek minek. meg a pénz.



Most komolyan. ez miért jó? Jobb lesz? Nem. Nem élünk(tünk) jól, 840Ft az órabérem és csak nyaranta dolgozok. Had vegyek már 110 Kg rozsdát 50ezerért, majd had adjam már el 3 év múlva felújítva 800ezerért. Ebben mi a rossz? Mirét kell engem ezért bántani? Meg az, hogy apámnak milyen autója van? Honnan tudják, hogy miből van? Miért kell egyből ítélkezni, miért kell gyűlölködni? Van ismerősöm, aki 14 éves, 4 évvel fiatalabb nálam és kőgazdagok. Van egy közel 40 milliós ralliautója a gyereknek. Most utáljam ezért? Hogyne. apuka ügyes volt rendszerváltáskor és vett pár szállodaépületet. Most naponta százezreket keresnek.


2021. máj. 8. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Ez sajnos nem csak a magyaroknál van így.

Én ezzel az idézettel tudnám megválaszolni a kérdésed:


"Minden ember, aki Téged bánt, Önmaga boldogtalanságát nyilvánítja Feléd. Az ember, aki harmóniában van Önmagával, nem érez belső kényszert mások megalázására. Ezek az emberek saját egykoron elszenvedett, és fel nem dolgozott sérüléseiken próbálnak revansot venni. Ahelyett, hogy Önmaguk gyógyításán fáradoznának, igyekeznek beteggé tenni környezetüket is. Ez mind saját félelmeikből és boldogtalanságukból fakad. Hidd el, ezeknek az embereknek van a legnagyobb szükségük arra, hogy szeressék őket. Hiszen ők gyűlölik magukat. Azok, akik önmagukat szeretik, képesek szeretni embertársaikat is. Tiszteld a lényed annyira, hogy nem hagyod Magad megalázni. És higgy annyira a másikban, hogy képes Önmaga sérüléseit begyógyítani. Bocsáss meg, hogy eddig sebezhető és támadható voltál. Kiállni Önmagadért, nem hagyni, hogy kizökkentsenek a harmóniából, és megbocsátani! Ebben van az igazi szabadság!"

2021. máj. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Én is észrevettem, de azt is hogyha pl. valaki siet valahova (pl.munkába), akkor nem lehet hozzászólni, mert leharapja a fejed.
2021. máj. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Egy részük korlátolt, szűk látókörű, ami rosszindulattal és irigységgel párosul.


Másik részüknek pedig azzal van a problémájuk, ha az adott illető fennhéjázik, kérdkedik a vélt vagy valós "sikereivel", mint például te is, hiszen folyamatosan az anyagi javaitokról fröcsögsz.


Nézd, ez az oldtimer motor-restaurálás nagyon becsülendő, ritka, hogy ilyen korú fiatalok ennyire elhivatottak legyenek. Viszont...


Az, hogy édesapád 15 millióért vesz kocsit, nem egy épeszű döntés. Újgazdag attitűdöt képvisel az a hozzáállás, ha valaki drága de felesleges dolgot vesz. Autóra ennyit költeni színtiszta ostobaság. Két oldala van az érmének, ha hivalkodtok, akkor nem értem miért csodálkoztok azon, ha megjegyzést tesznek erre. Akaratuk ellenére toljátok ezt a képükbe, joguk van arra, hogy reagáljanak. A kérdésedben példaként felhozott osztálytársad anyjának "Lexus" kocsija jó példa arra, hogy nem minden drága autó hivalkodó. Ez egy "Mercedes" típusról már nem mondható el.


A közösségi oldalas influenzások pedig rettenetesen károsak a társadalom befolyásolható, öntudatlan rétegére.


Egy szép és ritka hobbival rendelkező, anyagias kisgyerek vagy, akinek az értékrendje igencsak csiszolásra szorul még...

2021. máj. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
Mert harcos kipcsak, erős nemzet a mienk, akik csak a másik cseszegetésétől tud elèlvezni.
2021. máj. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az illetékeseket.
2021. máj. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3: Tényleg nem érzed/érted, hogy miért írom le? Azért, mert mindkét szülőm tisztességesen dolgozó ember, ahogy én is. Soha nem volt olyan, hogy korrupt, vagy baráti módon élvezzen valamiben előnyt. Teljesen normális, legális úton tett szert egy kis pénzre.

Nagy részét a házra költötte. Ember még le se volt festve, csak szürke vakolat volt kívül. 50M Ft "költő"pénzzel nem lesz senki újgazdag. Olyan autót választott ami élete végéig kiszolgálja.


De ez is csak Téged minősít, ha fel sem fogod mit írok le, de már olyanokat mondasz, aminek konkrétan semmi köze a kérdéshez.

2021. máj. 8. 09:50
 7/10 A kérdező kommentje:

Olyat mondasz, mintha én különb lennék a többiektől. Tipikus uszító, aki a másik vesztét akarja. "Anyagias kisgyerek vagy" meg a nagy lóf*szt :D 1. 18 éves vagyok. 2. én keresem a legkevesebbet diákmelón. Akinek nincs érzéke az üzlethez az csináljon mást. Én örömömet lelem ebben, nem értem minek kell ezért b*đztatni állandóan. megjegyzem a motorozásból szerzett pénzemből jelenleg semmi nincs meg, mert beruháztam új alkatrészekre, új "pajtaleletekre". Áruld már el. Ez neked fáj, hogy én boldog vagyok? Senkinek nincs az orrára kötve, hogy idenézzél, mim van! Látod? kerestem 2 év alatt 800ezret :D Normális ember ezt lesz*rná, mert van neki is élete.


Jól írta 1-es. Belegondolva tényleg csak azok b*szogatják a másikat akiknek 0 életük van, 0 én-idővel, 0 mindennel és ezért a másikat hibáztatják, mert belül nem tudják feldolgozni.

2021. máj. 8. 09:55
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Élj hosszú, boldog életet az álomvilágodban :D Ez a legrosszabb, amit kívánhatok neked.
2021. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

"Jól írta 1-es. Belegondolva tényleg csak azok b*szogatják a másikat akiknek 0 életük van, 0 én-idővel, 0 mindennel és ezért a másikat hibáztatják, mert belül nem tudják feldolgozni."


Te most azokat baszogattad és szidtad akik "beszólnak" neked nem? Én meg most téged. Ördögi kör nemde?

2021. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

főleg történelmi okai vannak (talán genetikai), és hát a magyar oktatási rendszer is csapnivaló.


abban meg van igazság, amit az 1-es válaszoló írt:

a magyarok többsége elhízott, frusztrált, sikertelen ember. az ilyeneknek egyszerűbb okoskodni, kötekedni, mint tenni azért, h az életük jobb legyen.


amikor elkezdtem tanulni angolul, h a felsőfok meglegyen, még egy értelmesebb ismerősöm is próbált lehúzni, hogy azt „Magyarországon nem lehet, csak ha kimész Angliába”.

2021. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!