Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hisz sok ember világszer...

Miért hisz sok ember világszerte teljesen alaptalan összeesküvés-elméletekben?

Figyelt kérdés

Most maradjunk a koronavírussal kapcsolatos összeesküvés-elméleteknél.


Napestig lehetne sorolni azt a sokféle, vadabbnál, vadabb teóriát, ami kering a Coviddal kapcsolatosan, nagy részük valamilyen szándékos, rosszindulatú tervet sejtet a világjárvány mögött. Csak hogy néhányat említsünk: vannak, akik szerint a koronavírust szándékosan terjesztették el, hogy az emberiséget egy „digitális rabigába” hajtsák, vannak, akik szerint a vírus / járvány nem létezik, pedig már lassan 2 millió ember halt meg, vannak, akik szerint a vakcinák veszélyesek / nem működnek, holott már több millió embert immunizáltak világszerte bármiféle negatív következmény nélkül.


A koronavírusos konteók veszélyesek, mert gyengítik a vírus terjedése elleni védekezést. Sajnos minél tovább húzódik a járvány, annál több embertársunkat veszítjük el a fertőzés miatt, ezért is felelőtlenség a covidos konteók terjesztésében részt venni.



2021. máj. 9. 21:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%

Pedig teljesen egyszerű. Én amúgy jóval durvább járványra számítottam évekkel ezelőtt (ez sem semmi, csak mivel páran burokban élnek, nem fogják fel, hogy az (bizonyos, nem mind) intézkedéseknek köszönhetően nem lett nagyobb baj). Ez egy természeti jelenség, semmi különös nincsen mögötte. A kormány szar, vállalhatatlan, kommunikációja korruptsága, pár értelmetlen intézkedés sem segítette elő a dolgokat.

Amúgy kíváncsi lettem volna, ha vérhányással is jár ez a szar a súlyosabb eseteknél, akkor jobban beszartak volna az emberek?

2021. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
33%

Én úgy látom, hogy minden ember a maga szintjén képes értelmezni a világot, és látja át a működését.


Csak ha magamból indulok ki, akkor egyértelmű, hogy teljesen másként látom a mostani járványhelyzet idején a világot, mint a 2008-as H1N1 idején.


Akkoriban fogékonyabb voltam bizonyos konteókra, mivel egyszerűen nem értettem, mi miért történik, és elfogadtam az első logikus magyarázatot rá.


Pedig sok esetben bizonyítja az élet, hogy nem mindig az egyszerű magyarázat az igaz.


A jelenségek értelmezését egyébként nagyban elősegítik a pszichológiai ismeretek.

2021. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
32%
Buták az emberek. Nincs itt semmi látnivaló.
2021. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

Azért tegyük hozzá, az egész víruskezelés erős táptalajt ad.


Nézzük kínát. Arról volt szó, hogy Vuhanban hullanak mint a legyek. Rá pár hónapra már arról, hogy szabadon buliznak. Majd arról, hogy Kínában már nincs is vírus és nincs 1 éve új megbetegedés.


Csak kis hazánkat nézve, már fél Európa fertőzött volt, nálunk még azt kamuzták, hogy Magyarországon "utolsó bástyaként" nincs jelen a vírus. Miközben se nem teszteltek, se semmi...


A "számok" is mindig az aktuális politikai érdekeknek kedveznek. Ha be kell ijeszteni a népet akkor nőnek, de azért Karácsonyra meg foci EB-re csak lecsökkennek.


A "vakcina" kampány is régen elindult, jön a csodaszer, még azt sem tudtad mit kapsz már úgy volt kommunikálva hogy megváltja a világot. Meg lásd a mostani nyit-s-zátás csiki-csukit. Egyik nap szólnak, hogy holnaptól minden bezár. Másik nap szólnak, hogy minden kinyit.


Vicc az egész.

2021. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

Számomra ott vicc az egész, hogy beszélünk egy olyan vírusról, aminek a túlélési rátája 98%-os. És ez is nagyrészt a veszélyeztetett korosztály, a társadalom nagy részénél ez a szám 99%.


Nyilván majd megkapom, hogy a nagyon hú de f..sza intézkedések miatt ennyi.

Hát hogyne.

A világon átlagosan mindenhol ennyi, intézkedéstől, hozzáállástól függetlenül.


Ennyi erővel tiltsuk be a közúti közlekedést. És csak az közlekedjen, akinek muszáj, hiszen ha balesetet szenvedsz akkor 3% az esélye, hogy belehalsz.

2021. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
24%

majd ha fagy

Részigazságokból/félinfókból kihoztál egy nagy marhaságot. Gratulálok. Ezért nem kéne laikusoknak szakértgetni.

2021. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%
Bár a pontozásából látszódik, hogy csak "nagyot" kell mondani, az egyszerű emberek azt szeretik.
2021. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
A kérdésedben két állítás van "alaptalan" és "összeesküvés-elmélet". Mi szerint, ki szerint, mihez képest? xD
2021. máj. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
Ezeket a covid kérdéseket egy ember írogatja ki folyamatosanm? Ez valami psichés betegség vagy pénzt kapsz hogy oszd az észt?
2021. máj. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%
Na mégegyszer: pszichés betegség
2021. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!