Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem félnek az emberek a...

Miért nem félnek az emberek a covidtól?

Figyelt kérdés

Tök sok fiatal kórházba kerül, utána hosszú covid lehet, ahol még cukorbetegség is lehet

[link]


Én múlt év tavasz óta csak nyáron jöttem ki, mindig otthon voltam. Testvérem vásárol gyógyszert, kifli.hu ról vásárolok élelmiszert, ki nem tettem a lábam.. így nem fogok kórházba kerülni


2021. máj. 10. 07:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Azért nem félek, mert nem a médiára hallgatok, hanem saját magamra és a tapasztalataimra.

És számomra logikátlan az egész ami a covid körül van.

Én úgyan úgy dolgozom, mióta van és úgyan úgy járok kirándulni. Igazából csak annyi volt, hogy nem lehet megszállni meg nem lehetet beűlni sehova. De ez engem nem gától.

2021. máj. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Tudod, nem mindenki akarja a kis lakáskájában leélni az egész hátralevő életét, mint te. Ennyike.
2021. máj. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Kerülhetsz te is kórházba, akkor is, ha nem mégy ki a lakásból.A cukorbetegség nem ragályos, nem kaphatod el a kórházban! Nem mindenki Kovidos, akit annak mondanak. Az influenzásokra is azt mondják. Az kapja el a vírust, akinek gyönge az immunrendszere. Nem kell feleslegesen rettegni.
2021. máj. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Ez már beteges,amúgy meg a testvéredtől és a futártól is elkaphatod...
2021. máj. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Én még az ablakot sem merem kinyitni amióta itt van ez a szörnyű járvány. Már feléltem minden tartalékom. Elmennék oltatni de nem merek kimozdulni nemtudom mi lesz velem, ráadásul itt vannak a mutánsok mindenfelé. Juj.
2021. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3. De kisebb az esélye.. egyik jó barátom kapta el és semmi alapbetegség, erős fiatalember és teljesen fulladni kezdett covid miatt, azonnal kórház, ott intenzívre került, utána 3 hét rehab, már jól van de ettől jobban félek mint a haláltól hogy kórházba kerülök
2021. máj. 10. 08:03
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Juj megyek a vakvilágba.
2021. máj. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Sunshinedoll ***** válasza:
85%

Én saját magam nem féltem, mert a lehetőségeimhez képest egészségesen élek. Egészséges ételeket fogyasztok, rendszeresen sportolok, nincsenek alapbetegségeim, úgy gondolom, hogy egészséges vagyok, az immunrendszerem megfelelően működik, így - mindamellett, hogy betartom a járványügyi intézkedéseket és nem vonultam a teraszokra az első adandó alkalommal - bízok abban, hogy ha el is kapom a betegséget, azt viszonylag gyorsan kiheverem és felépülök belőle.

Nyilván nekem is vannak idős, alapbetegséggel rendelkező rokonaim, nyilván az ő életmódjukért, egészségükért nem tudok felelősséget vállalni max csak annyira, hogy minimálisra csökkentem a velük való érintkezést.


Mindemellett én úgy gondolom, hogy a folyamatos stressz és félelem nagyon rossz hatással van az ember egészségére, nagyon sokat tud ártani, így én inkább igyekszem nem ezen forogni.


A vakcinát megkaptam és a családom nagy része is, úgy gondolom, hogy mindent figyelembe véve egyszerűen csak többet ártana, ha én folyamatos rettegésben élnék.

2021. máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

"így nem fogok kórházba kerülni"


Pont így fogsz kórházba kerülni, mert elgyengül az imminuredszered és elkapsz majd minden szart.

2021. máj. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

"Miért nem félnek az emberek a covidtól?"


Mert ha nem vagy idős, krónikus beteg akkor 99% az esélye, hogy túléled.

Az az 1% kockázat meg benne van az életben. Megcsúszol a kádban kategória.

2021. máj. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!