Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem félnek az emberek a...

Miért nem félnek az emberek a covidtól?

Figyelt kérdés

Tök sok fiatal kórházba kerül, utána hosszú covid lehet, ahol még cukorbetegség is lehet

[link]


Én múlt év tavasz óta csak nyáron jöttem ki, mindig otthon voltam. Testvérem vásárol gyógyszert, kifli.hu ról vásárolok élelmiszert, ki nem tettem a lábam.. így nem fogok kórházba kerülni


2021. máj. 10. 07:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
7%
#10 Ez így van, de azért elég szar betegség, ismerettségi körömben páran átestek rajta, és eléggé megviselte őket. Tágabb környezetemben meg többen beleestek abba az egy százalékba.
2021. máj. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
40%

Az én környezetemben annyi haláleset volt a COVID-dal összefüggésben, amennyi halálesetet én még nem éltem meg, de állítom, 1956 óta sokan nem.


A legtöbb embernek van valamilyen alapbetegsége, de nem hinném, hogy mindegyik számítana. Például a reflux nem hinném, hogy számít.


Én féltem a vírustól, vírus nélkül is állandóan hurutos vagyok és vannak valamilyen szinten légzési nehézségeim. Ezen túl senki se tudja, hogy kinek fogja túlreagálni az immunrendszere úgy, hogy belehal - a vírusfertőzésekben általában pont a túl erős immunválasz okoz gondot.

10-20%-ban pedig szövődményeket okoz, például szívizomgyulladás. Nem is ajánlják a sportot még pár hónapig vagy kivizsgálásig.


Ettől függetlenül nem zárkóztam be. Jöttek át barátok, voltam túrázni, bringázni barátokkal. Családtaggal is rendszeresen találkoztam. Igazság szerint eléggé otthonülős vagyok és munka mellett tanulok, megint heti 4 nap voltak óráink az estin, sok zh, beadandó - így vírus nélkül se mozdultam volna ki ennél többször. Sőt, mivel a sok utazás, kevés alvás, sok ember kimerít, így még konkrétan kevesebbet is mozdultam volna ki.


Mindössze az előző vizsgaidőszak után éreztem, hogy többekkel találkoznék, de a 8 órás kijárási tilalom akadályoz, mert dolgozom 17:45-ig, mire találkoznánk, már indulhatok haza.

Illetve amikor beütött a harmadik hullám a brit mutánssal, akkor vettem visszább egy kicsit.


Kicsit visszábbvenni megéri, az is lassítja a terjedést és tehermentesíti a kórházakat, de a teljes bezárkózás felesleges, így is elkaphatod.



Én azért bízom az oltásban. Ma 2 hete kaptam meg, nyugodtabb vagyok, pedig Sinopharmot kaptam. De ugyanaz a technológia, mint az influenzaoltás esetén is és az is hat plusz az se árt.



28N

2021. máj. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
24%

Én az oltás kötelező tevésétől félek a legjobban. Azthiszem az orosz fajta egy olyan módszerrel készült, amivel már 1900-valamennyiben kisérletezgettek, gyógyítottak vele olyan betegséget, ami halálos, de nagyon veszélyes, mert olyan baktérium ölőket juttatnak a szervezetbe, ami szaporodik és sajnos kiölheti a jó indulatú baktériumokat is az emberekben, amik meg pont, hogy kellenek.


A rendes hagyományos módszerrel készült oltásokkal meg az a baj, hogy azzal, hogy ennyire védekezünk ellene, csak azt érjük el, hogy tovább fog mutálódni, mert szaporodni próbál és az ellenszer, mint legyengített vírus, előbb utóbb nem fog semmit sem érni a tovább mútálódott vírus ellen.

2021. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
10%
#13 Én a hozzád hasonló buta emberektől félek. Nem baj hogy sötét vagy, de legalább ne dicsekednél vele.
2021. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!