Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ember 1971-ből illetve...

Ha egy ember 1971-ből illetve 2001-ből 2021-be utazna időgéppel, akkor mennyire számítana neki sci-finek a mai technológia és úgy a mostani világ?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

A 2001-es hamar átlátná a helyzetet, mondjuk akkor már internet is volt, mobiltelefon is, onnan már csak egy lépés ezt a kettőt kombinálni, szóval annyira nem lenne zavarban. Lehet, úgy érezné, hogy ez azért már túlzás, de alapvetően feltalálása magát.


Az 1971-es már azon meglepődne, hogy mi az a bankkártya. Csak ámulna és bámulna.

2021. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem gyorsan feltalálná magát, hiszen van egy időgépe is, ergo ha az időgéphez ért, akkor van technológia érzéke, és gyorsan rájön a 2021-es technológia kütyük használatára.


Én technológia mániás vagyok, de pl. én nem tudom, hogy egy időgépet, hogy értenék meg, mert azért szerintem nem csak az idő beállítása a lényeg egy ilyen gépnél, szóval lehet nem lenne lehetetlen megértenem, de nem is öt perc alatt érteném meg tippem szerint, vagy ki tudja soha nem találkoztam még időgéppel csak technológiai kütyükkel.

2021. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

A '71-ből jövőt azért elég sokk kultúrsokk érné, főleg amit a távközlés és az internet adott a mai társadalomnak.


2001 számomra szinte most volt, akkoriban másként néztek ki a telefonok, valamint az internet is sokkal kezdetlegesebb volt, de kb. ennyi az igazán nagy különbség.

2021. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

#3

Még annyit, hogy lehet, hogy azon döbbenne meg a legjobban a '71-es, hogy nincsenek még repülő autók. :D


Mert ha megnézzük, ami számára húsz évvel azelőtt volt (1951), amikor még sugárhajtóműves repülőgépek sem igazán terjedtek el, '69-ben pedig már leszálltak a Holdra. Óriási technikai változások zajlottak akkoriban, amelyek sokkal látványosabbak voltak, mint a mostaniak.

2021. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Én a kilencvenes években voltam gyerek. Akkoriban adták új gyártású meseként a Jetson családot, akik a jövőben, az űrkorszakban éltek, kb úgy, mint Mz/X, és mindenféle lehetetlen, sci-fi-be illő berendezés vette őket körül.

Még egyszer mondom, ez volt a '90-es évek közepe táján.

Pár hónapja véletlenül ráakadtam a neten, és mivel gyerekként nagyon szerettem, megnéztem belőle pár részt.

Valahol megdöbbentő volt látni, hogy az akkoriban távoli tudományos fantasztikumnak szánt ketyeréik nagy része mára a hétköznapi valóságunk megszokott részévé vált, alig 25 év leforgása alatt. Szóval, a válaszom nagyon, egyértelműen.

2021. máj. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha csak pl.: a 4-es metrót látná, egyből abban érezné magát.
2021. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%

2001-hez képest azért olyan hű de nagy változás nincs, csak okosabbak és fejlettebbek a kütyük, szebbek a grafikák, stb.

Ez pl 2004-es: [link]


1971-ben még nem éltem, arról nem tudok nyilatkozni.


Amúgy sok most élő (leginkább idősebb) ember se tudja mi fán terem a banki fizetés vagy az internet, szóval még feltűnő se lenne egy ilyen időutazó.

2021. máj. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapám (idén januárban lett volna 100 éves) valószínűleg villámgyorsan kiképezné magát valami youtubernek vagy hasonlónak. Világéletében a fotózás, filmezés volt a hobbija, még emlékszem rá, micsoda örömmel töltötte el, amikor elterjedt a videomagnó, a videokamerák. Le sem lehetne szedni a netről ezek miatt, nagyanyám meg világgá menne, hogy minden pénzt videós programokra költene...

Én a magam részéről inkább visszefaleé szeretnék menni, van jó néhány kor, ahol körülnéznék egy kicsit és kérdezgetnék a felmenőimtől/ről, megnézném, hogyan éltek.

Tekintve, hogy én is éltem már 71-ben és 2001-ben is (elég sokan vannak így), nem tudom, hogy a hirtelen váltáshoz mi szólnék. Mivel én átéltem az fejlődés menetét, nem tudom elképzelni, hogy meglepődnék. Elég sok sci-fi volt régen is, valószínűleg nyugtáznám, hogy hát igen, erre emlékszem, az Orion űrhajóban is volt valami ilyen, meg könyvben is olvastam hasonlókról.

Egyébként ahogy fentebb is írta valaki: ha 1971-ből időgéppel érkezne az illető, akkor elvileg sokkal fejletteb szinten állna, mint a most élő emberek, hiszen az időgépet még eddig nem sikerült megalkotni (legalábbis még pletykaszinten sem hallottam róla). Emiatt nem hinném, hogy különösebb sokk lenne a tevhnikai fejlődés. Az emberi természet változása viszont már sokkal ijesztőbb lehet. Sajnos nem jó irányba változott.

2021. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!