Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feministák miért beszélnek...

A feministák miért beszélnek minden nő nevében?

Figyelt kérdés

Megyfigyeltem, hogy feminizmus-kritikus posztoknál vagy cikkeknél (legutóbb Puzsérnál) rögtön megjelenik pár feminista és - sokszor érvek helyett - azzal jönnek, hogy az adott beszéd gyűlöletbeszéd és rontja a nők helyzetét.

Milyen alapon beszélnek az összes nő nevében? Nem végeztem ugyan közvélemény-kutatást (persze ők sem), de a környezetemben nem egy nő van, aki legfeljebb csak minimálisan osztja a nézeteiket (pl. az egyenlő házimunka terén, amit magam is osztok), máskülönben viszont túl erőszakosnak, agresszívnek, kissé talán együgyűnek ítéli őket, akikkel nem lehet azonosulni.

Miért nem alapítanak mondjuk egy pártot, hogy megmérjük egy választáson, hogy valójában mekkora a társadalmi támogatottságuk? Mert így nem sok létjogosultsága van annak, hogy egyből minden nőre hivatkoznak mint elégedetlen tömegre.



2021. máj. 10. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A Ferencváros-szurkolók miért mondják azt, hogy ők a Ferencváros...?
2021. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
#1 A focidrukkereket ne keverjük ide, ők az emberi faj söpredéke.
2021. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#2 Szívemből szóltál... :D


Viszont a kérdéshez tartozik. A szerényebb értelmi képességekkel rendelkező embertársaink szeretik "kategorizálni" magukat, és azt a csoportot egy homogén masszaként kezelni. Automatikusan úgy kezdenek beszélni benne az egyének, mintha mindenkire vonatkozna. Egyszerűsíteniük kell a dolgokat, mert ők maguk is egyszerűek, így tudják értelmezni, a maguk szintjén csak.

2021. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Szoktam mondani, hogy mint feminista nyilatkozom, de ez nem jelenti azt, hogy minden nő, vagy minden feminista nevében. Más feministákkal sem értek mindenben egyet.


Engem az ilyen Kiskegyed nők idegesítenek, mikor mondják, hogy "mi nők már csak ilyenek vagyunk".

2021. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Mindig egyszerűbb a "tömeg" álláspontjaként tálalni a sajátodat, ezzel legitimálva és érvényesebbként láttatva, mint amilyen valójában. De szerintem ez nem kifejezetten a feministákra jellemző, annyi helyen lehet ezzel találkozni, hogy fel sem tudnám sorolni (ld. Orbán folyamatosan a nemzet, az összes magyar nevében beszél stb.). Lehet, hogy nagyon beakadt nálad ez a feminista vonal és ott is a hibát keresed, ahol nem feltétlenül kéne, legalábbis szerintem messze nem ez velük a legnagyobb baj. :D
2021. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5: ezzel egyetértek, szerintem is a legitimáció van mögötte, amit kb. a semmiből merítenek hozzá, ezért sem merik megméretni.

Orbán annyiban más, hogy amikor pl. választáskor azt mondta, hogy "győztek a magyarok", szándékosan provokálni akarta az ellentábort. Féreg mondás volt, de őt legalább ténylegesen megválasztották, volt valami társadalmi felhatalmazása. Feministákat viszont sehol nem választott meg senki, mégis a teljes női nem nevében pofáznak.

Azt nem tudom mire mondod, hogy "beakadt" nálam ez a vonal, felmerült bennem, kiírtam, ennyi.

2021. máj. 10. 23:21
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem azt mondják hogy minden nő osztja a véleményüket, hiszen az nem lenne igaz, ezzel pedig a feministák szerintem jobban tisztában vannak mint sok férfi. Ugye sokat megy az értetlenkedés, hogy "ha a nők emancipációt meg feminizmust akarnak, akkor miért kell nekem kinyitnom az ajtót nekik???? miért nekem kell kezdeményeznem a szexet?? ha akkora egyenlőséget akarnak, akkor miért nem verhetek a képükbe akkorát, hogy a fal adja a másikat?? ?" - miközben ugye a legtöbb nő nem is feminista, csak szeretné élni az életét.

Amit mondanak az az, hogy minden egyes nő politikai nézettől, társadalmi osztálytól, rassztól és szexualitástól függetlenül ugyanabban a nőket oldalborda számba vevő világban él, és nagyrészt ugyanazokkal a problémákkal kell szembenézniük. Ez pedig igaz, és ezen az alapon lehet beszélni "a Nők"ről.

2021. máj. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7: most elsősorban arra gondoltam, hogy a retorikájukban minden ellenvéleményt azzal próbálnak negligálni, hogy az a "nőket" úgy teljes egészében sérti, illetve lehetetleníti el.

Tehát kizárólag a femináci agybajnak címzett kritika máris a nők egészét ért kritika.

Itt egy komment egy feminácitól:

"A követőid kommentjeiből gyönyörűen visszaszűrődik, hogy az a hangnem, ahogy te másokat kezelsz, az generalizalva normalizalodik a nőkkel szemben (és egyébként a férfiakkal szemben is, hátha ez jobban megerint), és nem győznek itt az emberek pinázni, meg női vezetőkről és úgy általában a nőkről fröcsögni."

A cikkíró a faminizmus mai formáját kritizálta, de a femináci mindjárt úgy fordítja ki, mintha máris a nők egészére vonatkozott volna, vagy lett volna hatással.

2021. máj. 11. 01:35
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Ha jobban megfigyeled, a feministák végtelenül egoisták, agresszívak, hatalomra vágyók. Mindez végtelen kisebbrendűségi komplexusból fakad, és megragadnak minden olyat, ami a baromságaikat igazolja.

"nők" - gondolják, az egész halmaz áll az elméleteik mögött.

Rengeteg csalódást lehet megfigyelni, amikor sok nőnek a haja az égnek áll, amikor az ideológiáikról elmélkednek a feministák.

Megkockáztatom, egy átlag nő a feministák 80% elméletükkel nem ért egyet.

Vannak teljesen logikus vélekedéseik, pl házimunka, fizetés, de amikor a párkapcsolatok, meg a férfiak jönnek elő.....na ott bukik ki jópár feminista szexuális hovatartozása is.

Jórészük leszbikus.

Talán ez a magyarázat a férfigyűlöletükre is.

2021. máj. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de lehet félreértés is. Én pl. feminista nő vagyok, mindig azzal kezdem a mondandóm, hogy nem tudok és nem is akarok mások nevében nyilatkozni, csak a saját egyszemélyes véleményemet tudom elmondani/leírni, és hihetetlen hogy ezután milyen sokan kötnek belém, hogy MÉ BESZÉSZ MINDEN NŐ NEVÉBE.... Engem inkább ez zavar, és így könnyen látják úgy sokan hogy mindenki nevében beszélek, ha egyszerűen ignorálják a mondandóm egy részét. :(
2021. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!