Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy feministával miért jobb...

Egy feministával miért jobb együtt élni férfiként, mint egy "hagyományos" értékrendű nővel?

Figyelt kérdés

A feminizmus megpróbálja megteremteni az új "modern", "21-ik századi" nőtípust, aki erős, független, önálló és mindig a jó döntést hozza. Eközben megpróbálja beállítani az eddigi, hagyományos felfogást és értékrendet úgy, mint kizsákmányolás, elnyomás, rabszolgatartás stb.

Az én anyukám, mamám még nem úgy élték meg a női szerepüket mint elnyomást, főleg, hogy nem kellett kemény fizikai munkát végezniük mint pl. nagyapámnak az ózdi szénbányában, illetve katonának sem sorozták be őket soha, hogy a fronton dögöljenek meg a hazáért és családjukért. A konyhai munkával, de leginkább gyermeknevelést illető feladatokkal kapcsolatban nem a kizsákmányolás volt a megélésük, hanem a biztonságérzet, az otthon melege és a hálával vegyes aggodalom a férfi felé, aki épp az életét teszi kockára akár csak a munkahelyén is nap mint nap, mert ha maradunk a bánya példánál, elég gyakran otthagyhata egy melós a fogát egy omlás alkalmával. Mai napig egyébként a veszélyes munkák 96%-át férfiak végzik.

Lényeg, hogy ma, amikor a keményen dolgozó, sok esetben túlórázó férfit (és itt mindegy, hogy válallkozó, vagy minimálbérért rohadó valaki) egy feminista részéről az várja otthon, hogy miért nem segít este 8-kor hullafáradtan még a házimunkában is, akkor miért ne válassszon egy olyan nőt, akit türelmesebb, áldozatkészebb vele szemben, és nem megy rá még a párkapcsolata is arra, hogy a kötelességét teljesítve a mindennapi kenyeret próbálja előteremteni?

Miért válasszon egy férfi egy öntudatos, akaratos feministát, akinek csak követelései vannak, miért ne spórolja meg magának ezt a hajcihőt egy "egyszerűbb", szeretni tudó nővel, aki valódi partnere lehet a hétköznapokban?



2021. máj. 9. 12:51
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%

Tudom lesz itt lepontozás, de ha ezt akérdést a felnőtt kapcsolatok rovatba írtad volna ki, 20 perc alatt már kétoldalnyi válasz jött volna,olyan femináci különítmény van ott.

Egyszer írt az egyik ilyen feminista nő privit, mikor kérdeztem valami olyat, ami sértette a feminista nőket, de csak véletlen volt, hogy figyeljem meg, körbehívja az ismerőseit, és nézzem meg milyen válaszok jönnek majd a kérdésemre.fél óra és mint a hangyaboly,úgy ellepték a kérdésem a feminista nők.

Egymást felpontozták, írhattak akármilyen baromságot, aki nem úgy írt, ahogy akarták volna azt 0-ra lepontozták.

Kb így lesz most is.

2021. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
55%
Na, még egy okoska aki nincs tisztában a feminizmus szó jelentésével. Gratulálok.
2021. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
1: itt nagyon túltengenek, tudom. Épp ezért ez a legjbob platform erre, hogy ütköztessük az álláspontjainkat. Már nyomják is rád a disst, mondjuk az enyémre nem tudják, ez nyilván fájdalmat okoz nekik. Ehelyett viszont leszek nőgyűlölő, incel stb., mert ilyenkor ez szokott jönni.
2021. máj. 9. 13:03
 4/35 A kérdező kommentje:
2: tisztázzuk kérlek.
2021. máj. 9. 13:03
 5/35 anonim ***** válasza:
66%
Majd, ha nem az asszonyka is 12 óra meló után esik haza, akkor lehet így. Addig meg a ruha nem mossa ki magát, az alapanyag nem repül magától haza, az étel nem készül el varázsütésre, az edények nem mossák el magukat, és nem takarítanak ki az egérkék meg a kismadarak, mint a disney mesékben. És amíg én is ugyanúgy eljárok dolgozni, addig be lehet fogni és megemelni a sejhajt otthon a férfi embernek is, mert ő is fogyaszt, ő is koszol, érte is van. Ha nem tetszik, akkor lehet terteni az anyagi és érzelmi biztonságot, és lesz csillivilli otthon, kötényt kötő háziasszony, meg frissen sült süti.
2021. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
5: és veled kellene tudni boldog pákapcsolatban együtt élni?
2021. máj. 9. 13:14
 7/35 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy a fent leírtak nagyrésze ferdítés. (Férfiként írom, még mielőtt bárki lefeministáz)

Nekem nagymamám és nagypapám is öntödében dolgozott, ami nem épp kellemes/egészséges/könnyű munka (a bányánál még jobb, de ez szinte mindenre igaz), utána nagymamám takarított főzött, gyerekekkel foglalkozott stb, nagypapám meg ház körüli dolgokat csinálta. Mindenki azt csinálta amit tudott.

A terhesség, szülés, szoptatás közben lejátszódó biokémiai folyamatok miatt az anyának kell a gyerekkel lennie kiskorában, szóval ez a feladat fix, de összességében úgy kell a feladatokat beosztani, hogy mindenkét fél ugyanannyit dolgozzon.

A mai világban elvárás, hogy a férfi és nő is dolgozzon, úgyhogy nem fair elvárni, hogy a nő kiszolgálja az "urát" munka után. Persze, ha a férfi sokkal keményebb munkát végez, akkor jogos azt elvárás, hogy ne ő csinálja a házimunkát (pl szénbányász férfi és könyvtáros nő esetén). Viszont ha mindkét fél könyvelőként dolgozik, akkor az a korrekt, ha otthon is ugyanúgy kiveszik a részüket a feladatokból.

Szóval, amíg egy feminista elvárásai addig terjednek, amit leírtam, addig azt támogatom. (Párkapcsolat arról szól, hogy szereted a másikat, úgyhogy nem azt akarod, hogy rabszolgaként kiszolgáljon)

2021. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, de gyanítom, hogy a férfiak a szerelmes időszakban tojnak az elvekre, ha bejön a nő külseje, akkor lehet akármi, egy ideig az van amit a nő diktál.

Aztán a problémák később jönnek elő, amikor korog a gyomor, de mindennap rendelni drága, a gyerek szendvicsen és túrórudin él az óvodai/iskolai menzakaja mellett, fut a lakás, vagy a nagyszülők hordják az ételt, hogy lötyögjön valami meleg is a gyomorban.

Kezdődnek a veszekedések, "te is főzhetsz, nem vagyok a csicskád, stb" A csaj máris nem olyan vonzó, a lyuka is megszokott, jön a válás, ahogy a hazai kapcsolatok 80%-ában tapasztalható. Mindegy, hogy házasság vagy csak kapcsolat.


Én úgy gondolom, hogy a háztartás annak a dolga - nemtől függetlenül - aki otthon van. És miután az esetek nagy részében ez a nő, ez esetben a nőé.

2021. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
52%
Neked nem kell tudni. A férjem meg igazi férfi, akinek nem csak egy takarítógep/szexbaba kell.
2021. máj. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
42%

Én ha épp unatkozom, férfiként nézegetek feminista oldalakat, ha épp utálni van kedvem a nőket.

Azt a tömény férfigyűlöletet ami ott megy, nem egyszerű.

De mivel már sikerült szétválasztanom a mai, modern feministákat, meg az átlag nőket, eljutottam oda, hogy ezeknek a feminista nőknek nem sok közük van a normál nőkhöz.

Ezek vagy biszex, vagy full leszbikusok, vagy valami nagyon komoly pszichés probléma van a háttérben.

Létezik ez az androfóbia is, mint olyan, szóval van egy pár nőfajta, aki magtalálja a táptalajt az önigazoláshoz, hogy oké, én mindent jól csinálok, mindenki más, de főleg a férfiak a hülyék.

2021. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!