Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Büszke lenne most Rád a...

Büszke lenne most Rád a kiskori éned?

Figyelt kérdés
Pozitív csalódás lennél vagy sem?

2021. máj. 10. 22:40
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Összetett a dolog. Az elért sikereimre (C1 angolból 17 évesen, jogsi, legjobban vágyott egyetem, tanulmányi eredmények) biztosan büszke lenne a kiskori énem, viszont egyes tulajdonságaimra nem éppen. Nem vagyok elég határozott, elég bátor, magamért sem igazán tudok mindig kiállni.. valamint kicsit úgy érzem, hogy mostanában mintha takarékon lennék, csak céltalanul létezem és a tetejében nem használom ki kellően a tehetségem.
2021. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

#21

Szép az, amit elértél, dicséretes!


Fontos a teljesítmény, de úgy gondolom, hogy nem ez határozza meg a személyiségünket. Sok mindent nem tudunk könyvekből megtanulni, mivel vannak dolgok, amikről nem írnak és olyan eszközöket, szavakat kell megragadni, amik számunkra is ismeretlenek lehetnek. (pl.: bántalmazásnál, konferencia, improvizálás...)

Ha van egy célunk, az is nagyszerű, mivel tudjuk merre, de képben kell lenni magunkkal, hogy ezen úton se a terheinket, fájdalmainkat cipeljük évről-évre. Meg kell bocsájtanunk másoknak és magunknak, bármennyire is kellemetlen az egónknak.

Ha valamit igazán el szeretnél érni, akkor meg fogod szerezni azt, akár egy olyan úton, ami számodra se volt addig világos, de ehhez le kell tisztáznod önmagadban a dolgokat.


Megjegyzésként leírom, hogy én hogy gondolom: Jézus eljött, elhordozta a gondjainkat, fájdalmainkat, betegségeinket, átkainkat... Megváltott. Aki hisz Őbenne, figyel rá, annak pedig teljesen másképpen tárul elé minden. Vagy legalábbis mióta élő keresztény lettem, azóta vagyok képes eltekinteni azoktól, amik mindeddig bántóak voltak és megtanultam ezeket kezelni. Sokkal jobban tisztában vagyok magammal, a környezetemmel és van értelme annak, amit csinálok.



(Aki esetleg nem értene velem egyet, azt megkérném, hogy ne jöjjön elő az elméleteivel. Leírtam a gondolatomat, mint akárki más. Köszönöm.)

2021. máj. 12. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!