Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha este nehezen tudtok elaludn...

Ha este nehezen tudtok elaludni, szoktatok kiskori emlékeket visszajátszani a fejetekben, amikben Anya gondoskodik rólatok, hogy álmosítsátok magatokat?

Figyelt kérdés

Van pár emlékem 2-3 éves koromból, ahogy Anya megfürdet, beolajoz, bepelenkáz estére, majd összebújva alszunk.


Általában ha egy ideig ezeket játszom vissza a fejemben, olyan lesz, mint az ASMR videók, vagy mintha bevettem volna egy altatót, és nemsokára elalszom.



2018. dec. 12. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs szükségem semmiféle altatóra, általában pár perc alatt elalszom minden nélkül. Ha nehezen alszom el, akkor inkább felkelek és csinálok valamit, aztán megpróbálom késpőbb, vagy le se fekszem aznap. Nekem egyetlen jó emlékem sincs gyerekkoromból, szerintem ha bármelyiket is visszaidézném lefekvés előtt, akkor egy hétig nem aludnék.
2018. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Hát én kb. az 5 éves korom előtti időkből semmire sem emlékszem, tehát nem.
2018. dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Dehogy
2018. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Mivel fáradt vagyok, nem esik nehezemre az elalvás, ha nagy ritkán nem megy, akkor a leendő páromról és a találkozásunkról (meg egyéb huncutságokról) szoktam fantáziálni. :) A gyerekkoromat hagyom békén, azt már feldolgoztam.
2018. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Néha igen :) Sajnos kevés emlékem van már kiskoromból.De arra emlékszem, mikor anyu kivett akádból, belecsavart egy óriási fürdőlepedőbe és egy mondóka kiséretében meghintáztatott atörülközöben, aztán apuha ágyra dobott.Rettentően mulatságos volt ez a kis esti játék nekem, főleg miközben a törcsibe csonagolva az ágyra repültem.Meg emlékszem miket énekelt esti készülődés közben, meg ami altató versikéket mondott gyakran, néha ezekre az emlékekre gondolok elalvás előtt és megnyugtató.Bár hamarabb nem alszom el tőle, elég rossz alvó vagyok.

Mai napig szoktam néha gyerekverseket, meséket is olvasni magamnak, mert azokat is szeretem.

Én attól alszom be általában, ha olvasok.Mindegy mit, könyvet, vagy telón valamit, attól gyakran nagyon elálmosodok.


44/N

2018. dec. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sosem merült ez fel bennem. Nincs is ilyen altatásos-fürdetéses emlékem. Játékról, állatokról, szomszédgyerekekről, szüleim viselkedéséről, a húgom pocakon belüli és kívüli életéről van csak ilyen korai (3-4 éves kor) emlékem.

Nagyon nehezen alszom el. A párom 9-kor, 2 perc alatt elalszik, én meg onnan kezdve minimum éjfélig hallgatom a szuszogást és irigylem, hogy ilyen jól tud aludni. :D Ha már úgysem megy az alvás, a fennmaradó időben online kurzusokat szoktam hallgatni. 120 percnyi angolnyelvű, de indiai és kínai akcentussal előadott orvostudomány témájú kurzus meghallgatása után garantáltan elalszik az ember. :'D

2018. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!