Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van tele ez a weboldal...

Miért van tele ez a weboldal a lentiekhez hasonló, torz világnézetű tagokkal? (Akinek nem inge, ne vegye magára.)

Figyelt kérdés

Gondolok itt például arra, hogy:

- Sokan szélsőségesen neoliberálisok, és ebből (vagy egyéb, beteges okokból kifolyólag) következik az, hogy védik a cigánybűnözőket, illetve az illegális migránsokat.

- Egyetértenek az LMBTQ-s, illetve Genderes ideológiákkal.

- Maszk,- és oltásellenesek, vagy egyenesen vírustagadók.


2021. máj. 10. 23:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Én eggyel sem találkoztam a fentiek közül. Látogass meg más kategóriákat is.
2021. máj. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló,


Az egész weboldalra értettem.

2021. máj. 10. 23:53
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

A maszk és oltásellenesség hirdetése nem lehetne vita tárgya, és nem szabadna, hogy megtörténjen, ugyanakkor ezt rosszul teszed, ha politikai nézetekkel azonosítod, ugyanis ez egész egyszerűen nem igaz, akkor sem, ha ezt állítják. Nézz meg egy baloldali médiumot, mindenhol ugyanarról lesz szó, hogy az emberek oltassák magukat, hordjanak maszkot, fontos a védekezés, stb.


A másik két kérdésben pedig azt gondolom, így, két sor erejéig is sok olyan témát említettél egymás mellett, amiket nem lehet egy kalap alá venni, és együtt kezelni.

Vannak árnyalatok, vannak szempontok. Ezeknek a figyelmen kívül hagyása akár liberális, akár konzervatív oldalról szélsőséges gondolkozáshoz vezet, és egyformán káros.

2021. máj. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Második válaszoló,

Igazad van. Szándékosan írtam nagy vonalakban le mindezt, nem volt kedvem részletezni.

2021. máj. 11. 00:02
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként, hogy a kérdésedre is válszoljak (bár közvetve már meg is tettem), azért lehet ennyire szélsőséges véleményekkel találkozni, mert az emberek többsége egyrészt információhiánnyal küzd,

másrészt nem tud különbséget tenni hiteles és hiteltelen információk között,

harmadrészt nem gondolkozik és mérlegel önállóan, hanem kritika nélkül azt az egyoldalú álláspontot vallja magáénak, amit az általa preferált hivalatos médiumokból vagy nem hivatalos youtube-csatorákból (gondolok itt a vírustagadókra) készen kap.

negyedrészt nincs annak az intelligencia szintnek a birtokában, ami alkalmassá tenné az árnyalt gondolkodásra

ötödrészt szélsőségessé vált a gondolkodása egy olyan világban, ami maga is egyre szélsőségesebbé és irreálisabbá válik, akár a jobb, akár a bal oldali filozófiát tekintjük, és nem is hazai, hanem világméretekről beszélek

2021. máj. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
és hatodrészt, vannak olyanok, nem is kevesen, akik egyszerűen annyira buták, hogy még ha készen kapott, korrekt információhoz jutnak, azt sem képesek torzítás nélkül megérteni és befogadni, hanem valamit megértenek belőle, ami számukra felfogható, a többit pedig figyelmen kívül hagyják, és a felfogott töredék alapján alakítanak ki egy torz véleményt.
2021. máj. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem sokkal rosszabbak ezektől a keménymag kamukérdezők, kamu válaszolók akik alapból kitalált kérdésekkel meg ugyanazzal a lemezzel jönnek nap mint nap.
2021. máj. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

23:59, 0:12, 0:18

Abszolút egyetértek a válaszaid tartalmával.

2021. máj. 11. 00:22
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

Ennek örülök (mármint nem annak, hogy egyetértesz velem, hanem hogy ezek szerint Te sem vagy a szélsőségek híve, bármelyik oldalról

(a kérdésed alapján nem erre számítottam, bevallom)

2021. máj. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

00:28

Próbálom az úgynevezett arany középutat követni, bár hajlamos vagyok kibillenni jobboldalra. Vannak bizonyos kérdések, témakörök, amelyek bizonyos megvilágításban valóban máshogy tűnnek, de ugyanakkor eléggé szilárd alapjuk is van.

2021. máj. 11. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!