Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan weboldal, ahol az...

Van olyan weboldal, ahol az élet iskolájáról lehet tanulni és a legfontosabb (jogi) kérdésekre lehet választ kapni?

Figyelt kérdés

Nemrég megbüntettek, de van egy kiskapu amivel ki lehet kerülni a bírságot. El se tudtam volna ezt képzelni és szeretnék tudni az összes ilyen kiskapuról. Meg arról, hogy más hogy éli sikeresen az életét illetve hogyan ne ba***anak át sose. Hogy mindig tudjam mit és hogyan kell dönteni és választani. Mik a lehetőségeim és hol tudnék jövedelmező kapcsolatokra szert tenni. Elveszettnek, tájékozatlannak és életképtelennek tartom magamat. Tudom, hogy a gyk nagyjából ilyen oldal, de itt is kérdésekre kapok választ és nem tudom áttekinteni az összes fontos dolgot, ami "kiskaput" jelent az életben és tudomásom sincs róla.


Most jelenleg például azon agyalok, hogy 2 hónapja beteg édesanyám hogyan kaphatna valami anyagi vagy bármilyen támogatást, hiszen több orvos is azt mondta, hogy semmi baja mégis iszonyatosan remeg a keze és ugrál a vérnyomása. Ergo munkaképtelen, miközben a háziorvos már nem akarja táppénzre sem kiírni, mert szerinte nem beteg, a munkahelyén pedig nem akarnak felmondani neki, hogy ne fizessenek végkielégítést. És annyi ilyen dolog van, aminek a jogi hátteréről gőzöm sincs és sajnos a szüleim is iszonyatosan tájékozatlanok és halálra dolgozzák magukat, mert ők se tudtak jó döntéseket hozni.


Vagy például ott vannak az Angliába kiköltöző (ci****) emberkék, akik a szociális hálót kihasználva onnan is kaptak egy csomó pénzt ilyen olyan jogcímen és Magyarországról is. Vagy hallottam olyanról is, akinek a fia külföldön él és nyugdíját 2 országból is megkapja. Az ilyenek honnan értesülnek az ilyen lehetőségekről? Én is szeretnék ilyen cselszövő és életképes lenni!



2019. ápr. 26. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok ilyen weboldalról, de ha lenne is, biztosan egy prémium szolgáltatás lenne (ugyanis a hasznos információk általában pénzbe kerülnek).


Amit tudsz tenni az az, hogy mindig az érintett témával kapcsolatban több forrásnál érdeklődsz. Például a jogi dolgoknak van egy fóruma, ahol érdeklődhetsz ingyen tanácsért. (mielőtt megkérded ezt honnan tudom, én is teljesen véletlenül találtam anno).


Szóval az a lényeg, hogy az információ hatalom. De az információk begyűjtése életképességet kíván.

2019. ápr. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2: Na, köszi. Valami ilyesmire gondoltam. És akkor ez olyan jellegű kérdésfeltevős oldal, mint a gyakori kérdések?


#1: Lehet nem értetted jól a kérdésemet. Nem személyes life-coach-ra meg ilyenekre gondoltam, hanem közösségi szerveződésű blog-okra, fórumokra, karitatív csoportokra.

Pl. a határátkelő oldal is egy nagyszerű, hasznos és teljesen elérhető oldal a külföldi munkavállalóknak. Nem szoktam olvasgatni (mert még nem tervezek kimenni), de első blikkre is látszik, hogy hasznos dolgokról írnak benne: [link]


És biztos vagyok benne, hogy vannak hasonló oldalak/blogok/fórumok, ahol hasznos gazdasági/életvezetési/karrier dolgokról lehet informálódni. A 444-en a cikkek alatti hozzászólásokat szoktam még olvasni, mert az olvasóközönsége kivétel nélkül diplomás, talpraesett értelmiségiekből áll, akik jól látják a világot, sok tapasztalatuk van a magyar közegről és számos hasznos dolgot olvastam már ott is, amit kifejtettek.

2019. ápr. 27. 12:23
 4/4 anonim ***** válasza:

"A 444-en a cikkek alatti hozzászólásokat szoktam még olvasni, mert az olvasóközönsége kivétel nélkül diplomás, talpraesett értelmiségiekből áll, akik jól látják a világot"


Azért nem kivétel nélkül, és ott is vannak elborult elmék, de valóban sokkal nívósabb szintet képvisel, mint pl. a GYK.

2019. ápr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!