Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy autista...

Lehetséges, hogy autista vagyok de nem vették észre eddig?

Figyelt kérdés

Rosszul vagyok ha hozzámérnek még ruhán keresztül is (egyetlen egy embernél nem zavart eddig de hozzá nagyon vonzódtam),nem szeretek beszélni és nehezen fejezem ki magam, nem eszek emberek társaságában csak ha muszáj mert idegesít minden rágás, nyelés hang, ragaszkodom a napi rutinhoz (ha valami felborítja nagyon kiborulok). Hozzám relatíve közel álló személyeket sem ölelgetek puszilgatok soha, soha nem volt párkapcsolatom, soha nem csókolóztam pedig lett volna lehetőség rá. Napokat, heteket tudok anélkül eltölteni, hogy beszélgetnék másokkal, nem igazán szoktak hiányozni az emberek. A legtöbbször az a visszajelzés, hogy furcsa vagyok, soha nem igazán tudok sehova beilleszkedni, de amúgy kifejezetten nem utálnak soha csak nagyon furcsának találnak és nem tudnak mit kezdeni velem szerintem.

Két pszichológusnál jártam eddig, az első nem említette, hogy szerinte az lennék, a másodiknál kerek perec rákérdeztem és azt mondta, hogy nem. Viszont úgy tudom a nőknél nem igazán szokták észrevenni mert jól eltudják játszani, hogy “normálisak”. Szerintetek lehetséges, hogy 23 év alatt ez nem derült ki?



2021. máj. 12. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Nem vagy autista, max. önérzetes.
2021. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Aspergeres talán
2021. máj. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kulcs a gyerekkorodban van.Ha már óvódás korod óta beilleszkedési problémáid vannak akkor igen, fenn áll a gyanú ugyanis az emberek az Aspergerrel születnek.

Amúgy én is azt hittem hogy az vagyok de Paranoid személyiségzavarral diagnosztikáltak.

2021. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Simán előfordulhat. A magyar eü ritka primitív, minimum 20 évvel le van maradva. Alig van értékelhető szaktudású orvos, az is nagyrészt arab bevándorló, aki itt tanult, majd beházasodott. A pszichiátria különösen gyenge az országban. Nem egy felnőtt korban diagnosztizált autistát ismerek. Ami nincs benne a 100 éves tankönyvekben, az a magyar orvoson már kifog. Saját tapasztalat. És nemcsak egy betegséggel kapcsolatban. Ha az orvosokon múlott volna, már nem élnék. Pedig magán budainál is voltam már.
2021. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!