Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges-e a következő...

Lehetséges-e a következő dolog? (Lentebb)

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom a valódi "én" az az a "valami" ami gondolkodik (agy,lélek..stb) szóval nem tartom a kezeimet, lábaimat stb "én"-nek ,hanem maximum azok az enyémeim, de nem "én" vagyok. Sokan ezzel szembe mennek és azt mondják... azok is ugyan úgy "én" vagyok és nem csak az enyém.. De akkor,hogy lehet az , hogy valami ami "én" vagyok nem képes azt csinálni amit én akarok? (pl:gyorsabb regenalodas vagy akár az,hogy miért nem érzem a csontjaimat a véráramlást vagy akár a szívemet manipulálni miként dobogjon stb) nem veszem azt be hogy "nem vagyunk elég fejlettek vagy intelligensek" dumát. Valami erősebb választ szeretnek kapni vagy útba igazítást.

2018. szept. 3. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van valahogy. Személy vagy. Van tested és én/öntudatod. Szellemed/lelked vagy ki hogyan hívja. És többféleképpen is szokták ezeket csoportosítani. Van az ego, a tudatalatti, a felettes én, annyi mindent kitaláltak már, de pontosan nem tudjuk hogy vagyunk összerakva. Sajnos van rá egy idézetem is:

Fodor Ákos: Vallomás

Mint a gépeket:

önmagamat sem értem,

csupán használom.

2018. szept. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az énedet a társadalomtól kaptad, a testedet a szüleidtől. A tudatod képes megfigyelni a gondolataidat, ez a figyelő lény vagy.

Az agy irányít sok mindent, légzést, szívverést. Szerencsére, mert elfeledkeznénk róla, és meghalnánk.


A jógik sokmindenre képesek a testükkel.

2018. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már nem csak a biológiát feszegeti, hanem a filozófiát is 😃


De alapvetően, amiket leírtál a (pl) részben, azok tudatalatti funkciók, az agy automatikusan küldi a jeleket a szívnek(vagy lehet nem is az agy, ennyire nem vagyok jó)

Aki kellően fejleszti, az képes lehet irányítani a szívdobogását. Ilyenek pl a palack nélkül merülő gyöngyhalászok. Percekig vissza tudják tartani a levegőt, és ehhez az is kell, hogy lelassuljon a szívverésük.

Mondjuk ilyenkor nem hiszem, hogy a szívüket irányítják közvetlenül, hanem inkább csak a tudatos részük segítségével elhitetik a tudatalattit, hogy olyan helyzetben van a test, amikor ritkaű szívverés kell.


Amúgy meg van egy belső kommjnikációnak nevezett dolog, amikor magaddal beszélsz. Ez érzéseid is külső dolgok. A tudatalattid a testeden keresztül az érzésekkel jelez, hogy hogyan állsz az ösztönös szükségleteiddel. Tehát amikor pozitív érzéseid vannak, azokat egy kielégített szükséglet okozza. Ha negatívak, akkor azt egy kielégítetlen. Minden érzésünk csak erre a szükségletes dologra vezethető vissza. Ösztönlények vagyunk, hiába 🙂

Asszertivitás szól erről a témáról.


Elme test lélek... valahol szétválnak mind. Vallásoknak is óriási teret adnak ezek.


A tudatos részünkkel vagyunk többek az állatoknál. Azaz mi dönthetünk úgy, hogy ösztönös érzéseink szükségleteink ellenére mást gondolunk és mást cselekszünk. Azaz éhségsztrájkolhatunk pl 😃

Viszont a közvetlen életfenntartó funkciókhoz nem férünk hozzá. Azaz a szívveréses példával élve közvetlenül nem, csak közvetetten. Vagy pl hiába tudjuk irányítani a légzést, ha azt visszatartjuk, akkor előbb-utóbb elájulunk az oxigénhiánytól, és akkor átveszi az irányítást a tudattalan rész, és újra lélegzünk 🙂

Tudatalattinknak szintén van egy egyszerűsítő funkciója. Egyrészt ezért nem emlékszel minden pillanatra, amit látsz-hallasz, mert már a befogadás során óriási szelektálást végzel önkénytelenül

2018. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És szóval ezért is van az, hogy a testedben lévő receptorok, amik jelzik az agynak a hőt, fájdalmat stb... csak akkor foglalkoztatja a tudatos részedet, ha a tudatalattid szűrője átengedi az információtartalmat, mert az adott pillanatban fontosnak értékeli azt.
2018. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BringaManó ***** válasza:

az agyad, lelked stb. (vagyis a "valódi éned") képes azt csinálni, amit te akarsz?... :-o

szerintem azoknak is alig vagy "ura", talán még annyira sem, mint a testednek.

2018. szept. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 3 év után se értem a dolgot :D
2021. nov. 17. 14:06
 7/9 BringaManó ***** válasza:

vigasztaljon, hogy nem vagy egyedül.

de amúgy elég jól lehet élni ezen megértés hiányában is, jó pár milliárd embernek megy – téged nagyon megvisel? három éve ezen kattogsz?... :-)

2021. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, csak most láttam, hogy volt ilyen kérdésem :D
2021. nov. 17. 14:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem egyértelmű dolog ez. Elég sok szemszögből lehet nézni... Tudósok sem értenek egyet benne, és akkor még ott van a sokezernyi vallás, akik mind mást mondanak... Szóval nincs egy jó válasz sehogyan sem. Vagyis de... mindenkinek lehet egy jó válasza magára, amiben hisz, vagy amit tudományosan alátámasztottnak vél.
2021. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!