Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem akar dolgozni és nincs pénze?

Nem akar dolgozni és nincs pénze?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm ugyan most dolgozik de időnként elkésik, felmond,stb.

Rendszeresen panaszkodik, hogy nincs pénze ,stb. 8 általánosa van és nem képes egy szakmunkást elvégezni, közben mondja, hogy ő majd pszichológus lesz meg ilyenek.


Miért próbál nagyzolni, ha az alapokat is képtelen elvégezni?


2021. máj. 12. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves? Milyen nemű? Milyen nemzetségű?
2021. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is van egy ilyen ismerősöm. Én úgy látom, hogy amíg anyuci mindent megtesz, hogy a kicsi fiacskája ne éhesen feküdjön le, addig ilyen is marad. Nem tudom, hogy a te is erősödhet támogatják-e, de a csöves életre előbb utóbb ráunna.
2021. máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nő, 24, magyar.
2021. máj. 12. 19:33
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
Sajna sokan nehezen fogadják el, hogy felnőttek és dolgozni kell. Nem azért mert akarod csinálni, hanem mert muszáj.
2021. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valahol lelki probléma is lehet, nekem legalábbis volt hasonló időszakom és akkor nagyon nem voltam rendben magammal és ez volt az alapja mindennek. Alapvetően nem voltam egy rossz képességű ember, szóval én voltam az akire azt mondták, hogy pl. jó az esze, szorgalmas, megbízható, jó tanuló, felelősségteljes és a tipikus "jókislány" stb., de közben nem voltam elég magabiztos, tudatos, erős személyiség, hanem inkább ellenkezőleg. Egy időben viszont volt az életemben egy "lejtő", amikor kb. ennek az ellenkezőjét éltem meg. Nagyon bizonytalan voltam, nem tudtam mit és hogyan kellene csinálnom, mi lenne a helyes döntés, el voltam veszve, depis voltam stb. és így nem ért semmiféle sikerélmény, valahogyan semmit nem sikerült a megszokott módon megoldanom, nem tudtam úgy teljesíteni stb. és ezt próbáltam úgy ellensúlyozni, hogy visszatekintettem a korábbi sikereimre, próbáltam erőt meríteni a vélt képességeimből, a korábbi dicséretekből és elismerésekből, célokat tűztem ki magamnak stb. Ezek néha nálam is átmentek nagyzolásba vagy akár irreális dolgok voltam, de akkor nem tűnt fel. Sokan lenéztek, bántottak, beszóltak stb., mert ők csak azt látták, hogy éppen nem csinálok semmit és akkor én voltam a lusta, az életképtelen stb., aki közben úgy beszél magáról mintha ő találta volna fel a spanyolviaszt... Én pedig csak szimplán így próbáltam magam megerősíteni és tudatosítani magamban, hogy én igenis egy értékes ember vagyok attól függetlenül, hogy most éppen egy ilyen időszakot élek át. Végül sikerült belőle kilábalni, de nem volt egyszerű.
2021. máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!