Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ételfutárok! Ti hogy csinálját...

Ételfutárok! Ti hogy csináljátok, hogy nem stresszeltek rá a késésekre?

Figyelt kérdés

Én tavaly Netpincéreztem kocsival, és többek között azért mondtam fel, mert annyira rástresszeltem arra, hogy olyan lehetetlen időket ad meg a rendszer, hogy képtelenség nem késni. Most párom kezdte el, és egyik nap mentem vele biciklivel, így is ugyanez a helyzet, nagyon minimális időt ad a rendszer a kiszállításra. De van Youtube-on egy Woltos srác, néha nézem a videóit, ott is ugyanez van, sokszor mondja, hogy eleve mínuszosan kapja meg a címet.

Szeretnék újra belevágni, mert egyébként tetszik a meló, meg jól lehet vele keresni, csak ismerem magamat, és tudom, hogy nagyon rosszul érzeném magamat az folyamatos késések miatt, mégha a megrendelők egyébként kedvesek is lennének.



2021. máj. 13. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Ki van találva. Nem cél, hogy jól érezd magad...
2021. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de akkor is irreálisan kevés időt adnak... Főleg, ha azt is belekalkulálod, hogy amíg elpakolod a kaját a táskába, beírod a címet a GPS-be, stb. Ha kocsival vagy, a parkolásról és a kiállásról nem is beszélve. Vagy amikor alapból úgy osztja, hogy eleve mínuszban vagy, bármit csinálsz is.
2021. máj. 13. 23:16
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
2# Ha bármi problémád van tudod a HR-t keresni és mivel rengeteg bug van a rendszerben így ha alá tudod támasztani azt amit állítasz megértőek és vissza soronak abba a csoportba ahove eredetileg tartoztál.
2021. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Így van. Eleve minusszal indulsz, hogy rád lehessen húzni mindent. Tényleg ki van találva a dolog, hogy csak annyit költsenek rád amennyit minimálisan szükséges, a többi mese.
2021. máj. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én woltozok, és mivel itt nincs shift foglalás (kevés kivétellel), így nem is tudom, hogy ér-e bármi hátrány a késések miatt. Nem is foglalkozom vele, mert autósként nem lehet csodát tenni, ha nullával vagy eleve mínusszal kapom a címet. Megmondom őszintén, azt se tudom, a vevő mit láthat abból/addig, amikor én mondjuk -15-tel kapom meg a címet. Egyébként pár hónap után egész pontos lettem (ezeket az eleve lehetetlen mínuszos címeket kivéve), főleg mióta már navigáció nélkül is odatalálok az éttermek többségéhez, meg a környékeket is egyre jobban vágom fejből (navigáció nélkül is tudom merre induljak, csak útközben kapcsolom be, ha kell), meg parkolásnál is megvannak a bevált helyeim, de alapból könnyebben találok már megállásra alkalmas helyet, jobban rááll a szemem. :) Ez azért súlyos percekben mérhető a kezdetekhez képest, nem is lesem már annyit az időt, mert minek. :D
2021. máj. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Netpincérnél sem sorolnak hátra a késések miatt. Aki szerint itt igen, az vagy nagyon rég netpincérezett és akkor még számított, vagy fingja sincs az egészről. Még egy cikkben is nyilatkozták a cégek hogy semmilyen retorziót nem alkamaznak a késések miatt, nehogy a futárok az életüket kockáztassák a forgalomban.


Kérdező, hol akarsz netpincérezni, hogy gps-el akarsz menni?

2021. máj. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nem sorolnak hátra, legalább emiatt nem kell pluszba aggódnom. Csak olyan rossz érzés a saját lelkiismeretemnek, hogy kések, illetve félek, hogy valaki szóvá teszi (bár annó kocsival elég sokat késtem, és így is mindenki kedves volt), plusz a borravalót is befolyásolja.


Utolsó: Újpest-Angyalföld, Óbuda, Center, Zugló. 23 éves vagyok, abból 22 évet a 17. kerületben laktam, csak dolgozni jártam be a városba, azt is 4,5 évig egy helyre. 3 hónapja költöztem a 13. kerületbe (meg egyszer laktam itt fél évet 4 éve), nem ismerem a várost.

2021. máj. 14. 09:02
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Ugye tudjátok hogy ez a funkció még fejlesztés alatt áll?


Tehát terjesen mindegy mit mutat, nem számít bele semmibe.


Az egyedüli késések amik számítanak meg a shift kezdésnél vannak, de ott is van pár perc türelmi idő.


Ez a “kiakarnak zsákmányolni” és ehez hasonló kommentek, csak alulinformált hülyeségek.

2021. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy nem számít olyan szempontból, hogy nem lesz hátrányod miatta (illetve kevesebb eséllyel kapsz borravalót, de az amúgysem "jár", csak egy plusz), csak rossz érzés, na. Nem szeretek csalódást okozni.
2021. máj. 14. 11:31
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

(5-ös válaszoló vagyok) Én csomószor rendeltem ebédet (Netpincér, vagy étterem saját futár), amíg nem futárként dolgoztam, és volt, hogy 1 órával később kaptam meg a kaját, mint írták. Nem voltam megsértődve meg semmi. Megesik néha ilyesmi. De amikor évekkel ezelőtt késő este másfél órás késéssel hozták ki a pizzát az 1 órán felül, amit a telefonban mondtak (helyi pizzéria saját futárral), az azért nem nyerte el a tetszésünket. :D

De ne stresszelj az időn, nincs sok értelme. A többség azért képben van, hogy a közlekedés sosem kiszámítható, így nem lesz soha percre pontos a futár.

2021. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!