Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ételfutár milyen jogon vár...

Az ételfutár milyen jogon vár el jattot? Ő nem egy pincér.

Figyelt kérdés
A mai nap 200 Ft- al kevesebbet adott vissza egy ételfutár, amikor nem akartam borravalót adni 70 perc várakozás után. Mert ő azt úgy gondolta önkényesen, hogy neki az jár. És amikor rá szóltam, még neki állt feljebb. Mit képzel magáról?

2020. ápr. 23. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Jó volt kipanaszkodni magad?


Egyébként de, gyakorlatilag egy pincér.

2020. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Ebben az esetben nem a gyakorikerdesek.hu-n hanem a futár főnökénél keresd a megoldást, a választ.
2020. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Paraszt volt.
2020. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Nincs joga önként megtartani te szabod meg hogy adsz e neki borravalót vagy nem. Én általában mindig adok mindenféle futárnak ha úgy jön ki. De ha sokat kell várni vagy bunkó a telefonban akkor van hogy én se szoktam.
2020. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
200 ft-ot sajnálsz tőle?🙄
2020. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

A futár is kaphat borravalót.

De nem veheti el magának. A főnökével beszélj.

2020. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

#5

Nem sajnálta tőle szerintem. Itt nem a 200 forinton van a hangsúly okoska, hanem azon, hogy nem vesszük el más pénzét csak azért, mert úgy gondoljuk, hogy az jár nekünk. Ráadásul még neki állt feljebb, normális reakció egy bocsánatkérés lett volna.

2020. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
Az elvárás, és az, hogy magától akarta elvenni, az valóban gáz. Viszont illik borravalót adni az ételfutároknak, igaz, nem 70 perc várakozás után (bár az az étterem hibája is lehetett, nem feltétlenül a futáré). Egyébként meg de, úgymond ő is "pincér". Benne is vana nevében. NetPINCÉR.
2020. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"200 ft-ot sajnálsz tőle?🙄"


Nem a 200 ft a lényeg itt,hanem az,hogy egy bunkó.20 forintot se tegyen el magának,ha nem egyeznek meg a megrendelővel.

2020. ápr. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Alapvetően a futárok 90%- a kifejezetten elvárja a borravalót. És ezt a pimaszságot elsősorban a köznép mondvacsinált "illemei" katalizálják. A futár megkapja a pénzét a munkájáért a főnökétől, ha pedig többet akar keresni, panaszkodjon a főnökénél, menjen máshová/mást dolgozni, ne pedig jótékonykodást követeljen azoktól, akik ételt rendelnek és kifizetik a szolgáltatást. Mert még mindig én döntöm el, adok- e borravalót a saját pénzemből vagy sem, nem pedig az "illem". Egyébként bepanaszoltam, de azzal védekezett hogy rosszul számolt, innentől kezdve nem lehet a kis pimasz sunyi semmirekellőn fogást találni.
2020. máj. 1. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!